Nechce sa hrať s deťmi a ani s hračkami

kkvetinka80
4. okt 2023

Dobry den, chcela by som sa opytat, ci je to este v poriadku alebo mam spozorniet, ked syn (3r v juli) ani po mesiaci v skolke sa nechce hrat so ziadnou hrackou, ani s detmi? Dakujem

anjelicek26
4. okt 2023

A co tam teda robi? Sedi a pozera do blba? Beha vonku? Cita si? Kresli? Modeluje? Rozprava s vychovavatelkou? Po mesiaci podla mna cerstvo trojrocne este ma co robit same zo sebou spracovavat vsetky vonkajsie vnemy a skor "pozoruje", ako sa aktivne zapaja, vsetko prijde...

kkvetinka80
autor
4. okt 2023

@anjelicek26 doblba nepozera, vraj je zlaty (podla uciteliek), nevyrusuje, vraj len tak postava, pozoruje, stoji pri ucitelkach...doma sa zvykne hrat aj s magnetickymi kockami este, ale pohybove veci ho vobec nebavia
Dakujem za odpoved ❤️

gumkac19
4. okt 2023

@kkvetinka80 môj sa nezapaja, pozoruje všetko čo sa tam deje, sedí/stojí pri deťoch, ale nechce sa s ničím hrať ani nič robiť, jedine kreslenie ešte ako tak ho učiteľka prehovorí
Vonku keď sú na školskom dvore tak sa hraje v piesku, na preliezke...mne celý čas vraví, že on sa tam nebude hrať lebo sú tam iné hračky 🤷 on má hračky doma, on nebude cvičiť lebo ho budú bolieť svaly, on si zacviči vonku na workoutovom ihrisku atď...podľa mňa bojkotuje
Chce to len čas, svokra je učiteľka v škôlke a vravela, že je to normálne a bežné že niektoré deti si zvyknú tak po 3-4 mesiacoch až pol roku

zuzuliennka1
4. okt 2023

@kkvetinka80 3 mesacna je adaptacna doba v skolke 🙂 este si musi zvyknut, a zaroven - nie kazde dieta je automaticky extrovert, co sa hrnie do hry a s kazdym sa chce hrat.
su aj tichsie, introvertnejsie povahy, ale dala by som tomu este cas, este len mesiac skolky ma za sebou

tiika
5. okt 2023

@zuzuliennka1 máš to odniekiaľ, že ta doba je 3 mesiace? Kamoske kvôli synčekovi dohovárali/vycistli žalúdok po 1 mesiaci, že sa maly nezapája a plače. Mne to pride tiež ako kratka doba, ktorá nesedí na každé dieťa.

zuzuliennka1
5. okt 2023

@tiika neviem ci je to aj oficialne niekde uvedene, ale vacsina skolok ma tie 3 mesiace adaptaciu. To je zbruba cas, kedy by sa dieta malo plne adaptovat. Samozrejme vsetko sa riesi individualne, su deti, co zvladnu celodennu dochadzku uz o par dni, o tyzden, ale aj take, co vyuziju cele tie 3 mesiace, prip. aj deti co sa neadaptuju. Toto je ale uvedene uz v tom rozhodnuti o prijati. (aj ta tvoja kamoska to urcite mala uvedene v rozhodnuti o prijati)
Na aku dobu sa dieta prijima, resp. na kolko hodin denne. A vsetko sa potom riesi individualne. Niekedy ucitelka rozhodne, ze dieta moze ostat na cely den uz po tyzdni

anjelicek26
5. okt 2023

@tiika my tazko posudime, co tam ten malicky robi a ako trpi..sama som videla dieta, co az trhalo placom cely den u dcery v skolke, oci ako angorak, docikala sa od stresu, nejedla absolutne nic, ano vylucili ju po mesiaci, lebo take psychicke traumy proste dietatu nechceli robit...