Nástup do škôlky dva mesiace pred tretími narodeninami

stephanie14
6. apr 2013

Ahojte mamičky, chcela by som sa opýtať na Váš názor. Synček bude mať v novembri 3 roky. Do škôlky nás zobrali stým, že musí nastúpiť v septembri. Svokrovci stým majú ale problém, že je to pre neho príliš skoro a že si bude ťažko zvykať. Podla mňa by bol rád keďže by bol medzi deťmi, aj keď viem že bude mať trošku problém, že tam nebudem ale to asi každé dieťatko. Aký máte na to názor alebo skúsenosť. Mám ho dať alebo ešte nechať doma ?

janaal
6. apr 2013

@stephanie14 ahoj, tak každé dieťa je iné, ty si to svoje poznáš a vieš aké je. ale napr.moja šla do škôlky keď mala 2 roky a 4 mesiace a zvládla to krásne, doma by sa už nudila. 🙂

magali
6. apr 2013

moj maly bude mat tri koncom oktobra, do skolky ide od septembra a nemam s tym ziedne problemy, vidim na nom uz teraz ze sa nudi a potrebuje kolektiv.. jasne zu mu budem chybat, aj on mne bude chybat, aj tak by musel do skolky nastupit a tie dva mesiace niesu az tak strasne skoro.. nechapem preco ta trapi co si myslia svokrovci.. moja svokra sa vzdy ohanala tym ze vychovala tri deti, ale za cely cas mi ani raz dobre nevedela poradit.. v skolke mu bude, dobre, zvykne si, nauci sa nove veci.. neboj sa, zvladne to

shira_
6. apr 2013

náš ide v sept. do škôlky a 3 roky bude mať až decembri. Myslím, že to nie je skoro, čo majú povedať tie mamičky, ktorým deti išli v roku do jasiel alebo v 2 rokoch do škôlky? u nás v meste brali aj 2-ročných plienkáčov... jasné že dieťaťu je dobre doma s mamou ale nie každý môže zostať 3 roky alebo viac doma. ja som šla až do predškolskej, nič mi nechýbalo a sú deti, čo od roka boli v jasliach, a tu sú... je to strašne individuálne u každého dieťaťa aj rodiča.

prasiatko30
6. apr 2013

Zalezi od povahy dietata su deti ktore si zvyknu hned su deti ktorym to trva a to nezavisle od veku - moje obidve zacali chodit do kolektivu od priblizne roku- a v roku ked dovrsili 3r tak zacali chodit do skoly - tu proste zacinaju tak, na 5h a tie deti co maju vyucovanie aj poobede tak chodia aj na dlhsie, a su v pohode - zaclenene do kolektivu, spolupracujuce s autoritami. a oblubene medzi spoluziakmi 😀 😀 😀

jesi25
6. apr 2013

@stephanie14 moja,tak nastupovala minuly rok v septembri a 3 rocky mala v novembri,nie je to skoro,urcite by som ho nenechavala doma,nech sa zacleni do noveho kolektivu hned od zaciatku.Zvykne si po case na tvoju nepritomnost ako vsetky deticky🙂

stephanie14
autor
6. apr 2013

Aj moja mama mi hovorieva,vy ste chodili do jasli a tu ste 😀 Ja tiez na nom vidim,ze potrebuje kolektiv...strasne ma rad deti.Svokrovci sa boja, zeho deti budu bit no my s manzelom sa obavame prave opaku aby on nebil deti. Nie je neaky bitkár ale obcas nam fukne 😖 a na druhej strane si myslim, ze je pre tieta dlho byt do 4 rokov doma. Asi ste ma baby ubezpecili, ze sa nemusim bat 😀 takze od septembra sme skolkari

bambina78
6. apr 2013

Ahoj, moj maly pojde do skolky v septembri a 3 ma na konci januara. V septembri sa nam ma narodit mimino, tak si myslim, ze by to bola dost nahanacka s dvomi doma + najstarsi ide do skoly 😀 ...cize budeme mat o zabavu postarane. Maly ma velmi rad deti, je zvyknuty chodit pre braceka do skolky a uz sa tam sam tesi, aj sa tam uz neraz pytal, ze sa chce ist hrat..takze si myslim, ze problem by nemal byt. Cas straveny v skolke s kamaratmi a bohatym programom bude pre neho urcite zabavnejsi ako doma so mnou..Este stale cele poobedie budeme vsetci spolu. moj najstarsi syn je tiez novembrovy a isiel v septembri do skolky a hned sa adaptoval, nemal s tym najmensi problem..takze netreba brat ohlad na reci starych rodicov ale sudit podla toho ake je to nase dieta, sama ho najlepsie poznas.. 😵

sorciera24
6. apr 2013

@stephanie14 skoro?....nepovedala by som, azelzi od dietata, moj siel do skolky presne v 2 rokoch, jedno z najlepsich rozhodnuti to bolo, vobec neplakal, hned tam bol na cely den, velmi sa mu tam paci doteraz, vela sa toho naucil, skolka je super vec a moj sa tam velmi vzdy tesi.....skoro to urcite nie je (ved ym vsetci sme boli vlastne v jaslaich hadam od roka...a. to skoro nebolo?)....urob ako citis ty a ako sa citi maly....

