Môže dieťa nastúpiť do škôlky aj v máji?

simona745
5. máj 2021

Dobrý deň prosím vás neviete či by vzali dieťa aj od teraz do škôlky ci len od septembra berú ďakujem

1aduliatko1
5. máj 2021

záleží od škôlky, niekde berú aj v priebehu roka, keď majú voľné miesto

martina1201
5. máj 2021

@simona745 záleží od miesta v škôlke. Treba sa informovať. Moja nastupovala v máji minulého roka. Teda mala nastúpiť ale kvôli korone nemohla keďže som doma na materskej.

jane982
5. máj 2021

@simona745 mne nastúpila teraz v apríli, ale žiadosť som podávala ešte minulý rok v marci. Prijali ju od septembra a dala som jej odklad do apríla

simona745
autor
5. máj 2021

@1aduliatko1 ďakujem vam

siska53
5. máj 2021

@simona745 zavisi od volnych miest v skolke..treba si zavolat....kedysi to bolo zabite v urcitych mestach.. ak, tak len sukromna.. teraz to ale uz moze byt inak..

mogaa
5. máj 2021

@simona745 treba obvolať konkrétne škôlky...ak majú volné miesto tak samozrejme dieťa zobrať môžu, na druhej strane máloktorá škôlka má v máji volné miesto....najčastejšie sa miesto uvolní september - oktober a v januári berú deti čo boli na zápise a učiteľky im držia miesto....gro škôlok ani v septembri nezoberie všetky deti, lebo majú plný stav, takže ak sa nejaké miesto uvolní tak majú zoznam náhradníkov - detí, čo sa nedostali pre nedostatok miesta....iná situácia môže byť na dedinách kde je málo detí alebo v súkromných škôlkach....

simona745
autor
6. máj 2021

@mogaa no som aj obvolala a všetko obsadene je. Ja mam dieťa zapísané ale nemajú že posteľ pre neho tak iba ak do 12stej ale to mne je na nič keďže potrebujem do tretej aspoň no až septembri. ČLOVEK si nájde prácu a nemôže ísť lebo škôlke není posteľ navyše

mogaa
6. máj 2021

@simona745 to nie je len posteľ ....každá škôlka má svoje kapacity a stanovený maximálny počet detí čo môže byť v triede.....takže jednoducho ak majú plný počet, ďaľšie dieťa nevezmú.....preto ak dieťa nevezmú v septembri, tak je malá šanca že v tom roku sa ešte dostane do škôlky....volné miesta mávajú na dedinách a niekde v okrajových častiach miest, ale aj tam je to skôr otázka šťastia....dúfam že prihlášku si si podala, tak teraz do mesiaca dajú vyrozumenie či je dieťa od septembra prijaté alebo nie.....

simona745
autor
6. máj 2021

@mogaa no mne ho vzali do tej škôlky ale povedala ze spat tam nemôže ale peniaze to mohli zobrať od štátu že tam je nahlásený. A povedala ze on je už automaticky nahlásený že nemusím už podávať žiadosť na september