Kupujete spolužiakom zo škôlky darček?

31. jan 2024

Ahojte, syncekova spoluziacka doniesla do skolky mini draceky a neviem, ci jej mame kupit ja my?
Ako to je vo zvyku?

Dakujem!

katulienocka999
31. jan 2024

Akože darček kvôli čomu? Mala sviatok-narodeniny, meniny? Vtedy áno, u nás je zvykom nejaká drobná sladkost 🙂 už som videla,ze deti davk aj malý keksík a takú malú pečiatku napríklad 🙂

miadi
31. jan 2024

To je uplne na vas. Je to dobrovolne. Kupujem mini darceky pre celu triedu na Halloween Vianoce valentines ( karticky a tetovacky) velku noc Easter egg mini hracky . Ceruzky gumi mini bloky atd. Ostatni davaju tak 40% triedy no na valentina davaju 100%

evaachesa
31. jan 2024

U syna v škôlke sa dáva len na meniny a narodeniny nejaká drobnosť.

autor
31. jan 2024

@katulienocka999
@miadi
@evaachesa ja som sprosta, vynechala som, ze mala narodky, ano. Takze patri sa. Oki, kupime nejaku drobnost. Dakujem!

evaachesa
31. jan 2024

Myslela som to ale tak že drobnosti donesie môj syn keď má narodeniny alebo meniny. Nekupujeme ostatným spolužiakom keď mali oni meniny/narodeniny ..to by sme nič iné nerobili len stále niekomu niečo nosili. 😃

miadi
31. jan 2024

U nas je zakazane davat spoluziakom jedle veci ziadne sladkosti koli alergiam. Tak sa davaju drobnosti co kupis v dollarstore. A ano aj na narodky Niekto daval ale fakt malokto .Ja sa pamatam ako deco som na narodky nosila spoluziakom cukriky na prvom stupni.

sweetlife001
31. jan 2024

U nás je zaužívané, len že oslávenec nosí nejakú sladkosť/maličkosť.
Určite by som nemala nervy na to sledovať ktoré dieťa zo škôlky má kedy narodeniny a meniny a posielať im "maličkosti" 😃

miadi
31. jan 2024

Darcek tomu co mà narodky ? Nie to sa dava len ked vas pozvu na bday party .

vyrovnanaosoba
31. jan 2024

Ahoj, nie, netreba, vo zvyku je že kupuje niečo ten, ktorý má sviatok, čiže môj syn má meniny, dáva lizatká svojim spolužiakom aj učiteľom. Keď sa stretávate, navštevujete, tak osobne môžete zaniesť darček, ale do škôlky nie.

simca06022011
31. jan 2024

no pokial viem, tak dieta co ma sviatok, donesie detom.. v skolke/skole nenosia deti oslavencom darceky, niektore skolky daju dietatu darcek k sviatku z triedneho fondu. VEd rodicia doma ani nemaju ako vediet kto kedy ma narodky.. :D cize nie, klud a nic nenoste. INe je to s detskymi oslavami.

simca06022011
31. jan 2024

@miadi v jasliach/skolke sme to nemali zakazane nosit, ale detom to ucitelka dala do skrinky a az ked schvalili rodicia si to deti jedli :D

zobaka
31. jan 2024

inak je to zaujimave, ze je taka tradicia, ze ten kto ma narodeniny meniny ma nosit veci druhym a on nedostane nic..

katulienocka999
31. jan 2024

Aby som upresnila 😁 u nás je to tak,z dieťa co ma sviatok kupuje iným, deti co nemajú dotycnym nekupuju nič 🙂 cudne ale je to tak 😁

amelie2017
31. jan 2024

Ano, kupujeme, ale zijeme v zahranici a tu je to zvykom. Nastastomie na amazone predavaju rozne balenia pier, nalepiek, omalovaniek..30ks kupis za 20€. A tak si ich medzi rodicmi tocime 🤦‍♀️😂 vsetci nadseni.

vilma7
31. jan 2024

Áno, k narodeninám syn niesol koláče a ešte deťom dal fidorku. Žijeme v zahraničí, takže pre nich niečo nové. Iné deti doniesli koláče, ktoré im potom učiteľka rozdelí cez prestávku na desiatu.
Do škôlky majú deti povolené doniesť len to, čo sa skonzumuje a nie darčeky domov.

autor
1. feb 2024

Dakujem kocky, kupila som omalovanku, keksik a lizatko. Dietatko sa velmi potesilo. 🥰

misinka0611
1. feb 2024

My sme na synove narodeniny doniesli pre triedu ovocie aj keď v ten deň tam nebol. Ovocie nakúpené a on ochorel. Tak to vyšlo 😀