Kto sa vám stará o chorého škôlkára, kým ste v práci?

krankenschwester
3. sep 2012

Ahojte , prosim Vas maminy ,ktore zijete daleko od rodicov aj celkovo od rodiny , ako riesite choroby Vasich skolkarov / malych skolakov ?Dcerka dnes zacala v jaslickach , kedze v Rakusku je materska len 2 roky a ja nastupujem o 2 mes do prace...Nemame tu ziadnych pribuznych, kt.by v pripade potreby pomohli ....Deti vsetkych znamych su viac chore , ako v skolke , tak mam obavy , ako to budem riesit potom , ked si manzel i ja vycerpame OCRku ....predsa len , na PN chodit neustale nebudem/e moct ....Nad opatrovatelkou som premyslala tiez , ale kedze nastupujem na polov.uväzok , to by sa mi vobec finance neoplatilo .....A sefka ma pri pohovore " pekne " upozornila ,ze neustale doma s chorym dietatom ostavat moct nebudem .....Akto to riesite Vy ?Dakujem za kazdu skusenost 😵

iviatko
3. sep 2012

My sme len OCR vyuzili, bohuzial, babkovci este pracuju. Doma som zostavala ja. Este mas tie doctor visit s rodinou.

annalena
3. sep 2012

@krankenschwester som slobodna, zijem tiez v AT, nemam to rodinu ani blizsich priatelov, robim na plny uvazok.....cize zostavam doma len ja. Ak sa da, zaskakuju moji rodicia, ktori su uz na dochodku, hoci to pre nich znamena presun vyse 200 km - vacsinou tak, ze ja som 1-2-3 dni na OCRke, podla potreby a zavaznosti choroby...a ak potrebujem opateru pre malu dlhsie, dojdu oni a postaraju sa o nu. Nepoznam opatrovatelku, ktorej by som zverila svoje chore dieta, a asi by mi to asi ani nedalo ☹
Doteraz mala chodila k Tagesmutter, kde bolo 4-6 deti, tak vaznejsie chora bola nastastie len 1x, ked ju to zlozilo na 2,5 tyzdna (ja 4 dni OCR, zvysok moji rodicia). Dnes zacala skolka, tak uvidim, ako to pojde dalej 🙂

albireo
3. sep 2012

V Dansku mame narok na 1 den plateneho volna pri chorobe dietata. Potom si clovek musi vziat dovolenku,ak nema po ruke starych rodicov.obaja pracujeme na plny uvazok,babky vacsinou volame,ak manzel musi ist na sluzobnu cestu a ja nemam sancu si zmenit sluzby. Mala nastastie nebyva casto chora.

krankenschwester
autor
4. sep 2012

@annalena Tohoto sa obavam i ja : dlhycch a castych chorob....Keby som mohla volat rodicov , tak by som problem nemala : ale vsetci este pracuju....hm

annalena
4. sep 2012

@krankenschwester chapem, nasi su na dochodku len tento rok a aj my sme predtym zili na severe Nemecka, cize vtedy to neprichadzalo do uvahy vobec. Nastastie je mala pomerne zdrave dieta...tuk tuk 🙂...tak dufam, ze to tak aj zostane.
Ale inak opatrovanie malej je pre mna problem nielen pocas choroby, ale aj veci ako napr. skolenia z roboty, nadcasy, alebo dnes rodicovske zo skolky o 19:30 (ktoreho sa tiez nemozem zucastnit)....nemam tu zatial nikoho, kto by mi ju obcas postrazil aj ked je zdrava. 😒 ale akurat mi poradili ze existuju nejake mobile Mamis a Oma-Börse, tak sa chcem ist nato opytat, ze co a ako 🙂

lenka_b
4. sep 2012

@krankenschwester My to mame to iste, ale nastastie v praci mi vyhoveju, ze mozem ostat ja. Teraz manzel pracuje vacsinou cez vikendy, cize aj on moze ostat. Ale je to velmi tazke bez pomoci rodiny. Hlavne, ked su deti chore a potrebuju mamicku a ta nemoze ostat doma kvoli praci... Ja to presne poznam. Nemas nejaku susedu, co by ti mohla pomoct?

katka116
4. sep 2012

@krankenschwester mam opatrovatelku ktora je ako babka, mala ju ma rada a platim si ju. Dokonca co sa tyka sirupcekov lepsie ich poda ako babky. Su take opatrovatelky 50nicky

nelka2103
4. sep 2012

@krankenschwester ja som sama z jednov dcerkov (3 roky), ked mi ochorela niekedy ked sa dalo tak som ostala doma ja ale ked nie ja som vecsinov asi už 2 krat išla za mojim osobnim lekarom a povedala ze maboli žaludok alebo ze som zvracala a on ma na tizden nechal dom a tak moja sefka nemaohla nic povedat. ale viem že sa to takto do nekonečna dat riesit nebude, este neviem ze co bude potom. 😔 😒 ☹

krankenschwester
autor
4. sep 2012

@annalena Ano, i ja som uz pocula o nahradnych starych rodicoch - musim si to dakde i ja preklepnut .Ak by si daco zistila skor ,ako ja , daj vediet pls. 😵 Dakujem

krankenschwester
autor
4. sep 2012

@lenka_b My sme sa sem nastahovali len v januari a vies ako to chodi vo velkych mestach - so susedovcami sa clovek akurat tak pozdravi a tot vse .

krankenschwester
autor
4. sep 2012

@nelka2103 No ved to , ale co uz ? Ja som sefke povedala , ze tak to by som hadam nasledujucich 10 rokov musela ostat doma ,kym sa dieta bude vediet ako-tak zaopatrit same ..No nie ? Je to tazke a ja mam aspon manzela - tak velmi drzim palce , nech je dcerka chora co najmenj 🙂

anjelicek26
4. sep 2012

@krankenschwester - ja mam opatrovatelku, co ho berie aj choreho - ale nesmie mat teplotu. Je to suseda oproti, pozna ju, je u nej denne. Ale momentalne je ona po operacii a dat by som jej ho nedala chudatku este navyse :( Ale o tyzden-dva uz bude ok a maleho dohliadne.

krankenschwester
autor
4. sep 2012

@katka116 Prosim ta a kde si na nu natrafila ? Dakujem

krankenschwester
autor
4. sep 2012

@anjelicek26 To je super riesenie 🙂 Bodaj by sa i mne pritrafil takyto niekto !

anjelicek26
4. sep 2012

@krankenschwester - tak ja ju poznam roky, mame rovnako stare dcerky, momentalne ma Sasku u seba, ale ta jej nie je na pritaz....zabavia jej maleho 🙂 ja som uz v praci a malej zacina skola az o tyzden.