Nástup do škôlky pred dovŕšením 3 rokov

sanny2993
31. júl 2023

Ahojte, ospravedlňujem sa ak to sem nepatrí, keďže skupina je pre deti 3+, no inu skupinu som nenašla … synček ma od septembra nastúpiť do škôlky, v tom čase bude mať 2 roky a 5 mesiacov. Chcem sa opýtať mamičiek, ktorých detičky išli do školky tiež pred 3 rokmi, či ste ich brávali na spánok domov alebo ste ich nehali hneď celý deň v škôlke ? Celkovo ako to vaše detičky zvládali 🙂 synček je strašne aktívny, hravý, komunikatívny, už jednoducho potrebuje nové aktivity, detičky, preto sme sa rozhodli ist do toho skôr 🙂

3petka
31. júl 2023

@sanny2993 treba skúsiť. Môj cely deň nezvládal. Potom som ho dva týždne dávala len doobedu a potom už bolo v pohode

nelca0510
31. júl 2023

@sanny2993 moje dieťa išlo keď malo 2,75 roka :D hneď na celý deň a znášala to dobre. Ono budú plakať všetky deti,predsa len,už nebudú s maminou.

patricka
31. júl 2023

hneď išiel na celý deň ako 2,5 ročný a úplne super, v školke sa mu veľmi páčilo, nebol žiadny problém

lula313
31. júl 2023

Moja mala viac, ale odporucila nám ucitelka, že hneď nechat dieťa cely deň, aby si potom dieťa nemyslelo, že budeš chodit pred spánkom pre neho stale. Naša to zvladla

rebrambora
31. júl 2023

Nase sli po dovrseni 1 roka. Par tyzdnov na par hodin. V takom veku uz davno cele dni.

slavomira236
31. júl 2023

@sanny2993 u nas v skolke cela troeda tal mala pri nastupe cca 2,5 roka.
Prvy tyzdem bol adaptacny 2dni +2hodiny 2dni 4-hodiny 2dni po spanku domov a potom uz normalne

sejbipi
31. júl 2023

@slavomira236 jej to znie super. Náš ide tiež od sept. bude mať 2r4m tak uvidíme aký systém budú mať v škôlke u nás

liliana212
31. júl 2023

Náš syn išiel ako 2r.9m a teda utrpenie celé 2 hodiny čo tam bol, nakoniec sme to zrušili a nechodil celý rok a bol doma, po roku úplný obrat- sám sa pýtal na cely deň od začiatku, bez slzičky.

zuzulka558
31. júl 2023

Naša ide bude mať mesiac pred 3. rokom,, zatial to zvláda a rozpráva ako hrdinka lebo vidí chodiť staršiu do školy bez plaču a z usmevom a zo školy tiež ze nechodí,, dobita,, 🤪 uvidíme realitu v septembri

nikus93
31. júl 2023

Moja bude mat tiez tolko v septembri, dam asi prvy tyzden len doobedu a potom uz aj spat. Aj starsiu som tak chcela, ta spala uz na druhy den lebo vsetci tak ostavali. Ale ona mala 2r a 10mesiacov ked nastupovala.

kika2565
31. júl 2023

@sanny2993 Nam učiteľka povedala ,ze nech ho necháme hneď aj prespať.... a zvládol to ..... trochu plakal ako každé dieťa, ale potom bol kľud...tiež sme išli v takom veku...

mane01
1. aug 2023

@sanny2993 moja isla, ked mala 2 roky a 4 mesiace, ale ona chcela… jej chodil do skolky uz surodenec, tak vedela, co skolka je. Nechavala som ju tam aj spat. Vlastne som uz potom isla do prace, takze musela…ale nebol problem, ona uz v tom veku rozpravala v rozvitych vetach a bola uplne samostatna… cize asi zavisi aj od dietata…

kris_tin257
1. aug 2023

Čím je dieťa mladšie tým je adaptácia jednoduchšia a lepšia, môj syn mal 2 roky a 2 mesiace keď išiel do škôlky, plakal na druhý a tretí deň ráno potom už bolo ok a po týždni nastúpil na celý deň do škôlky, odvtedy sa do škôlky vždy tešil 😊

sonnenshein
1. aug 2023

Tyzden sa chodila len doobeda pohrat ked boli vonku, potom sme zacali postupne predlzovat, zhruba pol roka chodila pred spankom domov, potom jedneho dna odmietla, ze ona chce ostat s kamosmi, a odvtedy uz chodila na cely den. Mala vtedy 2,5 roka

jana0608
4. aug 2023

@sanny2993 môj šiel presne 2 Ročný a súper reval možno do decembra každé ráno no potom pecka už domov skôr bol problém ho dostať 😀a strašne veľa sa naučil v škôlke🙂)

sanny2993
autor
4. aug 2023

@jana0608 od septembra do decembra ? 🤣🤣🤣🤣 no to nvm či je super 🤣🤣🤣🤣

sulavikova
4. aug 2023

@sanny2993 syn išiel do škôlky už pako 2 ročný, ale až vo februári, takže ostatné deti si už zvykli na režim a ráno nerobili scény. Zvládal samooblužné činnosti, plynulo rozprával a od prvého dňa v škôlke aj spával. Plakal iba sem tam pri odchode domov.

jana0608
5. aug 2023

@sanny2993 hahahaha nato akého cirkusanta mám doma je to bomba 😀😀čakala som že tri roky bude v škôlke revat

riyadh
5. aug 2023

@sanny2993 hned cely den v skolke, vek 2r a 2m a 2r a 7m nastup