Máte skúsenosti s nástupom so škôlky uprostred roka?

petuska86
7. sep 2015

Ahojte.hodim anketu ... ak vase deticky isli do skolky od januara (alebo proste uprostred roka) ako to zvladali?hlavne to ze pravdepodobne dalsi september budu zase nove deticky aj ucitelky aj vsetko. ze sa to dieta od znova bude zvykat. dakujem za kazdu skusenost 🙂

andrejka1974
7. sep 2015

ak ti ju zoberu od januara mas to dobre, lebo vacsinou tie deti, ktore nezobrali v septembri tak ich beru az o rok , neboj sa urcite si zvykne a ak teraz pojde do skolky tak buduci rok bude s timi istymi detmi, ale ucitelky mozu byt ine

ala221
7. sep 2015

ahoj, aj my sme sli do skolky v januari a uplna pohoda, teda u nas problem so zacelnenim do kolektivu nebol...prvy mesiac chodil len na doobedie-zaucal sa- a vzdy ked som pre nho prisla, tak skoro ani nechcel ist domov...proste bol rad medzi detmi.... akurat januar-februar je "chripkovy", tak sme hned po 2 tyzdnoch ochoreli, ale ten prvy polrok bol maly chory skoro kazdy mesiac...nastastie potom sa to akosi ustalilo...no a v septembri sice mali ine pani ucitelky, ale deti boli vo velkej miere tie iste, tak nesiel uplne do noveho......ja osobne si myslim, ze je jedno kedy ide drobec do skolky, vzdy je to nieco nove-ci v septembri alebo v januari 🙂

mirkami7
7. sep 2015

ahoj,moj malý nastupoval od januára,ale už ako 5 ročný,všetko úplne v pohode,u nás je malá škôlka,takže tento rok má tie isté učitelky a ani veľa detí sa nepomenilo,od apríla mi má nastúpiť najmenší ako 3 ročny,tak z toho mám obavy ako to bude zvládať,ale dúfam ,že dobre ked tam bude mať ešte do konca školského roka staršieho bračeka,a koniec koncov aj kopec kamošov,s ktorými sa každý deň stretáva na ihrisku,tak dúfam že to v klude zvládneme

jaja1979
8. sep 2015

Vsetky moje 3 deti nastupovali az po Vianociach, lebo az vtedy dovrsili 3 roky. A musi povedat, ze to bolo lepsie, pretoze vacsina nastupovala v septembri, oktobri a vtedy tam boli velke place, ked vacsina deti bola novych a nariekali za maminami. V januari, februari nastupovali len moji - a kedze vtedy uz vsetky ostatne deti boli na skolku zvyknute, nikto neplakaval, moji to nemali odkial vidiet a hrdinsky chodili bez placu - zaclenili sa bez problemov, nepotrebovali ani adaptacny cas, chodili hned od zaciatku na cely den a zvykli si v pohode.