Kedy sa v pondelok nastupuje do škôlky?

carla27
1. sep 2017

Ahojte maminy, možno od veci, ale musím sa opýtať. Bývame v Trenčianskom kraji a naše dve deti nastupujú prvý krát do škôlky. Máme tu trošku problém s poštou a iné záležitosti, kedže žijeme v prenájme a absolútne vôbec netušíme, ako a kedy prebieha prvý deň v škôlke. Kedy sa v pondelok nastupuje do škôlky a budú tam už celý deň ako bežne v roku? Alebo to funguje ako na základnej škole, že niekedy o 9:00 je nejaké otvorenie a potom až piateho sa normálne učí? Naša škôlka ma dobu od 7:00 do 17:00. Vdaka za info a pochopenie🙂

martul
1. sep 2017

Od 8.00 a norm funguje skolka ta nema ako skola len slávnostné otvorenie, ak ste sa nedohodli teda napr len doobeda. A ráno sa opytaj kedy sa chodi pre deti, napr. u nas od 15.00- 17.00 zalezi kedy koncia rodičia v praci. Maminky co su doma tie chodia uz o tretej ja koncim 15.30 takze v škôlke som o 16.00

martul
1. sep 2017

A rano tiez ked je skolka od 7 to nezn ze tam musia byť môžeš nosit aj na ôsmu, od 7 je to takisto kvoli mamám co musia byt o 8 uz v práci

bocianka123
1. sep 2017

@carla27 nájdi si www stránku škôlky (ak ju majú...) a tam by to mali mať napísané ... no ja osobne si myslím, že ak o 7 ráno privedieš deti, niekto by ich prevziať mal...

carla27
autor
1. sep 2017

tak ja žiaľ nastupujem na štúdium, budem v Bratislave celý týždeň a manžel bude dávať deti do škôlky na 7:00, aby po o 7:30 v práci a vyzdvihne ich až o 17:00:/ neviem si ešte ani len predstaviť, aké to bude mať ťažké...ďakujem pekne za informácie

bocianka123
1. sep 2017

@carla27 ja sa len obávam, že ak sú to maličké 3 ročné deti, tak vám môžu "nariadiť" akýsi adaptačný program .. prvý týždeň... teda nie hned na celý deň od začiatku.. tak to bude ozaj problém potom.. adaptačný v zmysle, že prvý deň len dve hodiny, a každý deň dlhšie a dlhšie.. no treba sa dohodnúť s učiteľkami...

dzina007
1. sep 2017

Niesme z trencianskeho kraja... ale u nas je skolka od 6.00-17.00. Dieta sa ma priniest do 8.00 vtedy sa zratavaju deti a diktuje sa strava na dany den ze pre kpho.
Ziadny uvitaci program nieje. Deti sa odovzdaju v triede.
Adaptacny program nieje.

evittam
1. sep 2017

@carla27 Prečo tazke?! Ja som chodila do práce na 7.00-15.30. Na druhy koniec mesta, bez auta. Syn bol v skolke skoro vždy prvy 6.30 a poobede som ltt stíhala o 16.00 a tu sme-zivi a zdraví a bez nejakej ujmy.😉

evittam
1. sep 2017

@bocianka123 To ale majú oznamit pri preberaní rozhodnutia o prijati dieťaťa do skolky pripadne urcite skor a nie,ze mi ucitelka povie v prvý den školky,ze pridte si po dieťa o dve hodiny....co napr.u mna nehrozi nakoľko nastupujem do novej práce a nemôžem si dovoliť zavolat sefovi,ze nepridem.

carla27
autor
1. sep 2017

no ťažký preto, že ja budem doma len víkendy, niekedy ani to nie...taká moja škola-filmárčina. Všetko bude na manželovi a hoci je perfektný a dokáže 10 vecí naraz a je veľmi ústretový...bude to mať ako chlap na dve deti úplne sám bez pomoci kohokoľvek, veľmi ťažké...už len môžeme veriť a dúfať, že sa to celé zvládne..

evittam
1. sep 2017

@carla27 Ale neboj, preco by nezvladol.😉
Ja som sama na dve deti 5tyzdnov a tyzden je muz doma.😉 A este k tomu teraz po pomaly 4rokoch nastupujem do prace...

