Neciká v MŠ. Máte s tým niektorá skúsenosť?

veronka1
7. sep 2011

Ahoj mamičky. Chcem sa spýtať, či niektorá z vás nemá skúsenosť s tým, že jej dieťa začalo pri nástupe do MŠ zadržiavať moč. Mám syna 3 roky a 4 mesiace. Ešte len teraz nastúpil do MŠ, strašne plače, nechce ísť do škôlky. Keď prídeme domov sadne na záchod a dlho ciká. pýtam sa ho či cikal v škôlke- povie že nie, vraj mu nešlo. A či sedel na záchodiku- vraj nie. No nechce sa mi veriť, že by ho učiteľky nedali. jedine, že si s ním nevedeli poradiť. Tak poraďte mi niekto. Chcem sa o tom rozprávať aj s učiteľkami.

nelynka18
7. sep 2011

opytaj sa ucitelky ci cikava a dohodni sa s nou 😉 moj,prvy polrok v skolke zas nekakal,vzdy to drzal az domov,trubko 😠 teraz uz v poho 🙂

lusana
7. sep 2011

ahoj @veronka, môj syn tiež nastúpil teraz do škôlky a nechce cikať ani jesť v škôlke. Domov príde úplne vyhladovaný, zje aj 3 porcie naraz a cikanie drží dovtedy, kým sa nepočurá. Dnes je v škôlke tretí deň tak som zvedavá, učiteľky hovoria, že je to stresom, vraj si musí zvyknúť.

katy1979
7. sep 2011

@lusana nenechaj ho dojest sa. my sme mali tiez ten problem a dostal maximalne chlebik ci jogurt ked sme prisli zo skolky a veceru. nic viac ale aj tak ho to drzalo pol roka ale my sme extrem.
kakat nekaka dodnes v skolke a cikat prve dni nechodil treba poprosit pani ucitelky aby si ho odsledovali lebo aj moj isiel so vsetkymi poslusne na zachod ale cikat uz nesiel.

len.petra
7. sep 2011

@veronka1 Ahoj, my sme mali 5 týždňov tento blok. Dcérka nechcela o záchodíku ani počuť 😒 Celý deň (8:00-15:00) to zadržiavala a samozrejme sa párkrát stalo, že to nevydržala a pocikala sa. Nepomáhalo ani dohováranie, ani presviedčanie, ani motivácia, nič. Ani keď sme pre ňu prišli a evidentne jej trebalo, tak som chcela, aby aspoň v našej prítomnosti navštívila záchodík, vždy to skončilo len s plačom. Tak som ju nenútila, ale spravila som jej do skrinky takú malú nástenku, resp. hárok papiera, kde mala stĺpčeky s nakresleným záchodíkom, pohárikom a tanierikom (keďže naša ani nepila ani nejedla) a vždy, keď aspoň raz cikala, alebo aspoň ochutnala jedlo, mohla si do príslušného stĺpčeka nalepiť nálepku. To sa jej veľmi páčilo a aj keď neviem, či pomohlo práve to, alebo pomohol čas.. každopádne už je úplne v pohode a chodí do škôlky s radosťou 😵

veronka1
autor
7. sep 2011

Chystám sa na to dnes, že porozprávam s učiteľkami. Bojím sa len, aby si neprivodil nejakú chorobu

dankadina
7. sep 2011

to necikanie sme mali aj my držala od rána do tretej potom v aute celou cestou som len počúvala že chce ísť domov cikať, až raz ju učitelka zne to drsne ale násilím posadila na záchod a robili prší a potom to už išlo, nebojte aj ja som mala z toho riadne nervy

lenka_da
7. sep 2011

dcerka zacala teraz od pondelka chodit do skolky, hned rano ju v skolke davam vycikat ale dlho jej trva, kym sa to podari. Napriklad dnes sa vobec nemohla uvolnit a vycikat sa, hoci doma pred hodinou vypila 3 dl, dufam, ze sa im tam nepocura, povedala som ucitelke, nech ju skusi dat cikat o 10 minut... Je to stres pre deticky a to sa moja dcerka do skolky tesi (zatial) ale aj tak vidim, ze je trochu v strese 😒

veronka1
autor
7. sep 2011

@len.petra Ahoj Ďakujem za radu, skúsim to s tým hárkom. Tiež čakám každý deň, že sa pociká. veď to nie je možné, aby tak dlho vydržal

veronka1
autor
7. sep 2011

baby musím končiť, zobudil sa mi mladší syn. Ale ďakujem vám. Dnes budem rozprávať s učiteľkou a uvidím čo povie

len.petra
7. sep 2011

@veronka1 je to hrozné, ja viem, ale sú to detičky, musia si zvyknúť 😔 Ináč ma napadlo, doma ciká s redukciou na wc? My sme to cvičili aj tak, že doma cikávala bez tej redukcie, aby si zvykla na väčší otvor (to sme si ešte totiž mysleli, že nechce cikať kvôli druhu záchodíku, nie že to je proste blok)

lusana
7. sep 2011

no tak nám malý dnes už začal v škôlke jesť, ale pocikal sa aj dnes, učitelky stále hovoria, že si z toho nemáme nič robiť, vraj by sa to malo behom 2 týždňov sparviť. Tak stále prepieram a nosím zásoby oblečenia.

veronka1
autor
7. sep 2011

@len.petra doma cikáme na redukciu a dokonca dnes som sa dozvedela, mne to ani nezaplo, že chlapci cikajú postojačky. Ja ho doma dávam sedieť ale vonku normálne nastojaka. Ale pýtala som sa aj učiteľky, tak povedala, že ho musí dať sadnúť a tak sa vyciká. Takže som rada, hlavne že nedrží, lebo som sa bála. To postojačky docvičíme. A ináč práve teraz cikal a tiež ma napadlo dať preč redukciu. Možno aj to urobím.