Môžem nechať predškoláka doma?

29. nov 2021

Môžem v tomto období keď je lockdown nechať predškolaka doma? Včera som tu videla diskusiu kde bolo odfotene z instagramu že dieťa môže počas lockdownu ostať doma a berue sa to ako ospravedlnena neúčasť. Ďakujem

marci77
29. nov 2021

ja mam sice skolaka, ale od riaditelky sme dostali taketo info
asi ten skolsky semafor plati aj pre skolky, ale nie som si ista

10. Podľa inovovaného školského semaforu ak sa žiak nezúčastní vzdelávania napr. aj z obavy z ochorenia, počas obmedzenia slobody pohybu a pobytu zákazom vychádzania, aktuálne platným uznesením vlády SR, považuje sa to za ospravedlnenú neprítomnosť. Škola však v tomto prípade nemá možnosť zabezpečiť pre takýchto žiakov dištančné vzdelávanie, preberané učivo si žiak pod dohľadom zákonného zástupcu zabezpečí sám.

autor
29. nov 2021

@marci77 ďakujem. Toto aj včera tu bolo. A niekto sa pýtal aj na škôlky a vraj áno. Ale nikde o tom není nič 🤔🤔🤔

marci77
29. nov 2021

ano, to je ten novy skolsky semafor, v piatok doobeda bola na ta3 tlacovka grohlinga a prokopovej .....tam Prokopova odporucala, ze kto moze deti zo skolky nech si necha doma
a teda nakoniec prijali toto ....a ked to plati v skole, tak bude aj v skolke pocas trvania krizoveho stavu (si myslim), ale teda nie som odbornik v tejto oblasti

ecko80
29. nov 2021

Ja tak necham mojho predskolaka, ide z choroby do choroby, od septembra je uz 4ty krat chory. V skolke vydrzi tak max. 5 dni. Vyuzijem tu moznost a necham ho riadne doliecit doma. Mladsia dcera vsetko chyta od neho, teraz skoncila s atb.
Min. skolstva vydalo usmernenie https://www.minedu.sk/rozhodnutie-ministra-s-uc...

ecko80
29. nov 2021

Bod c. 9

nikha2809
29. nov 2021

Áno mozes

katulienkax
29. nov 2021

ALe tam pisu o distancnom vzdelavani. Nam rovno povedali, ze ked funguje skola a trieda je v skole, ziadne distancne nebude, nakolko to nie je mozne z technickeho hladiska, cize dieta ktore je doma si musi rodic sam doucit chybajucu latku. A uprimne, to kolko chcete mat doma tie deti, ved o rok bude tato ista situacia a mozno aj nasledujucich 10 rokov, kym budu laboratoria produkovat mutacie ... Sestra je vdacna za kazdy den v skolke, aj ked jej je viac chory ako zdravy. Koronou si uz presli takze tak.

autor
29. nov 2021

@katulienkax každého vec či nechá alebo nenechá dieťa v škole či škôlke. Koľkokrát ľudia využívajú zákony vo svoj prospech alebo vedia ako vykľučkovať tak preco to nespraviť. Mám možnosť nechať doma tak nechám

kobz
29. nov 2021

Ja som sa dnes na to pytala v skolke a bolo mi povedane, ze za tejto situacie mam pravo nechat syna doma, s tym, ze nepritomnost mu je ospravedlnena. I ked nebude mat ziadne distancne vzdelavanie. Alebo teda nie povinne, len ak si nejake materialy vyslovene vyziadam.