Nástup do škôlky

22. júl 2024

Ahojte, chcem sa len porozpravat s nejakou mamickou co riesi/la takyto “problem”. Syncek ide od septembra do skolky, a bojim sa ze nezvladne ten adaptacny cas na to aby si zvykol ze chodi do skolky. On je rád s detmi, ale je dost maminkin a aj nie je taký smelý ked je v cudzom prostredi. Je strasne sikovny aj sa lubi hrat, nerobi zle (zatial😂) druhym detom ktore teda nepozna az tak dobre, proste sa obavam ze za 3 mesiace bude stale len plakat a ze si nezvykne. Mal by byt v triede kde je vraj jedna učitelka ktora je velmi zlá, aj pani riaditelka to dobre vie ale proste nemoze ju vyhodit a realny dovod viem preco ju nemoze vyhodit alw nebudem to tu pisať. Ona ju stale napomina aby nebola taka na deti, ale proste je to stara škola stara generacia ta pani mala byt davno na dochodku, a vraj ked tie deti nepocuvaju tak dava tresty, ja chapem ze deti su deti ale zeby mal syn traumu z toho a este aj kvoli nej si nezvykol na skolku, ze sa zacne počuravať, nebude sa pytat na wc, doma sa zacne pocuravat, obavam sa toho ako to zvladne. Predsa ved mamky urcite viete. Povedzte mi ze aj vy ste mali take dieta ze ste sa bali ze si nezvykne na školku. Ďakujem za odozvu

esteris
23. júl 2024

Asi nastupuješ do práce však? Nedalo by sa ti ešte rok počkať a nechať si ho doma? Prípadne iná škôlka v okolí neprichádza do úvahy?

jaskolka
23. júl 2024

Načo dopredu už si vytváras také "horor" scenáre? Nevieš, ako to ešte reálne bude, a stresujes seba a v podstate aj syna mesiac a pol skôr.
Možno bude všetko v pohode, a keď náhodou nie, tak to budeš riešiť potom podľa aktuálnej situácie. Ale dopredu už sa "nastaviť" ze to bude také hrozné, zle, syn bude plakať, pocikavat sa.... Veď to sa len zbytočne vynervujes ty a cez teba to prenasas aj na malého. Keď takto sa budeš správať ty, dávať najavo, že škôlka je dačo zle a hrozne, tak syn logicky sa bude báť a fakt hrozí, ze bude znášať aj preto nástup zle

danielahamar
23. júl 2024

Každá jedna sme sa určite bali, ako to dieta zvládne. Prežili sme všetci😀 ak by to nebolo dobré, dieťa treba vziať zo škôlky, alebo ho dávať len na 4hodky

lia2022
23. júl 2024

@jaskolka ja momentálne prežívam to isté .. syn mi teraz chodí 1,5 mesiaca na adaptáciu. Tiež som sa veľmi bála ako to zvládneme pretože tiež " mamičkám " , nezvykol ho nikto ani strážiť pretože s nikým neostal..stále spolu. Mala som v hlave všetky katastrofické scenáre .. aj mi kamoška stále vravela že to bude s ním veľmi náročné, takže som to veľmi ťažko prežívala. Musím ti povedať že to zvláda nad moje očakávania. Funguje normálne celý deň aj so spaním. Nevravím že to bolo úplne bez plaču ale oproti tomu čo som čakala , tak vážne malina 😉.

lia2022
23. júl 2024

Inak ja v septembri tiež nastupujem už do prace a preto som ho dala na 2 mesiace na adaptáciu skôr. Nech si trochu zvykne pokiaľ som ešte doma a viem pre neho prísť keď by niečo.