mirkakab
6. apr 2013

@stephanie14 ahoj, tiež by som nečakala další rok, ked máš tú možnosť, tak ho daj. Myslím si že každé dieťa si to skôr či neskôr odplače, to patrí k tomu. Moja mladšia chodí do škôlky od 5/2012 a teraz mi robí problemy že tam nechce chodiť, doteraz tam chodila rada a teraz posledný týžden chodíme z plačom.

stephanie14
autor
6. apr 2013

a keby tam nahodou boli neake problemi ( len sa chcem uistit 🙂 ) a co samozrejme nepredpokladam, da sa ho z nej odhlasit ?

andrejka1974
6. apr 2013

moje dve deti mali v novembri tri roky a nemali ziadny problem s nastupom do skolky, uvidis bude spokojny a zvykne si rychlo

zuzanockamt
6. apr 2013

@stephanie14 moj syn nastupil vlani v septembri - mal rok aj 11 mesiacov - podotykam, ze nastupoval do klasickej skolky 🙂 ... zvykol si velmi dobre

stephanie14
autor
6. apr 2013

Dakujem za kazdy jeden nazor 🙂 pomohli ste mi zahnat obavy 🙂

mami.sk
7. apr 2013

@stephanie14 a Ty nastupuješ hneď do práce alebo ešte budeš doma do synových troch rokov?
dcéra je decembrová a do škôlky nastupovala v septembri minulého roku - mala 2 roky a 9 mesiacov 😉 nemala žiadne problémy, všetko prebehlo v pohode 😉 práve sme využili to obdobie 3 mesiacov na také zvykanie si 😉
myslím si, že dieťa potrebuje kolektív a dva mesiace nie je až tak veľa 😉
ja som bola veľmi rada, že sme škôlku vôbec dostali tak sme ani neriešili, žeby šla až od troch rokov 😔

stephanie14
autor
9. apr 2013

@mami.sk to som sa tiez chcela popytat,ze ci mi zoberu matersku ked pojde do skolky...Chcela by som este chvilku ostat doma aby som si ho tam sama nosila a videla ci si zvyka .

danka_ba
9. apr 2013

@stephanie14 materska ti ostane do 3 rokov veku dieťaťa.
Mne malá išla do škôlky keď mala 2 r. a 5 mesiacov - zvykla su super a s detičkami sa hneď skamarátila ...

zuzub
9. apr 2013

@stephanie14 v prvom rade ti chcem pogratulovať, že ti ho vzali, je to priam zázrak, nakoľko v žilinskom kraji je obrovský problém so škôlkami....neboj sa určite si rýchlo zvykne 🙂

mami.sk
9. apr 2013

@stephanie14 kým bude platiť súčasný zákon tak by ti rodičovský príspevok mal zostať 😉 no len jeden nikdy nevie v tejto krajine 😒 tu sa zákony menia takým tempom 😕
u nás bol na RD manžel a využil tie tri mesiace akurát aby si našiel prácu 😉

stephanie14
autor
10. apr 2013

@mami.sk Ja by som ich vyuzila nato aby som si ho nosila ja do skolky a aj pre neho chodila kym by si nezvykol a kym by som si nenasla neaku dobru pracu...

mami.sk
10. apr 2013

@stephanie14 veď tak som to myslela, že manžel ju do škôlky brával a aj vyzdvihoval a medzitým mal dosť času si hľadať prácu a chodiť na pracovné pohovory 😉 a pre malú to nebol hneď šok, že ju vyzdvihuje niekto cudzí...lebo u nás je to tak, že pracujeme obaja min. do 17 hod a škôlka je len do 16 tak nám ju musí vyzdvihovať opatrovateľka 😔

stephanie14
autor
11. apr 2013

@mami.sk aj u mna to tak bude...nam ho bude nosit aj bravat svokra,no pri nej nema rezim.Takze keby tam nechcel ist tak by ho tam nedala.