Materská škôlka Strečnianska v Petržalke

abrahamovaz
21. aug 2013

Ahojte, malý mi od septembra nastupuje do škôlky na Strečniansku , aké máte skúsenosti s touto škôlkou? Dakujem vám za odpovede 😀

somewhere_33
18. jan 2014

Ahoj ako sa paci malému v skolke ? Chcem tam dat moju malu od septembra a snažím sa zistit ako tam je 🙂

kobolova
30. jan 2014

Moja dcera tam chodi (teraz je strednacka) a nemozem sa stazovat... Prijemne ucitelky, je vidiet, ze deti maju rady (3/4 z nich je 50-tniciek mamickovskeho typu a 1/3 mladych pohodacok).
Kazdy den s deckami nieco "tvoria", vela kreslia, lepia, vyrabaju tematicky ku kazdej udalosti...
Nechodia sice s nimi von v kazdom pocasi (co by som privitala), obcas si "pustia rozpravku" 😒 , a v 1.triede ich za upratanie hraciek odmenovali cukrikom 😠 , ale ked to mam zhrnut celkovo, som spokojna...
Dcera tiez 🙂.
P. riaditelka je svojska (aj s rodicmi jedna ako s detmi), ale prides s nou do kontaktu tak mozno pri podani prihlasky a na otvoreni roka...
Takze zhrnutie na zaver - nam sa tam paci.

tinkaronko0710
6. jan 2016

@somewhere_33 mne tam maly chodi od septembra a zatial tak vseliako. Ale riaditelka a aj ucitelky su super. Som spokojna. 😉 ale maly nie. Pretym mo chodil do sukromnej skolky a to sa neda porovnat. Bolo to omnoho lepsie. Ale co uz? Stastna je statna.

kriv
11. feb 2019

Mne tam chodi dcéra už 3. rok a je spokojná a syn prvý rok,ale jeho neposkojnosť pramení z mojej neprítomnosti. Ako spomínala jedna mamička predomnou, tak tam s nimi tvoria každý alebo aspoň skoro každý deň....ale aj sa s nimi učia a to už od druhého ročníka- počítať do desať formou vymaľovávania (koľko je nakreslených čiapočiek na obrázku tak toľko štvorčekov majú vyfarbiť) a dokonca sa ich snažia naučiť aj písmená-ktoré je prvé písmeno v slove auto, vytlieskavanie slabík...to učenie v 2.ročníku mi prišlo,že je to veľmi skoro,ale je pravda,že keď ich to začali učiť tak skôr tak aspoň malo to dieťa čas naučiť sa to do toho tretieho ročníka keď to už potrebuje pri zápise do školy.
Učiteľky sú milé (teda väčšina). Napríklad sa nám stalo,že moja dcéra bola dlho doma (po kiahňach nám pediatrička odporučila nechať si ju doma keďže som bola doma s menším) a keď sme stretli na ihrisku učiteľku z druhej triedy tak nám dala vytlačenú fotku,ktorú urobila pri škôlkarskej akcii a nosila ju celú dobu pokiaľ neuvidí moju dcéru aby jej ju dala. Alebo so synom,keď sme ho ráno zanášali tak chcel ísť do zbernej triedy,ale učiteľka už chcela išla k nim do triedy,ale keď videla že plače len kvôli tomu tak išla späť do zbernej triedy aby neplakal.