Môže predškolák navštevovať dve škôlky?

betkar
6. jan 2014

Ahojte. Prosim Vas, ma niekto informaciu o tom, ci dieta moze navstevovat dve materske skoly?
Z rodinnych aj pracovnych dovodov by sme potrebovali predskolacku riesit tak, ze tyzden (dva) by navstevovala "staru" MS a tyzden (dva) inu, v druhom meste.
Je to vobec mozne?

Dakujem.

janinah
6. jan 2014

čo nie je zakázané,to je dovolené...riešila by som to cez riaditeľky,ale asi bude malá ochota,čo je dosť logické,lebo dieťa bude "zaberať miesto" niekomu,kto by chodil nonstop

irriss
6. jan 2014

@betkar Vim, ze tu funguje tato moznost, protoze se pocita s tim, ze rozvedeni rodice maji "rozdelenou starostlivost"... 😉 a ne 😉 vzdy bydli v blizkosti stejneho skolniho zarizeni 😉

dionyzka
6. jan 2014

@betkar myslim, ze to mozne nebude, lebo v skolkach je nedostatok miesta. Urcite treba riesit s riaditelkami, mozno sa tam nejaky priestor najde.
Myslim, ze ale toto riesenie nebude dobre pre dieta. Tyzden tam a tyzden inde - z pohladu kolektivu, kamaratov. Je este male a moze to sposobovat takemu malemu clovieciku problemy.

jamabe
6. jan 2014

Podľa mňa to nebude možné, lebo škôlka dostáva na dieťa príspevok od štátu (rovnako ako škola), takže jedna škôlka by ho dostala, druhá nie? Obe ho dostať nemôžu a rozdeliť si ho asi tiež nie. Možno keby šlo o súkromné škôlky, tam neviem ako je to poriešené...

ckatka
6. jan 2014

pokial viem nie je to mozne, pretoze nie je mozne ani v pripade rozvedenych rodicov zaviest striedavu starostlivost, ak by nevedeli zabezpecit, aby dieta zotrvavalo v jednej a tej istej skolke/skole (presne z vyssie uvedenych dovodov - kolektiv, ucenie, praca, kruzky, naslednost a konzistencia aktivit, uloh, tematickeho planu - v jednej skolke sa ucia taku pesnicku, v druhej inu - a na besiedke nebude vediet 🙂 )

mozno by to slo riesit tak, ze jedna alebo obe z tych skolok budu sukromne - tam zalezi na dohode s vedenim - my tu nic nevyriesime, pokym sa neporozpravas s riaditelkami oboch skolok

betkar
autor
6. jan 2014

Dakujem za odpovede. Aj mne neboli jasne napr.dotacie od mesta.
Ide o predskolacku, takze sme nuteni takto riesit pol roka. Mala je s tym ok. Mozno ak by islo o periodicitu mesiac/mesiac, dotacia by bola teoreticky mozna.
Samozrejme sa porozpravam s riaditelkami, avsak ak sa stretnem vyslovene s neochotou, chcela som mat nejake argumenty.

@irriss
@janinah
@dionyzka
@jamabe
@ckatka

nasla som napr.vyhlasku min.skolstva, ktora riesi napr.aj striedavu navstevu zakladnych skol. Tam to mozne je (aj ked teda prakticky to vidim ako nie moc vhodne riesenie. Ale ide to.
otazkou este je, ci tam nie je podmienkou prave sudom urcena striedavs starostlivost, co my nemame

babulina
6. jan 2014

@betkar dieta moze byt zapisane v dvoch skolkach, dcerina spoluziacka tak bola asi polroka, striedali ich vsak menej casto ako vy potrebujete, jedna bola statna ms a druha bola ocne sanatorium spojene so skolkou, neviem vsak ci to nie je vsak speci vynimka

jmatisova
6. jan 2014

Som učiteľkou v materskej škole, táto možnosť je dnes už bežná, áno, hlavne vzhľadom k striedavej starostlivosti rodičov, problém je iba v tom, že jedna MŠ je dotovaná finančne na predškoláka, preto ste na začiatku roka určite vypisovali vyhlásenie o navštevovaní MŠ. A druhá MŠ zostane tzv. bez prostriedkov. je tu len jeden problém- druhá MŠ, ktorá nie je asi v mieste vášho trvalého bydliska a ak nemá voľnú kapacit, nie je povinná vaše dieťa prijať. a nemáte sa kam odvolať

magdi21
6. jan 2014

@jmatisova mimo tejto témy, je povinné, aby dieťa chodilo do MŠ na predškolskú doch. ?

jmatisova
6. jan 2014

Nie ,zo zákona nie je povinná predškolská výchova.

maznacik007
6. jan 2014

@betkar ty ako myslis ze teraz od pol roka chces ju dat aj do inej skolky na striedacku, podla mna je to utopia teraz aby ti dieta zobrali do inej skolky ... narok na to ziaden nemas .. nemas s cim operovat voci riaditelke ak ta odmietne ...

a dotacia ta sa isto neda to sa rata na zapisane deti k 15. septembru k danemu sk. roku ...

betkar
autor
6. jan 2014

@jmatisova ano, to mi je jasne. Dotaciu druha skolka nedostane. Rozhodnutie je na riaditelke. Snad sa mi podari najst aspon jednu, kde by ju vzali. Dalo by sa to - ako kompenzacia - riesit sponzorskym?

@maznacik007 zial, stavaju sa vseliake situacie v zivote.. budem skusat..

maznacik007
6. jan 2014

@betkar sponzorske bude asi najschodnejsia cesta ... aj ked fakt zavisi od vytazenosti skolky ... a od lokality .. su mesta kde su skolky naplnene aj na vynimky nad ramec zakona ...

mamavera
6. jan 2014

@betkar obávam sa, že jedine súkromné, lebo je akútny nedostatok miesta a potom neviem, ako by to bolo s príspevkami, ktoré zriaďovateľ škôlke na dieťa poskytuje.