Mám 4-ročné dvojičky a musím nastúpiť do práce

11. júl 2023

Zdravím som na materskej 4 roky s dvojičkami (od septembra nastupujú do škôlky). Mám TPP. Chlapci budú mať teraz 15.7 4 roky a ja mám nastupiť do práce. Muž nevie z roboty ostať doma pri nich, nemá nám ich kto postrážiť pokiaľ by som bola v robote. Čo robiť?
A ešte jedna otázka ako je to z dovolenkou za tie 4 roky čo som na materskej bola?

januska12323
11. júl 2023

Nepýtala si sa v práci? Za každý rok máš normálne dovolenku, buď ti ju preplatia alebo si budeš čerpať.

melanta
11. júl 2023

Na materskej si bola 6 mesiacov, zvyšok bola rodičovská. Nárok na dovolenku ti vznikol len za čas materské, za čas rodičovskej nie. Môžeš si ju čerpať po dohode zo zamestnávateľom. No a čo s deťmi. Ak muž nemôže (každý vie ostať s deťmi doma, čiže to je iba výhovorka) tak pôjdeš na očr ty, alebo si zaplatíš niekoho, kto dieťa postráži.

melanta
11. júl 2023

@januska12323 dovolenku má iba za obdobie materskej, tá je 6 mesiacov, zvyšok je rodičovská a tam žiadny nárok na dovolenku nie je.

liz_lemon
11. júl 2023

@melanta MD trva 34 tyzdnov, a pri dvojickach dokonca 43 tyzdnov, takze nie 6 mesiacov

e1i
11. júl 2023

@liz_lemon to nic nemeni na tom ze narok na dovolenku je len pocas MD. Pocas RD nie

autor
11. júl 2023

@melanta neviete koľko je dovolenky za to ?

januska12323
11. júl 2023

V práci si vôbec oznámila, že nastúpiš či majú pre teba miesto?

ullala
11. júl 2023

Dovolenku ti musia na personalnom vyratat.

janai1
11. júl 2023

Co za strašne dôležitú robotu ma muž ze sa nemôže starať o vlastné deti?

marcellka32
11. júl 2023

Ja akosi nechápem....veď keď mali 3 roky tak ti skončila rd a mohla si do práce a deti do škôlky či? A teraz rovnako, deti do škôlky a ty do práce...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzanaete
11. júl 2023

Cez prazdniny mozete vyskusat sukromnu skolku. Mozno by este bolo niekde miesto.

negymama
11. júl 2023

nemate pre nich miesto v skolke? ak ano, tak deti v skolke rodicia v praci, a pokial su deti chore tak mozte cerpat OCR ty aj muz, pripadne dovolenku ty aj muz. Ak mate deti, nemusite mat ani 33 rokov aby ste cakali narok na dovolenku, mate narok na 25 dni, cize mate obaja dokopy 50 dni dovolenky, plus moznost cerpania ocr.
Nechapem , ze muz nemoze byt doma strazit deti , pokym si ty v robote. Mas pracu na smeny? Bohuzial - ak ano tak bud si budes hladat pracu v beznom prac. case, alebo su pripady ked maju obaja smeny a striedaju sa pri detoch v case ked nie su v skolke...poobedna, nocna smena. Ale je to na ukor partnerskeho zivota, stretavaju sa tak ludia len medzi dvermi.

autor
11. júl 2023

@marcellka32
@elizabet173 na predĺženom zo zdravotných dôvodov

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
11. júl 2023

@elizabet173 to áno len potrebujem nejako vykrit ten mesiac a pol

nwnw
12. júl 2023

Sukromna skolka, dovolenka ty a muz.., HO, neplatene volno, opatrovatelka, tabor. Presne tak isto ako vsetci ostatni rodicia.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
20erika07
12. júl 2023

Zisti si kolko mozes cerpat dovolenky, nejake dni ti urcite pokryje kym dvojičky nastupia do skolky, ostatné dni dovtedy nech si len pekne muz vezme dovolenku. Aky budes mat pracovny cas?

miriam11
12. júl 2023

Si sa skoro spamätala

januska12323
12. júl 2023

Ty budeš rada keď ťa znova zamestnajú pri tomto prístupe "šak nejako bude".