Mamičky, ktoré nedali svoje dieťa do škôlky

adrioska
5. sep 2011

Ahojte, rada by som si precitala nazory maminiek, ktore nedali svoje dietatko do skolky, aj ked tu moznost mali...Z akeho dovodu ste tak spravili? A tiez nazor tych, ktore maju uz starsie deticky, ktore nechodili do skolky, malo to nejaky vyraznejsi negativny dopad, ze do skolky nechodili, chybalo im to? dakujem 🙂

spalka
5. sep 2011

asi nepatrim do skupiny ktoru oslovujes, ale aj tak 😉 ja som dcerku dala, na 6 hodin denne, 3 rocky bude mat az v aprili, stale vaham, ci som mala, uvidime ako to pojde... dietatko do 4 rokov moze byt podla mna v pohode s mamickou doma, ako 4 rocne lahko pochopi, ze sa ta mamina pre neho do skolky vrati a aj imunitny system ma silnejsi ako mensie deticky

monika15
5. sep 2011

ja si myslim, ze ked sa dostatocne venujes dietatu tak urcite to negativny dopad nemoze mat......
🙂 vsak mama to vie najlepsie 🙂

mataharyy
5. sep 2011

Myslím že je to individuální, jsou děti které jsou "hladové" po kolektivu a jsou děti který ho nepotřebují a to odhladneš asi nejlépe sama, co tvé dítě potřebuje.
Já jsem do školky malého nedala i když možnost byla a pokud mi ho nevezmou do jiné školky než té co tu máme, tak pravděpodobně ani nedám a u povinného předškolního roku budu mít fakt dilema pokud se v naší ctěné školce něco nezmění, protože to aby se mé dítě učilo ve školce pouze a jedině robit zle, no to ho raději budu mít doma a pak si budu tlouct hlavu a nebudu muset nadávat na neschopnost vychovatelek... 😅

adrioska
autor
6. sep 2011

@spalka
@monika15
@mataharyy Ahojte, dakujem za vase nazory... 🙂 Ja tiez nepatrim do tejto skupiny, maly teraz zacal len chodit do skolky a zatial sa adaptujeme, nechcela som ho hned davat na cely den, ale...no proste je mi z toho strasne smutno, ze uz prisiel ten cas nastupu do skolky.Pravdupovediac, keby som mohla, by som ho nedala...Ale aj keby som ostala doma, tak by bola pre neho vhodna aspon na pol dna, nech sa nauci samostatnosti, zivotu v kolektive, ziska kamaratov a najma,aby sa naucil rozpravat, kedze este nerozprava, len par slov. Minule som stretla mamicku, ktora so mnou lezala v porodnici (rodila vtedy svoje uz 5.dieta), tak som sa jej spytala, ci jej ide mala do skolky...a ona ze, nie, lebo ze je doma, tak naco...Velmi som jej zavidela. 🙂
Budem rada, ak sem este nejake maminky napisu svoje nazory. 🙂

lalus
6. sep 2011

@adrioska ja som maleho nedala teraz od septembra do skôlky 😉 A pritom viem, ze keby som ho prihlasila, tak ho vezmu, lebo uz ma tri roky a nie som na MD s druhym. Jednoducho môzem s nim byt este doma, tak to chcem vyuzit naplno. Ved pracovat budem este dalsich 30 rokov svojho zivota. Myslim si, ze ak pojde do skôlky od 4 rokov absolutne o nicovate nic nepride. Ja sa mu doma venujem kolko môzem, podnetov ma dost...kolektiv zaziva, min. 2x tyzdenne sme medzi detmi - ci uz v MC alebo klube, kde maju strukturovane dopoludnie, striedajuce sa organizovane cinnosti a maminy len sedia v uzadi. Tam sme zacali chodit kratko pred jeho druhymi narodeninami a planujem pokracovat aj tento sk. rok. Okrem toho ihrisko, kamarati....rozpravanie podporovat nepotrebuje, pusa sa mu cely den nezavrie.
Keby som nebola v situacii, ze mozem este chvilu zostat doma, keby som do prace jednoducho s uderom jeho tretich narodenin ist musela, tak asi do skôlky ide - a verim, ze po case by si zvykol, ale ani pre jedneho z nas by to nebolo lahke. Ci to bude lahsie v 4-5 rokoch, to netusim 😅

zzzz128
6. sep 2011

Ahojte,ja sa bojím dať svojho krpca do škôlky,príčin je milion a ona je ešte taká maličká,bezbranná 🙂 Každý mi hovorí nech ju dám,ale keď bude chodiť o rok neskôr určite onič nepríde 🙂

kakakina
6. sep 2011

Ja som tiez maleho nedala,hoc by mi ho tiez uz urcite vzali!Som este doma s druhym,tak si ich uzijem oboch.Nech si na seba zvyknu 😉 !Tiez ma vela ludi nevie pochopit,precoho nedam,a mala by som to doma o starost menej,ale ja som toho nazoru,ze ma este cas!jeden rocik doma mu nezaskodi,aspon sa vyhneme tym nespocetnym chorobam,aj tak by mi velmi chybal anjelik!Medzi deti chodime,a komunikuje tiez podla mna perfektne.

vrn
6. sep 2011

Ahojte, ja s bratom sme tiez do skolky chodili az na povinnu skolsku predpripravku kedze mama mohla s nami zostat doma dlhsie. A ziadna ujma myslim 😀 Teraz som riesila podobnu situaciu - dcera bude mat 3 roky v decembri a kazdu chvilu cakame prirastok, tak mi ju do skolky pre naval ani nezobrali (ine by bolo keby som isla do prace). Nakoniec som aj rada, prave kvoli tym chorobam, lepsie si deti na seba zvyknu a ked jej kolektiv bude velmi chybat tiez budeme chodit na nejake strukturovane aktivity v MC (je na to zvyknuta od malicka - plavanie, hudobna, MC), alebo ju dam na par dopoludni do sukromnej skolky ak budem mat pocit ze jej chyba viac podnetov a aktivit s rovesnikmi. Inak je velmi spolocenska, ukecana, pohybovo zdatna, takze nejake kruzky jej dozicim aj pocas materskej s druhym babatkom, nech nie je kvoli nemu zanedbavana.

