Mám dať do prihlášky už novú adresu?

10. apr 2023

Dobry den. Prosim o radu. Stahujeme sa do ineho mesta cca v juni. Syn tam nastupuje do 1.rocnika ZS. Na prihlaske treba vyplnit adresu trvaleho pobytu lebo dieta musi mat pobyt v meste. Mam dat uz tu novu adresu hoci este sme tam neni prihlaseni alebo este povodnu. Dakujem

slavomira236
10. apr 2023

Ja by som dala trvalu a dopopisala aj buducu..

januska12323
10. apr 2023

Trvalá je platná teraz nie možno v budúcnosti, nedá sa adresa vybaviť skôr? Takto ti ho fakt nemusia zobrať.

simsalabim
10. apr 2023

Ja som napisala aj novu adresu s tym, ze “stahujeme sa k datumu xx”.

zuzanka.zuzu
10. apr 2023

môžem sa spýtať prečo by musel mať novú adresu? v BA študuje od školky až po VŠ podľa TP polovica slovenska hoci niekedy tie deti samotné sú v BA aj narodené, akurát rodičia si za 10-15 rokov nezmenili TP 😀

autor
10. apr 2023

@januska12323 zial neda lebo este sme neni majitelia nehnutelnosti. Vychadza to najskor na koniec maja/ jun.

autor
10. apr 2023

@slavomira236 tiez som tak rozmyslala len sa bojim, ze to nebudu akceptovat.

autor
10. apr 2023

@zuzanka.zuzu v podmienkach zapisu maju, ze beru deti s TP v meste.

petamich
10. apr 2023

@zuzanka.zuzu Zuzi nie je to pravda, svagrova partnerka to riesili, lebo sa prestahovali do Podunajskych k nemu, trvaly pobyt mali este v Malinove a nechceli im ich do skoly zobrat - museli si tiez urgentne riesit trvaly pobyt 🤷‍♀️ a plati to fakt uz od skolky, ze ak nema dieta trvaly pobyt v danej mestskej casti (ak chces skolku/skolu tam) bud ta vobec nezoberu alebo si na konci potravinoveho rebricka

petamich
10. apr 2023

my sme teda mali osobnu skusenost (svagor) a v case podania ziadosti uz skola trvala na tom, aby dieta malo trvaly pobyt v ich spadovej oblasti - nestacilo, ze bude mat, hovorim o BA

zuzanka.zuzu
10. apr 2023

@petamich jasne, na konci potravinového rebríčka ale zoberú ak majú miesto... a viem tak rovno o 2 prípadoch, kedy som kamoške (rozvádzala sa a z TT sa sťahovala do BA do prenájmu, kde je doteraz, bez TP, ktorý má ešte u rodičov pri TT v nejakej dedine) tiež radila, že neexistuje, dieťa tu do škôlky nedostane - predstav si, uprostred roka dcéru zapísali na dlhých dieloch. a už tam aj chodí do školy. a druhý prípad - pani na môj inzerát, stretko sme mali v devínskej, že jej dcéra tam chodí do škôlky, pričom boli z marianky a pýtala som sa aj na TP (nevidela som doklady, len sa pýtala) a povedala, že malú zobrali, mali miesto... ty si tuším zo starého mesta, tak tam je to možno inak, väčšia tlačenka, ale napr.z dlháčov som bola šokovaná, že zobrali

petamich
10. apr 2023

@zuzanka.zuzu hej urcite mas pravdu, asi to zalezi od mestskej casti, ak maju miesto, nemaju problem, to ako so skolkou - Karlovka napr. tento skolsky rok, brala vsetky 3-rocne deti, co sa napr. v Petrzalke alebo u nas v Ruzinove (z Ruzinov som) moze zenam len snivat 🙂 ale vsak snad to bude len lepsie a lepsie 🤞🏻 a v inych mestach to moze byt uplne inak

zuzanka.zuzu
10. apr 2023

@petamich počkaj, a nebolo to tak, že práve petržalka minulý rok zobrala VŠETKY deti nad 3r. čo si podali prihlášku? a čo viem, niektoré škôlky v petržke berú už od 2,5r

zuzanka.zuzu
10. apr 2023

pretože ja sa na to spolieham 😀 🙈 ak nie od 2,5r, tak tie 3r počas roka s tým počítam 😀

petamich
10. apr 2023

@zuzanka.zuzu minuly rok, co viem (ale zasa nejako extra som to nestudovala), tak som citala o Karlovke a ze Ruzinovu a Petrzalke chybali nejake miesta ale ruku do ohna za to nedam, pri tom ako zabudam aktualne 😵‍💫 ja tiez dufam, ze by sme mohli mat buduci rok stastie a zoberu ho v 3 rokoch a ak nie pojde do sukromnej, co mame v bytovke a ten dalsi rok uz snad

anjelicek26
10. apr 2023

To, ze sa "mozno" prestahujes vtedy a vtedy skole proste nestaci... treba si vybavit ten trvaly pobyt alebo rovno napisat trvaly pobyt tam (ale moze sa ti stat, ze rozhodnutie o prijati-neprijati poslu tam a ani sa to nedozvies).

pietra
10. apr 2023

musis dat aktualnu adresu trvaleho pobytu podla obcianskeho. Aspon my to pri zapise kontrolujeme podla obcianskeho. Ale na prihlaske okrem kolonky trvaleho pobytu je aj kolonka Adresa, kde sa dieta zdrziava, ak nebyva na adrese trvaleho pobytu. Ak tam aj vy mate taku kolonku, tam by som napisala tu novu adresu.