Kombinéza verzus bunda a otepľovačky

canis_lupus
16. aug 2021

Ahojte, poraďte prosím skúsené mamičky straších detí, čo na zimu pre chlapca tohto času 2,5r, ktorý už je odplienkovaný - kombinézu, alebo oteplovačky? Cikanie by malo byť v pohode aj v kombinéze, ale od februára ide do škôlky, tak neviem, čo sa lepšie oblieka deťom? Kúpim asi oboje, ale aspoň do jedného chcem viac investovať, aby to ozaj vydržalo 🙂

evkamotka
16. aug 2021

Podla mna netreba viac investovat ani do jedneho. Dodnes ma mrzi 50e co som dala za krasny overal. Potom som dve zimy po sebe kupila v Lidli lyziarske bundy, stoja tam cca 13e,vyzeraju normalne, vobec sme ich specialne nesanovali (v skolke sa ani neda, ze 🙂 ) a vynikajuco posluzili+vyzeraju ako nove. Uz ani inde nebudem kupovat kym su synovia takyto mali a odporucam aj tebe. Ak chces inu (drahsiu) znacku, popozeraj po bazaroch. Deti rychlo rastu, nestihnu vynosit a predavaju ich mamicky ako nove. Ak ma ist do skolky, fakt by som moc neinvestovala 🙂 hlavne ked chces oboje.

ibrunova
16. aug 2021

U nás sa v škôlke osvedčila kombinéza, keď chodili v zime von a do snehu, aspoň mal chrbát zakrytý, lebo bunda sa mu vyhŕňala pri hre a brucho holé.

hennyinnsbruck
16. aug 2021

2 Dielne je lepsie👍👍
@evkamotka no ja tento rok tiez lacne kupim kupila som v akcii za 50e min rok a diera na prdeli🙄😂

hennyinnsbruck
16. aug 2021

@ibrunova ale pri oteplovackach su traky tam nema byt co ako hole

ibrunova
16. aug 2021

@hennyinnsbruck to je vec názoru. Keby si videla môjho syna, tam bola najistejšia kombinéza.

fiafia
16. aug 2021

@canis_lupus ja mám pre dcéru oboje. Kombinézu a oteplovacky nie tie do pásu a bundu. Ja do škôlky dávam radšej kombinézu

hennyinnsbruck
16. aug 2021

@ibrunova tak jasne kazdemu ine vyhovuje😊

pininka1
16. aug 2021

Od kedy nemaju plienky jednoznacne bunda a oteplovaky ale s trakmi, aby chrbat nebol holy. Je to ovela praktickejsie, detom obcas treba aj na velku nie len na malu. Dalsia vec, napr v cajovni sa vie pohodlne hybat ked da dole bundu, kombinezu ked do pol pasa vyzlecies, zavadzia. Ale ked nebyvate dlho vonku a nieste sportovci tak je dobra aj kombineza.

nikpa
16. aug 2021

@canis_lupus za mňa určite kombinéza, čo sa oblieka lepšie, no ťažko povedať, záleží od toho či čakáš že sa bude dieťa v škôlke obliekať samo. Lebo môj by sa sám neobliekol ani do jedného ani do druhého a teda veci mu podľa toho ani do škôlky nevyberám. Ale podľa toho čo je pre neho vhodnejšie, keďže sa váľa po zemi a je stále v pohybe, v kombinéze má stále zakryté kríže.

elizabet173
16. aug 2021

@canis_lupus kúpila by som oboje, nie kvôli škôlke, ale preto, že keď budete doobeda vonku na snehu, nemusí uschnúť, kým pôjdete von poobede, ak teda nebývate v Hurbanove a sneh deti vidia len na obrázku. A trojročnému v škôlke tak či tak musí niekto pomôcť s obliekaním.

jajka71
16. aug 2021

Neinvestovat, vybrať si v bazarik oboje, pripadne si za investovať do oteplovaciek, ja som našim kupovala modelko zateplene sustiaky, mali aj kugo ci kudo ci ako sa to vola tiež zateplene sustiaky, teraz majú už ako starší zo sportisima aj keď nie každý rok nové, niekedy aj z 2hej ruky, lebo mam 2icky a s hendikepom a tak som s malou doma... Rozhodne ak na sánkovačky, do snehu tak overal, ale ostatné roky mali moji overal 2x ci 3x nakoľko bola zima aká bola.... Oteplovacky s trakmi alebo bez, moji nosia dlhšie bundicky a v pohodicke, ideálne dokúpiť kuklu a máš poriesenu hlavu i krk v jednom, potom len tenká čiapka pripadne nakrcnik v prípade chladu ci vetra a je po riešené. Ja už nové nekupujem veľa, lebo to dieťa oblečie jednu až dve zimy a potom mi je ľúto..... Radšej investuje do obuvi, aby mali nohu v teple a pohodlné sa chodilo 🙂

euka210
16. aug 2021

@canis_lupus pri malych som mala kombinezu a jednu zimnu vetrovku. Ale uz 5r. oteplovaky a 2 zimne vetrovky. A Lidl je v tomto dobry, ja som spokojna. Aj je rozdiel ci nejaky sever kde je toho snehu fakt dlho a vela, ci nejaky juh, kde snehu uz menej ci sme radi ze je vobec cez zimu sneh 🙂

canis_lupus
autor
17. aug 2021

Ďakujem, kúpila som nakoniec kvalitnejšiu kombinézu. Resp. na Zalande mali 60% zľavu na športové oblečenie, takže Didriksons kombinéza vyšla na nejakých 55€. Nedopísala som, že bývame v Tatrách, takže naozaj potrebujem kvalitné teplé oblečenie. Z druhej ruky nechcem, tam človek nevie, ako to bolo prané a ako sa to odrazilo na membránach. Teda vezmem potom z druhej ruky už len nejakú bundu a oteplovačky ako náhradné 🙂