mipolka
6. sep 2011

Moja malicka ma 3 mesiace aj jeden tyzden a ja uz som jej stihla vybrat aj skolku - biligualnu anglictina - slovencina. A to nie preto, ze by som chcela mat menej starosti (pravdepodobne vtedy uz budeme mat aj druhe babo 😀 ) neskutocne ju lubim a ked na to pride a ona naozaj pojde prvy krat do tej skolky, urcite mi bude aj smutno a bude mi neskutocne chybat ☹ ale jednoducho si myslim, ze jej to len prospeje, pride do kontaktu s inymi detmi a moze sa toho vela naucit, predsa len ten den v skolke je asi pestrejsi ako by bol doma. Velmi ale zalezi na kvalite skolky.... preto ja uz som vyberala teraz 😉 Zo zaciatku ju tam ale budem davat asi len na par hodin aby si postupne zvykla...uvidime, mozno sa jej tam tak zapaci, ze nebude chciet ist domov 😀

mimkaz
6. sep 2011

Môj drobec mal tiež už tri roky no do školky som ho nedala, ani som nad tým velmi nerozmýšľala.Máme len poldennú školku, deti sú všetky spolu aj predškoláci aj tí menší a učitelka je len jedna...takže dosť rozmýšľam nad tým komu sa skôr venuje či učí staršie alebo sa hrá s malými.Náš drobec je dosť hamblivý a nesmelý, takže si ani neviem predstaviť ako by tam ten pol deň s scudzími strávil, asi by som celý ten čaas nič nemohla robiť, len by som o tom rozmýšlala či mu je dobre, či mu niekto nekrivdí a tak.A tento mesiac nám pribudne bábo, takže by som mala obavy či to starší synček neberie tak, že prišiel súrodenec, tak jeho posielam preč.
A tiež si myslím, že keď bude so mnou doma tak nebude o nič ukrátený a na kolektívy má ešte času dosť 😀

deirdra
6. sep 2011

Tak ja som maleho dala, lebo musim. Ale keby som nemusela, urcite by som ho nedala. Len kto bude tu hyposku platit...🙂

angela200
7. sep 2011

@lalus ja,by som tiež nedala malého do škôlky, keby som nemusela ísť do roboty, ako píšeš, úderom troch rokov....je mi z toho zle, to sú strašné stresy pre dieťa, takto ho odtrhnúť od matky,,,,,,nechápem mamičky, keď sú doma na MD s ďalším dieťaťkom, že to staršie, aj keď nemá tri roky, odsunuli do škôlky, určite by sa nič nestalo, keby išlo dieťa do MS aj ako 4-ročné, alebo 5-ročné. Veď napríklad ktorá z nás si pamätá, čo bolo, čo sa naučila ako troj ročná v škôlke?

adrioska
autor
7. sep 2011

A co myslite, co by mala robit mamicka, ak svoje dietatko da, lebo musi, ide do prace a zakratko na to zisti, ze caka druhe babatko, cize bude doma...ma vybrat dieta zo skolky alebo uz radsej nie, ked si zvyklo...

zuzana76
7. sep 2011

ja som starsieho synceka nedala do skoly ako 3-rocneho, bola som na MD s mladsim, ktory sa akurat narodil, chcela som sa vyhnut chorobam, ktore by starsi zo skolky priniesol a doma by bol novorodenec, navyse som chcela vybudovat blizsi vztah ich dvoch, aby si starsi nemyslel,ze uz mam druhe babatko a jeho som odsunula na vedlajsiu kolaj, bol s nami doma az doteraz, tento september nastupil do skolky, ale zatial chodi len doobeda, v skolke sa pekne hra, je spokojny, myslim, ze to,ze neisiel do skolky skor, mu nesposobilo ziadnu ujmu, skor naopak, viac nas to zomklo ako rodinu. Uz ma 4 roky a videla som na nom, ze si vyzaduje stale viac venovania sa , tak som chcela vyskusat, co povie na skolku, zatial je spokojny. Urcite by som nesilila davat dietatko do skolky, ak ho mamicka chce mat doma a ma aj mladsie dietatko, s ktorym je doma a bude vsetko stihat. Ale ak by chodilo do skolky, ked uz mamicka zisti, ze je tehotna a dieta sa v skolke pekne adaptovalo, tak by som ho tam nechala, zavisi od vela faktorov, ja som napr neprekonala kiahne, takze ja by som mozno syna vybrala zo skolky, nech neochorie a nenakazi aj mna pocas tehotesntva, kedze nie som voci nim imunna.

dadka212
7. sep 2011

@adrioska ja nemám syna v škôlke má 4,5 roka, nie že by som ho tam dať nechcela ale bohužial mi ho nezobrali už druhý rok po sebe....a poviem ti má to obrovský dopad na jeho vývin...evidentne už cca od 3 rokov potrebuje kolektív detí, ja mu ako "náhrada" proste nestačím, nič ho so mnou nebaví, začal byť unudený, a stále sa pýta na kamarátov, ktorí už chodia do školky prečo k nám nechodia atď....klesol na úroveň mladšej dcéry, takže ma ide z nich mierne povedané poraziť....môj názor škôlka áno 🙂

emmeke
Autor odpoveď zmazal
Zobraz