Musím mať trvalý pobyt v meste, aby mi vzali dieťa do škôlky?

radka2882
14. jan 2015

Poprosim o radu maminky. Chcem dat dcerku do statnej skolky a staci mat prechodny pobyt v danom meste alebo musim mat trvaly,aby mi ju prijali. Dakujem

liebling98
14. jan 2015

Záleží od toho, aké mesto máš na mysli. Lebo v Bratislave Ti v niektorých častiach ani trvalý pobyt nezaručí, že miesto v škôlke dieťa dostane.
Inde, napr v nejakej dedine nemusíš mať ani prechodný pobyt, aby Ti vzali dieťa do škôlky

janka2501
15. jan 2015

co viem , osobna skusenost s minuleho roka, pytali trvaly alebo papierr o prechodnom pobyte, inak sa ani nebavili, skolka v ruzinove

simca06022011
15. jan 2015

Ja v ZV, nemame (oficialne) ani TP ani PP a zobrali nas.. zalezi asi od stavu...

aja143
15. jan 2015

My sme malú vlani prihlasovali do škôlky do mesta a predtým sme jej nahlásili prechodný pobyt k starým rodičom, inak by ju nezobrali...

bonaqa2013
15. jan 2015

U nás na dedine zobrali detičky pani učiteľkám, ktoré učili v tunajšej ZŠ. Ale hlavná vec, že najmenej 10 detí každý rok nezoberú, pretože nemajú miesto. Takže nestojí to na trvalom, ani prechodnom pobyte. Všetko je o ZNÁMOSTIACH.

zuzankamalikova
15. jan 2015

Nemame vo Zvolene ani PP a ani TP a škôlku mame,bez problémov,asi ale zaleží od mesta 🙂

emilia25
15. jan 2015

Ja byvam od marca na dedine nemame tu zatial ani prechodny ani trvaly.trvaly pobyt mame stale na byte v meste,bez problemov mi zobrali maleho do skolky ale adresu som davala tu dedinsku.dokonca mi zobrali aj stredneho a toho som nahlasovala 25.augusta ked som uz synovi bola platit skolku a pekne spolu nastupili.

karinkaeich
15. jan 2015

zalezi od konretnej skolky alebo zriadovatela (u nas mesto). nemaju to nikde pri podmienkach uvedene, ale uprednostnuju tieto deti, a este aj priamo z obvodu

bibistec
15. jan 2015

v KE napr. nezalezi kde mas pobyt ale kto skor donesie prihlasku napr. ja som davala ked mala dcerka 6 mesiacov a len preto mi ju ako 3 rocnu do skolky vzali . co ja viem je cakacia doba na skolu 2 roky . takze asi zalezi od mesta

l3yla
15. jan 2015

TT -najprv uprednostňujú detičky s trv.pobytom v TT,potom z okolitých dedín. Ale záleží od konkrétnej škôlky. Skús si zavolať a uvidíš 🙂