Nástup do predškolskej triedy

19. jan 2022

Ahojte, v septembri moj 5 ročný syn nastúpi do predškolskej triedy. Doteraz sme ho nedali do škôlky pretože mal ešte nejaké problémy, ktoré sa už vyriešili. Len mam strach že ako to bude, či sa “zaradí” medzi deti keďže oni už budú zvyknuté a zrazu pride moj nový. Je tu niekto kto prihlásil deti tiež takto?

autor
19. jan 2022

V decembri bude mat 6 rokov

zuzana9393
19. jan 2022

A nemozete ho prihlasit do skolky uz teraz od polroka? Osobne by som ho dala aspon do obeda. Ale deti si rychlo zvykaju. Moj musel kvoli mojej praci menit skolku a nebol vobec ziadny problem

nikpa
19. jan 2022

Deti nemajú takýto problém ako my dospeláci, rýchlo ho príjmu medzi seba. Ako si zvykne syn, to už je iné ale predpokladám, že keď už má 5 nebude to pre neho až také ťažké. Zvyčajne to horšie zvládame my rodičia ako deti...

maciatkolulu
19. jan 2022

Ak pôjde od septembra nebude jediný nový podľa mňa. A keď nie, tiež sa nič nedeje, môj nastupoval ako 5 ročný 1x a to rovno do cudzivazycnej triedy. A v októbri. Všetko bolo ôk.

mmoni89
19. jan 2022

Vôbec nemusí byť jediný. Mám predskolaka teraz a tiež nechodil do škôlky. V triede bolo malo deti co sa poznali, veľa išlo prvý krát. Žiadny problém. Ako, on je taky mamickovsky a netešil sa do škôlky, ale chápal že tam chodiť musí, a ajked zo začiatku ho museli pani učiteľky cielene zapájať, inak stál alebo sedel niekde sám, teraz už nemá problém. Ale on je taka povaha.

motylik21
19. jan 2022

moja dcéra pôjde tiež od septembra do predškolskej triedy, zatiaľ materskú školu nenavštevuje, 6 bude mať na konci septembra. Veľa detí nastupuje do MŠ až do predškolskej triede, úplne normálne si zvyknú

diamond007
19. jan 2022

@zuzana9393 pokiaľ viem, podávajú sa prihlášky rok predtým 🙂

kittykat22
19. jan 2022

urcite sa zaradi. Aj moj sa zaradil. Prechadzal z malej sukromnej skolky o par detoch do velkej statnej. Deti ho prijali v pohode aj on tie deti. Uplne bez problemov. Deticky medzi sebou nemaju este v tomto veku silne vazby. Bol len trosku strateny v spravani v kolektive, orientacii vo velkom priestore. Ale bez placu prebehlo vsetko. Su to uz relativne velke deti a vedia sa vyjadrit. Neboj sa. Dohodni sa s nim, nech ti hlavne vsetko povie a poriesis veci za behu.

lucia147852
19. jan 2022

Moja tiež nechodí do škôlky. Určite bude v tej triede viac nových deti. Nie každé dieťa chodí do škôlky. Kopec by ich išlo až do skoly, keby neni predškolská povinná. A kopec bude aj tak na individuálnom doma. Takze sa zbytočne stresujes už dopredu.

mikadooo
19. jan 2022

Áno, dcéra išla takto, a v pohode to zvládla. Pri nástupe býva obyčajne viacero "nových" detí, takže v tejto situácii synček nebude jediný...

kleopatra114
19. jan 2022

Uplne normálne , moja mala 5 a 4 mesiace , keď nastúpila.

zuzana9393
20. jan 2022

@diamond007 ja som mojho davala do prvej skolky v maji. Nasla som si robotu a v tej dedine zrovna mali volne miesto tak ho vzali. Zial od septembra mi nepredlzili zmluvu, tak som si v oktobri nasla dalsiu robotu a tiez ho zobrali v tej dedine. No a kedze boli neskor skolky pozatvarane kvoli korone, tak od februara isiel do sukromnej zase do vedlajsej dediny. Ale on si uplne bez problemov zvykal. Deti sa rychlo skamosia a adaptuju. Ak su zvyknute byt medzi detmi. Mojmu spolocnost deti chyba ked nahodou musel byt dlhsie doma.

diamond007
20. jan 2022

@zuzana9393 tak je to od riaditeľky...ja keď som chcela od mája dať, tak mali vraj plno a nemali, keďže kamoška robí učiteľku... Do plného stavu majú dosť ďaleko ale nehadala som sa. Len dcérka nejako mala potrebu do škôlky chodiť pozerať, akoby im závidela, hovorila o deťoch stále a bolo mi jej trošku ľúto tak som chcela dať skôr nakoniec (pričom denne bola na ihrisku aj s kamošom nejakým detským) a v celej rodine jedine dieťatko zatiaľ. Našťastie ju to prešlo,do škôlky sme zatiaľ vôbec nedali a zrazu ani nechce ísť. Máme druhé tak môže byť doma 🙂