Môžu zamietnuť prijať dieťa do škôlky?

ninaoli
18. feb 2013

Ahojte, zaujimalo by ma, ci mozu zamietnut prijat syna do skolky, ked bude mat v auguste tri roky,ale ja zostavam doma na materskej s mladsim syncekom.Na prihlaske je totiz kolonka pocet surodencov a rok narodenia a ja sa obavam ak uvediem aj mladsieho, tak starsieho nevezmu a budu argumentovat tym,ze som aj tak doma. Dakujem.

zuzana76
18. feb 2013

mozu a zvacsa to tak aj robia, nie vsade, ale ak bude vela deti, tak mozu

denca76
18. feb 2013

Ahoj ja som tak tiež davala syna do škôlky a ostala som doma z dcérkou ktora sa narodila v auguste a v pohodke my ho zobrali na celí deň.Ked bude zápis do škôlky vtedy sa opýtaj tam ti to povedia ale to nieje žiadna prekážka...

majka99999
18. feb 2013

mozu... uprednostnia oboch pracujucich rodicov ☹ v BA byva natresk...

zuzanockamt
18. feb 2013

@ninaoli zalezi kolko maju deti ... mozu neprijat pre nedostatok miesta

tin007
18. feb 2013

@ninaoli ano mozu, aj sa to robi; zalezi od poctu prihlasenych deti a hlavne ako budu na tom vekovo atd. mozno ti nepovedia priamo, ze ti syna neberu kvoli tomu, ze ma mladsieho surodenca, ale povedia, ak sa budes pytat, ze zobrali starsie deti ako toho tvojho.

ninaoli
autor
18. feb 2013

ved prave ,ze tu su skolky plne 😒 preto rozmyslam ,ze najmladsieho tam nenapisem len ci nebude potom nejaky problem, maly sa do skolky tesi aj mne by to dost ulahcilo

bosoriak
18. feb 2013

@ninaoli Mozu a s velkou pravdepodobnostou, vzhladom na lokalitu to aj urobia. Dava to aj zmysel, kedze urcite je skolka potrebnejsia pre maminu, ktora nastupuje do prace, ako pre teba, ked si doma. Moja dcera kvoli tomu ostala doma az do 4 rokov. 😖 Alternativou je sukromna skolka, alebo skolka v inom meste alebo obci.

Radsej sa nebudem vyjadrovat k tomu, ze vsetci platime miestne dane rovnako. A ze vsetci maju plne usta toho, ako maju mat zeny vela deti, aby sme nevymreli. A potom sa snazi matka dat dietatu to, na co ma narok a jednaju s nou ako s malomocnou. ze ako si vobec dovoli davat prihlasku, ked je doma s dalsim dietatom. A kua, predsa som sa k tomu vyjadrila 😀

katy1979
18. feb 2013

@ninaoli nemozes dat prihlasku kam ti chodil aj starsi? Mozno by to zobrali do uvahy. Ale ak budu mat plno tak s velkou pravdepodobnostou nezoberu

ninaoli
autor
18. feb 2013

@katy1979 ved to je ta skolka do ktorej chodili aj nase starsie deti ale neviem ci to zavazi 😒

ninaoli
autor
18. feb 2013

@bosoriak pekne si to napisala ja nechcem nikoho oberat o miesto ,ale maly splna vsetko- bude mat tri roky a patrime do obvodu a viem ,ze tam chodia aj protekcne deti ktore niesu s naseho obvodu a neviem na zaklade coho uprednostnili ich 😠

tin007
18. feb 2013

@ninaoli pozor, ak uvedies nepravdive udaje, mozu ti dieta vylucit z MS (napr. v nasej skolke to tak je, je to uvedene na prihlaske). na tej nasej sme davali aj napr. pracovnu dobu rodicov a tel. kontakty na priamych nadriadenych.
tie protekcne deti mozu byvat oficialne vo vasom obvode, hoci realne byvaju inde, potom idu podielove dane do vasho obvodu a nie tam, kde byvaju

luna22
18. feb 2013

mňa by zaujímalo, či môžu zamietnuť, ak idem do práce

maminka11
18. feb 2013

@luna22 môžu - veľa záleží od veku dieťaťa, či spĺňaš kritéria, prednostne sa prijímajú 5-6ročné, v mš zostávajú deti s odkladom - zisti si kritéria v mš, v ktorej chceš mať dieťa
drží palce, aby ste boli úspešné 🙂

maajka83
18. feb 2013

@luna22 môžu, ak majú plny stav.

