Nástup do jasiel

smejka8
10. apr 2023

Ahojte mamicky, podala som ziadost, aby mi prijali dieta do jasli od septembra. V pripade ze by mi dieta zobrali, myslite, ze by sa dalo s nimi dohodnut aby mi ho nebrali od sebtembra ale od decembra ? Bol niekto v podobnej situacii? Vdaka

diaalex
10. apr 2023

@smejka8 moja chodí do súkromných, ale teda v štátnych sa to nedá, keďže jr veľa čakateľov, uprednostňujú tých čo sú na isto

anjelicek26
10. apr 2023

V sukromnych beru kedykolvek pocas roka... ak su statne, tak sa musis drzat ich nastupnych terminov (september/januar, ako kde). Ono ak zaplatis miesto september-oktober-november a dojde az v decembri, vadit im to urcite nebude... ale drzat miesto len tak "volne" a maju dieta na cakacke, co by nastupilo hned, to neurobia...

mogaa
10. apr 2023

@smejka8 ak budú mať dieťa ktoré nastúpi od septembra, tak vezmú to...nebudú predsa držať miesto pre dieťa 4mesiace ak môžu mať platbu od septembra....ale naozaj záleží od konkrétnych jasiel, v súkromných ale vezmú skôr dieťa za ktoré rodič platí hneď - tiež majú svoje náklady aj v prípade že dieťa do jasiel nechodí......v súkromných jasliach/škôlke platíš bez ohľadu či dieťa chodí alebo nie....platia prenájom, mzdy učiteliek, tiež majú prevádzkové náklady....

smejka8
autor
11. apr 2023

Ďakujem Vám mamičky, ide o štátne jasle. Aj som a tým popravde rátala, ale bola som zvedavá aj na názor niekoho nezainteresovaného☺️