Môže ísť syn do škôlky počas OČR?

24. sep 2024

Ahojte, chcem sa spýtať, či môže ísť syn do škôlky počas trvania ocr. Bol doma po operácii ale už je ôk a môže nastúpiť do kolektívu. Moj zamestnávateľ mi dal "voľno" do konca mesiaca. Ak by som ukončila zajtrajším dňom OCR, musela by som čerpať už z novej dovolenky, pripadne nejaký paragraf aby som si vykryla dní do konca mesiaca. Môže byť doma, len mam ešte nejaké vybavovačky a piatok lekára môjho, aby som ho nemusela ťahať všade so sebou, keďže to nei sú hodinové záležitosti.
OCR by mi mala skončiť v pondelok 30.9.

lucka_ke
24. sep 2024

nemôže

bublinka1426
24. sep 2024

tak skoncite OCR skor. ked nevidis dovod.
a nie nemozes. 🙂

sisa_s
24. sep 2024

Ocr = osetrenie clena rodiny..nie osobna dovolenka na vybavovanie vlastnych zalezitosti

qwert87
24. sep 2024

jasné, že nemôže

viestta
24. sep 2024

OCR ukonci kedpojde do skolky, ale ked si na OCR mozes vybavovat co len chces, mozes si kludne zajst do Tatier na pobyt, ako travis OCR nikoho nezaujima, len sa musis za ten cas starat o clena rodiny a nemozes ho supnut do skolky aby si mala platene volno.

klarissa25
24. sep 2024

Pri týchto otázkach rozumiem tej anonymite

tanyan
24. sep 2024

@klarissa25 Možno keby sa dalo aj odpovedať anonymne, tak by tu zazneli aj iné odpovede. Napríklad pokiaľ viem, tak systém nie je nikde prepojený tak, aby identifikoval prítomnosť dieťaťa v škôlke v súbehu s očr.

michelle567
24. sep 2024

No a ako dlho nebol v škôlke keď je po operacii? Po týždni či koľkých dnoch škôlka bude žiadať potvrdenie od dr že je ok. A od neho to ako chces pýtať keď on ti vystavoval očr?... Sám by ti ju ukončil keby vedel že už dieťa v škôlke

autor
24. sep 2024

Dobre inak. Ako by vedela socialka keby počas OCR išiel na 2 dní do škôlky?

candii
24. sep 2024

Autorka. Riaditelia to predsa hlásia, myslíš, že niečo také ako OCR je bez kontroly? Normálne to kontrolujú.

autor
24. sep 2024

@sisa_s dakuejm, takúto odpoveď som potrebovala

autor
24. sep 2024

@michelle567 v škôlke nebol ešte tento rok. Bol na operácii a čerpala som aj pocas leta aj terza streidvao ocr a dovolenku a paragrafy keďže to bol dlhší čas. Dnes bol na kontrole a už je ôk, môže ísť. V práci sme dohodnutí na koniec mesiaca. Vyšetrenia som si svoje dala na koniec tohto obdobia, keďže som dúfala, že synovi už bude dobre a aby som si zase nemusela nejaké voľno v práci vybavovať keďže teraz som bola doma dlho. Toť vsio

lienka.7
24. sep 2024

@autorka samozrejme, ze nemôže.
OCR sluzi na to, ze sa staráš o chore dieťa a nie ako náhrada tvojej dovolenky.
Toto je už fakt ale ze sila.
A btw, len to "vyskusaj" a dajú ti vrátiť zvyšok OCR, lebo presne kvôli takým ako ty to kontrolujú.

lienka.7
24. sep 2024

@tanyan kvôli hentakym podvodnickam je práveže systém prepojený a hlási sa, či je dieťa v skolke alebo nie.
@autorka a dochadzka sa vedie kvôli čomu asi?

iwesska
24. sep 2024

Mas 2 moznosti,bud ho nechas doma a vsade pojde s tebou,alebo zrusis OCR a pojde do skolky. Nic medzi neexistuje. OCR zacina a ukoncuje lekar, nedohaduje sa o jej konci so zamestnavatelom. To by ma zaujimalo,ako teraz lekarka zdovodni poistovni predlzenie OCR,ked ti uz dala potvrdenie,ze moze ist do skolky.

matullienka
24. sep 2024

Mňa by zaujímalo prečo by si nemohla alebo nechceš čerpať novú dovolenku veď je koniec septembra a väčšina ľudí má novú dovolenku už slušne vyčerpanú. To by sa každému páčilo, že vybavím si OČR a dieťa šupnem do škôlky

autor
24. sep 2024

@iwesska lekárka nepotvrdila nič. Boli sme na kontrole tam, kde ho operovali. Tam uznali, že ak chceme, môžeme ho už dat. Obvodná lekárka vypisovala ocr. U nej sme neboli.
@matullienka novú dovolenku - ktoru vlastne dostanem v roku 2025..tohtorocnu už mám prečerpanu

sasa1310
24. sep 2024

to sa ako dá čerpať dovolenka z roku 2025 v roku 2024?

bublinka1426
24. sep 2024

mala si si dovolenku setrit.

autor
24. sep 2024

@sasa1310 normálne, ak ti to zamestnávateľ dovolí

autor
24. sep 2024

@bublinka1426 hej lebo som si dovolila až týždeň (5dni) vziať si pred letom počas jarných prázdnin v škôlke. Ostatnu čerpám od operácie v kombinácii s ocr.. Ja mam 25 dní. Vy mate koľko keď si dokážete ušetriť pri takomto
Stave

bublinka1426
24. sep 2024

preco si pocas OCR cerpala dovolenku? resp od operacie kombinovala? lebo je to samozrejme skoda
ja mam este 10 dni tohtorocnej dovolenky napriklad

sasa1310
24. sep 2024

ako normálne? veď na ňu nemáš nárok zo zákona

martul
24. sep 2024

Ja by som sa chcela spýtať vašej mzdárky, ako sa dá v r. 2024 čerpať dovolenka, na ktorú ti vzniká nárok 1.1.2025.

viestta
24. sep 2024

Po operacii si si mohla dat vypisat dlhodobu OCR, ale o tom si asi nevedela

mamina7070
24. sep 2024

@viestta zavisi ale od toho kolko dni bolo dieta hospitalizovane pri dlhodobej OCR

a autorka ano jasne ze zistia nesmie ist do skolky ak na neho poberas OCR

autor
24. sep 2024

@viestta nie nevedela. Syn bol na operáciu mandlí aj nosných aj krčných. V nemocnici sme boli v podstate len 2 dni(jednu noc) lenže sa mu doma stav skomplikoval.
Netušila som o dlhodobej ocr, obvodná detská mi povedala ze sa to dá len takto, že ona vypíše na 14dni ocr, ptm sa ti zruší (aj podľa stavu) a ja som si za ten čas zobrala 3dni dovolenky kým sa posudzoval stav. Potom znovu vypísala ocr a takto sa to ťahá už 4mesiac

mamina7070
24. sep 2024

tak to nemas narok na dlhodobu PN prilis kratky pobyt v nemocnici

autor
24. sep 2024

@mamina7070 no tak asi zato mi to dr nenavrhla. A je to už jedno vlastne, čas nevrátim. Takže ma zaujímali len tie2 dní poslednej ocr a škôlka.