luna22
18. feb 2013

@maminka11 tak to si ma nepotešila moc ☹ to čo je za systém

luna22
18. feb 2013

@maajka83 a nevieš , či sa dá odvolat ?

hajajanka
18. feb 2013

U nas su napr. nastavene podmienky prijatia:
- prednostne su prijate deti s odlozenym nastupom do skoly,
- deti, ktore dovrsili 5. rok,
- ostatne deti podla datumu narodenia,
- deti mladsie ako 3 roky, ak su odplienkovane a vedia samostatne jest a pod.

U nas su tiez vo vyhode deti, ktorych mamy su v praci. Je to logicke, pretoze mama, ktora ide do prace ma prednost ako mamicka, ktora je doma s mladsim dietatom a nie je preto uplne nevyhnutne dat dieta do skolky.

Mozes to obist tak, ze napises, ze napr. od septembra alebo oktobra nastupujes do prace, mladsie dieta das opatrovatelke a preto by si nemusela byt znevyhodnena.

maajka83
18. feb 2013

@ninaoli jasne ze môžu. Neber to vzlom, bolo by nefer voči inej mamičke ktora ide do prace a jej dieťa by sa nedostalo do mš len preto lebo su tam deti tych mamičiek ktore su doma na materskej s mladsim surodencom.

katieg85
18. feb 2013

nemozu ti povedat ze ti dieta nezoberu lebo ty si doma,ked budu mat volne tak preco by ti nezobrali

sympa1
18. feb 2013

@ninaoli mozu zamietnut, aj keby si neostala s druhym synom doma..v prvom rade beru predškolakov...a mladšich podla volnych miest

avion
18. feb 2013

my sme sa dostali do skolky az ako 5 rocny. 2x ho zamietli. musela ho strazit babka, lebo po skonceni RD som musela do prace.

fajtovaj
18. feb 2013

Podľa zmeny: ja mám predškoláka a zobrali mi ho len na 4 hodiny, lebo majú veľa detičiek a nemajú dostatok personálu a postelí... O všetkom rozhoduje ten, kto spravuje škôlku, u nás je to miestny úrad. Pokiaľ preukáže, že nemá financie, tak sa budete riadiť podľa toho.

maajka83
18. feb 2013

@luna22 mam kamaratku kt. je zastup. v mš, a jej musia doniest potvrdenie ze nastupuju, presne maju aj uvedeny pocet surodencov a vek.
Aj u nas tento rok nebudeme brat vsetky deti, nie je ich kde dat. tak ak sa aj niekto odvola, neviem ci uspeje.

billam
18. feb 2013

@ninaoli no jasne, že ho nemusia prijat...ak veľmi chceš, aby nastúpil, povedz riaditeľke medzi 4 očami, že daš skolke nejaky dar - napriklad papiere na kreslenie, ceruzky, vodove farby...

maminka11
18. feb 2013

@billam u nas to neplati 🙂

luna22
18. feb 2013

@maajka83 to by nebol problém, len aby som nemusela dať výpoveď , že nemám kde dať dieťa.

maajka83
18. feb 2013

potom sa skus dohodnut s riaditelkou. inac naozaj neviem.

natalka13
18. feb 2013

@billam tak toto sa nosi do skolky a aj skoly bezne a za kazde dieta.

lucinddas
18. feb 2013

Chcem sa spytat do kolkych dni mi musi dat skolka vyjadrenie, ci mi dieta zoberu alebo nie. U nas je oznam, ze davaju oznamenia az od 15. juna. Nemaju dat nahodou vediet do 30 dni od skoncenia zapisu? Ak vie niekto cislo vyhlasky, v ktorej sa to uvadza, bolo by som rada. Dakujem

billam
18. feb 2013

@natalka13 no ja neviem, ale v našej skolke nic nepytali.