Musím niekde nahlasovať, keď nedám dieťa do škôlky?

26. máj 2024

Na dieťa nepoberám žiadne prídavky. Musím niekde hlásiť, ak ho nedám do škôlky? Má 4 roky a cestujeme už druhý rok po svete. Trvalý pobyt má však na SVK, tak neviem. Vďaka

bora0123
26. máj 2024

Citala som ze by sa to malo nahlasit, jedina vynimka je ak je mama na materskej este s inym dietatom pod 3 roky - co je nas pripad tak som zatial nic neriesila 🙂

anjelicek26
26. máj 2024

V roku, kedy by malo byt predskolak, sa radsej odhlaste s trvaleho pobytu...

autor
27. máj 2024

@bora0123 tak to spĺňam. Vďaka 🙂

basska_b
27. máj 2024

Ano , ak si na MD / RD s dalsim mladsim dietatom, tak to hlasit nemusis. Povinna skolska dochadzka zacina uz rok pred tym, ako ma dieta nastupit do skoly. Najdite si potom skolku naklonenu domacemu vzdelavaniu a nechaju vas doma len s nejakym preskusanim

lienka.7
27. máj 2024

@anjelicek26 a? Ako jej to pomôže? Dieta bude akoze bezdomovec?
Niekde TP mat predsa musí.
Autorka, po 3 rokoch mas na UPSVAR hlasiť, či máš dieta doma alebo v skolke. V 5tich ma ist do skolky, podas prihlášku, prijmu ti ho a dohodneš sa individuálnom vzdelávaní. Tiez tak mame v skolke 2 deti.

jakubrianka
27. máj 2024

Musíš nahlásiť po skončení RD, UPSVAR že dieťa je doma v tvojej starostlivosti alebo v škôlke. Aj sami zvyknú keď neohlásiš poslať upomienku.

autor
27. máj 2024

@jakubrianka to som urobila minulý rok. Nevedela, či je to potrebné robiť opäť, alebo je to v poriadku. Veľmi pekne ďakujem za odpovede.