Nariadenie RÚVZ pre povinné nosenie rúšok aj v interiéri pre deti v škôlke

hedan
15. dec 2020

Dobrý deň, toto nariadenie platí od 15. 12. Na nete som ho nenašla a škôlka zatiaľ tiež nezverejnila toto nariadenie, hoci som ich o to žiadala. Viete mi prosím poradiť nájsť toto nariadenie?
Ďakujem veľmi pekne.
Len pre vysvetlenie, syn je predškolák, čiže už je návšteva MŠ preňho povinná, ale ak sa tam ma hrať, cvičiť, behať v rušku, tak si ho nechám radšej doma, veď aj tak som na MD s druhým synom.

maminkasisa
15. dec 2020

vsak ho nechaj

hipuska
15. dec 2020

U nás deti vo škôlke Ruska nemajú. Iba zs

anjelaa
15. dec 2020

Ani u nás nenosia

zabina27
15. dec 2020

a uz je predskolska povinna? ved ho nechaj doma, kto uz ta donuti davat ho do skolky?

matkahelka
15. dec 2020

@hedan predskolska dochdazka ESTE povinna nie je, maju to schvalit tusim buduci rok.to len medzi ludmi je zauzivane, ze predskolaci do skolky musia chodit. ak synovi kolektiv chybat nebude, pokojne ho nechaj doma. a teda, aj ked deti v skolke ruska nosia, nemysli si, ze ich nosia spravne. ziadne dieta ho nema na nose a ucitelky im to nenapravaju. 1.by nerobili cely den nic ine. 2. uplne chapu, ze tie decka su takmer nonstop v pohybe a prekaza im to.

elizabet173
15. dec 2020

@hedan materská škola zatiaľ nie je povinná ani pre predškolákov a pokiaľ viem, tak rúška pre deti v MŠ sú len odporúčané. Inak je to totálny nezmysel, aby mali v škôlke rúška, nakoľko ich nedokážu používať správne, učiteľka nie je schopná zabezpečiť, aby 20-25 malých detí malo nasedené rúška celý čas správne, tri krát denne ich majú dolu počas jedla a počas spánku ich tiež nemajú. Rúška v MŠ pre deti nespĺňajú absolútne svoj účel.

renatka100
15. dec 2020

@hedan daj ho do skolky, este kym sa da...mozno budu aj 2 mesiace doma- u nas v skolke su ruska povinne aj pre 3 rocnych ale viac ich maju dole ako na sebe - to sa neda zabezpecit - rano jedia idu von, potom obeduju, spia a zase jedia teda moc ich nemaju

gelifil
15. dec 2020

nie ej povinna, na tvojom mieste je doma

hedan
autor
15. dec 2020

Ďakujem vám, no nie je povinná, to som zle teda napísala, ale je predškolák, takže sa mu tam adekvátne venujú. Samozrejme aj ja doma sa mu venujem, ale doma je doma 😊
Vyriešila som to tak, že po obede si poňho idem, aj tak tam už nespi, takže tak. Nariadenie ešte p. učiteľka neposlala, čiže neviem, či také vôbec existuje 🤔

simca06022011
15. dec 2020

Nechaj si ho teraz doma, tyzden do vianoc a mas pokoj bez stresov. Teraz aj ja mam take "nutkanie", malu ani do skoly nedat... ale hovorim si ze vydrzim este tento tyzden :D

rebellefleur
15. dec 2020

@hedan - v synovej škôlke ruska nemali, personál raz do týždňa chodil pravidelne na test, avšak na Antigenovy len. A ako to dopadlo? Učiteľka mala Negatívny antigen, hoci jej nebolo dobre, bola v škôlke. 2 dní na to pcr ukázal pozitivitu. Takže nakazena tam bola celé dni s deťmi. A výsledok? Ich trieda 10 dní zavretá, dnes sa otvorila a obaja moji synovia pozitívni, takže ďalších 10 dní môžem doma na riti sedieť. Asi tak