bocianka123
1. sep 2017

@evittam tak holt smola, adaptácia nebude.. a hotovo.. učiteľka sa s tým musí vysporiadať. nato tam je...

evittam
1. sep 2017

@bocianka123 No veď presne tak to aj mienim povedat ak by nahodou nejakú adaptaciu spomenula.😁😉

katuska19
1. sep 2017

My sme z BA, dieťa je možné priniest od 6,30 do 8,15 , prvý týždeň na doobedie, aj zvládne adaptáciu, môže spinkat. V skolke nie je žiadne hromadne slávnostne privítanie ako v skole. Vacsinou v ka dej skolke na nástenke sú tieto organizačné pokyny. Trebalo si tan zájsť s prečítať ešte pred nástupom alebo na webe.

sorciera24
1. sep 2017

u nas je skolka od 6.00-16.30.......na rozhodnutie sa teraz zo zakona musi "akoze" psiat na adapatacny program.....ale nemozu to ho naraidit....mne ucitelka povedala, praveze vzdy opak (aj teraz)...nechat rovno na cely den, a nie ho miast po hodinach.....a uz to mame odskusane......
od ekdy je skolka otvorena, od vtedy ho moezs priniest prvy den...

0silvia0
1. sep 2017

@carla27 našla si ten web škôlky? tam by si mala mať všetko uvedené...

carla27
autor
1. sep 2017

naša škôlka nemá vlastný web - je v procese🙂 Sme menšia dedina...len mi bolo povedané, ked som si vyzdvihovala rozhodnutia o prijatí, že doba je od 7:00 do 17:00 .Adaptačný čas nespomínali a aj tak, naši boli pol roka v jasliach, tak nám každý deň vykrikujú, že už chcú ísť do škôlky🙂 Bude to iný režim..ale našťastie všmu je školou, pri ktorej sa dá zarábať svojim odborom už počas štúdia-to mám 27 rokov..takže okrem redakcie mi stačí ,,občas napísať knihu či natočiť film,, 🙂 žartujem, také jednoduché to nie je, ale aspoň čo mám nám dosť pomôže...viem, že nie každá žena má manžela ako mám ja- iný by ma vyhodil oknom, keby na týždeň odídem a celú domácnosť nechám na neho

emilia25
1. sep 2017

U nas normalne od 6 rana do 7.45.musia byt deti uz v skolke.takze kolo 7 davame maleho do skolky a 2 uz skolaci idu na 8hod.

bocianka123
1. sep 2017

@carla27 drzim palce 🙂 vo vsetkom.
V skole i v zivote .. a mozno este budeme o tebe pocut ako slavnej autorke ci reziserke 🙂

carla27
autor
1. sep 2017

@bocianka123 to určite nie,ja nie som z tých...mám scenáristiku, nie réžiu..i ked môžem byť i v réžii, ale ja som z týh, čo sa radšej zamknú do izby nech ich nie je vidno a len píšu🙂 Dakujem

luliu
1. sep 2017

@carla27 prvý deň sa chodí na 8.00 a deti tam väčšinou ešte nie sú celý deň len pár hodin

evittam
1. sep 2017

@luliu Ako kde. U nas je skolka od 6.30. Do 7.00 su v zbernej triede a treba dieta doviezt do 8.00. Co sa tyka adaptacneho pokial mi ho nokto neoznamil vcas dopredu nemam preco s nim počítať. Idem do prace.

evittam
1. sep 2017

*nikto

hettinka
1. sep 2017

@carla27 jáj, toto je fakt rôzne, v každej škôlke torchu inak, dokonca aj v jednej škôlke sa to časom mení.
Ja mam deti s 5,5-ročným rozdielom a ked šla staršia, tak od 2. dňa mali zostať na celý deň, aj spať, čo sme absolútne nezvládali. Ked išiel syn do tej istej škôlky, tak už bolo tak, že prvý týžden bol adaptačný, iba do obeda. Boli by hádam aj 2 týždne chceli deti adaptovať, ale to som si už vydupala, že bude aj spať. Z celej triedy tam bolo popoludní sotva pol triedy, chodila som po neho hned po spaní, od 14:00 (do vtedy som musela byť v práci).
Ale prvý deň ani jeden tam nebol dlho, prišli len na zoznámenie, na hodinku, ani jedlo ešte nebolo ani sa nespalo.

