Neprijali mi dieťa do škôlky

29. máj 2024

Ahojte, dcérka bude mať v decembri 3 roky, ale neprijali mi ju do škôlky pre nedostatok miesta... Ja by som mala v dec nastúpiť do práce, ale najbližšiu škôlku mam 18 km od nás, bývame v obci so ZŠ s MŠ. Neviem, aké mam možnosti, nemôžem ju voziť takmer 20 km do inej škôlky, ešte som ani inde nepodala žiadosť... Proste neviem, co robiť. Manuel nemôže, starí rodičia - tam nie je cesta zo zdr.dovodov... Ak ostanem doma s malou dlhšie, po dovŕšení 3 rokov, tam asi už nebudem poberať okrem prídavkov nič, však?

pe_mi
29. máj 2024

Ahoj,škoda ,že si si nepodala aj do iných škôlok.preco si na to nemyslela,že ju nemusia vziať,veď je decembrova.teraz a aj po nástupe v septembri skús obvolat škôlku,čo si spomínala 20km od vás.ci vás nevezmú.
Budeš poberať potom už len prídavky.

misana84
29. máj 2024

To ste už mali dať žiadosť aj do tej inej škôlky… do kedy berú prihlášky? Konca mesiaca? Myslite, že tam Vám ju vezmu?

emma12345
29. máj 2024

Nie je to tak, ze ked nevezmu do spadovej skolky materska sa predlzuje?

e1i
29. máj 2024

@emma12345 pri detoch narodenych do 31.8 ano. Po 1.9 az keby neprijali dalsi rok

emma12345
29. máj 2024

@e1i aha, dakujem za info 🙂

pribinak
29. máj 2024

Prečo ju nemôžeš voziť do 18 km vzdialenej MS? Veď autom je to kúsok

autor
29. máj 2024

No mne bolo povedané, ze ju príjmu, s tým som rátala. Ale neďaleko rušili škôlku a tam sú predskolaci, tak tých musia prijať... Nemala som sa na to spoliehať, teraz už viem. Uff, tak neviem, skúsim zajtra obvolat iné škôlky, ale tak prácu mam u nás, neviem si predstaviť ju voziť, potom sa vrátim k nám, opäť poobede do škôlky a domov... 80 km denne...

autor
29. máj 2024

@pribinak áno, je to kúsok. Pre Teba.

pribinak
29. máj 2024

Ťažko s tebou debatovať 🤷‍♀️

eliska13
29. máj 2024

@pribinak ty si vieš predstaviť voziť malé dieťa 80 km denne?odhliadnuc od pracovnej doby a benzínu.

luliu
29. máj 2024

Nebudeš mať nárok na nič okrem rodinných pridavkov

janickacrazy
29. máj 2024

mne tiež dve deti nezobrali prvý rok do školky u nás na dedine, musela som ich voziť autobusom 20km do mesta a tu som. Manžel prečo nemože pomôcť? Aspoň by ju mohol poobede vyzdvihnúť? Alebo nájsť niekoho, kto tam tiež vozí svoje dieťa a zaplatiť mu pár eur, žeby zobrali aj tvoje? Určite sa dá niečo vymyslieť.

autor
29. máj 2024

Tak zasa sa nechcem spoliehať na iného, ani nejako to komplikovať. Asi budem musieť voziť sama. Len som chcela vedieť, ci náhodou nie sú iné možnosti. Už som si to hľadala aj sama... Ďakujem baby za príspevky.
@pribinak jasne, ťažko so mnou. Hlavne, ze Ty máš radu pre každého... Ešteze Ta mame.

misana84
29. máj 2024

Nechcem Vám brat ilúzie ale podľa mna ani tam vám ju nezmu…

kylie1983
29. máj 2024

@eliska13 súhlasím, ja mám škôlku/skolu asi 200 metrov, neviem si predstaviť toľko ich denne voziť v aute 🤔

natiblaskova
3. jún 2024

My máme tiež v obci ale dala som ho do mesta cca 17 km 🙂aj synovia mi tam chodia do škôl 😁a v pohode za 20 min sme tam. Pred tým som bývala v meste a 3 km mi trvalo toľko čo teraz 17 km. Takže ja v tom nevidím problém a v tvojom prípade by som obvolala škôlky a vysvetlila situáciu