Moje 4-ročné dieťa opakuje hlášky z rozprávok

9. apr 2023

Ahojte maminy, robia to aj vase deti v tomto veku? Nasa dcerka rozprava pekne, ma bohatu slovnu zasobu, vie komunikovat ale v poslednej dobe sa stava ze uplne odveci v niektorych situaciach cituje hlasky z rozpravok...

Napr pozera sa z okna a z nicohonic povie hlasku z rozpravky...

Tiez niekedy opakuje po mne presne co jej hovorim - akoby provokuje, smeje sa pri tom, zopakuje po mne takto aj 10 viet...a ked poviem potom napriklad ze "uz nebudem papat ziadne sladkosti" tak sa zasekne a vacsinou uz to nezopakuje ked to je nieco co sa jej nepaci...

Nemam moc s kym porovnavat ci je to normalne spravanie v tomto veku, pretoze je najstarsia z deti v rodine aj medzi mojimi kamaratkami...

Robia to aj vase deti? Dakujem 🙂

pribinak
9. apr 2023

Úplne normálne

dejka77
9. apr 2023

Ty si nikdy po nikom takto neopakovala? Ja to semtam robim dcere zo srandy 🙂.

viktorialj
9. apr 2023

ja teda nemám dieta, ale v okolí majú a myslím že toto je úplne bežná vec 😄 moje krsňa (od toho 4roku do 5-6teho) malo niekoľko hlášok z rozprávok a bolo mu jedno či sa to do témy hodí alebo nie, hlavne že jemu sa to páčilo 😄

blumie
9. apr 2023

Moja opakuje hlasky z reklam 🤷🏼‍♀️, nevidim na tom nic divne. Len niekedy ma to zaskoci a premyslam ci som to ja povedala alebo je to z TV.

beata_k
9. apr 2023

Co ja by som dala za hlasku z rozpravky. Moj opakuje po rocnom hatlaninu. Tiez uz neviem co s nim.

vreckovka2
9. apr 2023

ja mám teda len takmer 2ročného, ale tiež si z ničoho nič začne spievať, alebo povie nejakú vetu, ktorá sa mu páči. Ja si tiež z ničoho nič spomeniem na pesničku, alebo básničku a začnem si ju hovoriť. Mne to príde ako dosť podobné s tými hláškami. A aj syn hovorieva vety z knižiek, ktoré má rád. Preblesne mu to hlavou a hovorí. A opakovanie viet po tebe. Však super, je to pre ňu zábava, trénuje si pozornosť a pamäť 🙂.

michu_
9. apr 2023

u nas niekedy aj ja s detmi XD aj cele dialogy si "zahrame ked sme nieco videli uz viackrat a pamatame ..alebo si to "dohravame podla seba ;D

zorkahorka
9. apr 2023

Bud rada. To znanena, ze je vnimava a ma dobru pamat.
Moj 6rocny zas rapoce reklamy 😀 a pesničky

elanor
9. apr 2023

bezne sa bavime ci doma, ci v robote, alebo na rodinnych ci priatelskych stretnutiach vo frazach z filmov ci pohadek. A? Partia kamoskov sme 35 - 40 rocny, rodinny prislusnici su od 50 a viac, a funguje tak uz roky bezne.
Cize opakujuce 4 rocne dieta, je uplne bezne, normalne a nic zvlastne.

domkakvet
10. apr 2023

Je to uplne normalne ☺

autor
10. apr 2023

Dakujem dievcata 🙂

senticka
10. apr 2023

Ano opakuje hlašky z rozpravok a niekedy mu tu hlašku doplnim ako pokračuje v rozpravke a spolu sa na tom zasmejeme. Obcas sa doma oslovime navzajom menom oblubenych postav z rozpravok 🙂 je to mile a prisiel s tym dokonca prvy nas tatino. Vzdy sa smejeme, ze zijeme rozpravkovo 😀

shaola
10. apr 2023

keď po mne začnú takto opakovať moje deti v škôlke (som učiteľka), naschvál začnem rozprávať jazykolamy, hneď prestanú 😝 a keď stále opakujú, dobre pre nich 😉

iwesska
10. apr 2023

A co je na tom nenormalne,ze opakuje co pocuje? Hadam si nemyslis,ze ma nejaku diagnozu.

777andy77
18. jún 2024

Zdravim, este to robi vase dieta? Dakujem