Nárok na vrátenie mesačného poplatku v škôlke

geegee
18. nov 2011

Do našej škôlky bolo prihlásené dieťa. Jeho mama nastúpila do práce a tak ho prihlásila na celomesačnu pravidelnú starostlivosť. Rodičia zaplatili mesačný poplatok, dieťa prišlo 2x, potom mamička prišla s tým, že ďalej už nebude pracovať /lebo chceli od nej aby bola v práci celý deň/ a že dieťa odhlasuje zo škôlky. Dohodli sme sa na tom, že sa vykašleme na mesačnú výpovednú lehotu a že aj napriek tomu, čo sme podpísali v Dohode o opatrovaní dieťaťa sme jej ochotní vrátiť sumu za stravu. /Rodičia si totiž vybrali Paušálny poplatok, ktorý je nižší, ale z ktorého sa aj v prípade odhlásenia dieťaťa nevracia stravné. Mohli si vybrať aj osobitný poplatok za opatrovanie a stravu a vtedy sa stravné vracia v plnej výške/ Vrátenie peňazí je možné aj v prípade, ak dieťa odhlásia na viac ako 15 po sebe nasledujúcich dňoc, čo ale nebol tento prípad. Mamička sa teraz vyhráža súdom. Žiada o vrátenie takmer celej sumy. Navyše - možno naša chyba, na Dohode vraj nemá napísaný dátum podpísania Dohody /my na svojej máme/ - neviem, či to môže nejako zavážiť, či je vtedy Dohoda neplatná...
Je mi jasné, že nám môže urobiť zlé meno. Ale je v práve? My sme jej dcéru nevylúčili zo zariadenia, ponúkla som jej, aby celý mesiac využila to čo zaplatila, ale ona chcela len peniaze, na ktoré podľa mňa nemá nárok.

andrejka1974
19. nov 2011

ahoj ja som malu mala od septembra v skolke od oktobra nastupila do inej skolky ja som uz v septembri zaplatila aj zrps za pradlo aj triedny fond a vratili mi le tu cast odpocitanu za september inac mamicka ak tam mala dieta co len 2 dni a ostatne bolo chore vracia sa len strava nic viac vy ste v prave cely poplatok mesacny je odpusteny len v tom pripade ak tam nie je ani jeden den pocas celeho mesiaca my sme teraz tyzden chore a budeme doma este asi tyzden a mesacny poplatok platit musime len stravu nam potom vratia nebojte sa ona sa len vyhraza vy ste v prave

kemonka
28. sep 2012

vedel by mi niekto poradiť, čo robiť?
možno aj vy kočky alebo niekto iný
@geegee
@andrejka1974

Dcéru sme zapísali do škôlky, lebo som mala nastupiť po materskej do práce. Malá nastupila v septembri a chodila tam 5 dní, nakolko čakáme druhé dieťa a nechodím do práce, tak som sa rozhodla dcéru odhlásiť, písomne.
Vyplatili sme príspevok za september. Po niekolkých dnoch ma predvolali do škôlky, že buď zase nastupi do škôlky alebo musíme platiť poplatok každý mesiac za škôlku, aj keď ju nenavštevuje. Nie je to trochu na hlavu? Dobre za ten september ani nežiadam, nech to ostane tak, ale ďalšie mesiace nie sme ochotní platiť za nič, keď je odhlásená. Ani nevidím dôvod, že keď som doma, prečo by mala navštevovať nejaké zariadenie, keď ja sa o nu lepšie postarám. Má len 3 roky a dokonca sa prvý týždeň ani nevedela adaptovať v škôlke.
Ako mám postupovať?

Ďakujem

maminka11
28. sep 2012

@kemonka musis ist za riaditelkou a ziadat rozhodnutie o ukonceni dochadzky dietata do MS k 30. 9. 2012 - musi to byt pisomne a vypracuje ho riaditelka 2x - jedno tebe, jedno jej a vtedy uz nemusis platit skolne - musis prevzatie rozhodnutia o ukonceni dochadzky do ms podpisat, pripadne jej ty pisomne oznam ze koncis dochadzku tvojho dietata - meno, priezvisko, datum narodenia, bydlisko a dôvod preco si skoncila dochadzku dietata do ms k danemu terminu 🙂 a tiez si to daj podpist riaditelkou a jednu kopiu jej nechaj
hadam som pomohla - dufam, ze je to zrozumitelne, ked nie pytaj sa 🙂
ak budem vediet odpoviem

habibi78
28. sep 2012

@geegee dobre to mate osetrene, mamicka si mozno mysli ze ked spomenie slovo SUD tak padnete na zadok... 😝

geegee
autor
28. sep 2012

@kemonka my to mame v skolke tak, ze v papieroch mame mesacnu vypovednu lehotu, ale snazime sa vychadzat rodicom v ustrety, tak napriklad ked dietatko k nam nastupovalo koncom augusta a pri nastupe nam oznamili, ze v septembri tyzden bude chybat, uctovali sme len jeden mesacny poplatok. Ked sa rodic rozhodne dieta vziat zo skolky hoci zo dna na den, tak som nikdy neziadala aby uhradil nieco, co nevyuzil,myslim tym nejake dalsie poplatky v case ked dieta do skolky nechodilo/ pokial ten rodic slusne prisiel a poziadal o to.

andrejka1974
29. sep 2012

@kemonka ahoj skus napisat ziadost o prerusenie skolskej dochadzky vtedy ti ju prerusia na rok a newmusis viacej platit a o rok ju das tam a oni ti budu drzat miesto my sme to tak mali mala mi tam chodila v septembri a potom isla inam a do konca skolskeho roku mala prerusenu dochadzku a teraz v septembri sa tam vratila