Nie je dobrý nápad, že tam deti chcete rovno nechať od nevidím do nevidím, aspoň prvé dni a týždne treba byť pripravený aj na to, že to deti nezvládnu, je to nové prostredie, aj ak boli v jasliach. Píšeš, že to muž bude mať ťažké, no ja myslím, že aj pre deti to bude ťažké... Nemôže si zobrať aspon pár dni voľno po pol dni?

evittam
1. sep 2017

@hettinka Nevidím nič zle na tom,ze dcerka bude v skolke od 8-15.00-cca. Nemam inu moznost.
Syn mal adaptacny týždeň akurát v jasliach-chceli dva -to sme si nemohli dovolit-prvy den bol hodinu so mnou, druhy dve sam, treti uz na obed a štvrtý tam už spal. V skolke od prvého dňa cely den. Nic zle sa mu nestalo, je normálne zdravé, spokojné dieta.

evittam
1. sep 2017

@hettinka Ľudia dávajú deti do jasli,skolok vacsinou preto lebo idu do práce. Ak ides do novej tak asi tazko si mozes dovolit dva týždne si chodiť ako chces a brat si nebodaj dva týždne volna. Ak už pracuješ tak po letnych dovolenkach to tiez nie je realne.😉

hettinka
1. sep 2017

@evittam 8:00 do 15:00 je v pohode, ja som dávala od 7:15 do 14:00 na začiatku, neskor (od ďalšej jari) deti chceli byť poobede dlhšie, ked si zvykli a začali chodievať von, tak som ich nechala, aby sa pohrali.
No autorka písala, že deti chcú dávať od 7:00 do 17:00. Na malej dedinke to bude asi tak, že prídu prvé, pojdu posledné.

Je jasné, že ludia davaju deti do škôlky preto, že pracujú, však aj ja som to mala tak ...
Ale čudovala som sa, prečo väčšinu detí vodia na 8:00 a o 14:30 tam už nebol skoro nikto, často len moje deti a to som učka, idem domov o 14:30 ... potom mi to učitelka vysvetlila, že ludia zamestnaní v bežných 3-smenných prevádzkach chodia na "opačné zmeny", ráno dovedie ten, čo ma poobednú až na 8?00 a poobede berie ten, čo mal rannú (od 6:00 do 14:00) o 14:30 po ceste z roboty. Vela detí brali domov babky, tetky, starší súrodenci, susedky, alebo kamošky sa striedali.

evittam
1. sep 2017

@hettinka Tak keď nemáš inu moznost nic nespravis. Od toho tu tie skolky predsa su.
Ako som už písala - syn býval v skolke medzi prvymi 6.30 a odchádzal medzi poslednými 16.00 inak sa nedalo.

hettinka
1. sep 2017

@evittam " tazko si mozes dovolit dva týždne si chodiť ako chces a brat si nebodaj dva týždne volna" ... to áno, však aj ja ako učitelka počas školského roka je prakticky nulová šanca brať si dovolenku mimo prázdnin.
Tiež som pozerala, ked mi oznámili, že dieťa bude len do obeda a ešte chceli ďalší týžden ... prvý týžden som ešte ako tak mohla, brala som si náhradné volno, učilo sa aj u nás kratšie (len 5 hodín), ale ten další už bez šance.

Aj teraz stále máme problém s mladším školákom, že v 1. den idú až na 8:30 na hodinku, ako ho tam dopraviť a potom čakať ... manžel si berie vždy 1. školský deň dovolenku, ja volno nedostanem (tiež máme zahájenie a potom poradu)

luliu
1. sep 2017

Moja odpoveď že na 8.00 som myslela na úplne prvý deň v škôlke pre dieťatko, ktoré tam nikdy nebolo

lubina
1. sep 2017

@carla27 nema to skolka napisane na dverach? Alebo sa tam neda zavolat? Ved ucka v skolke alebo riaditelka by ti to povedala najlepsie 😉, a nemusis tu citat nazory maminiek, aj ked mienene dobre...