Jedenie v škôlke

12. sep 2022

Ahojte,synček 3r nastúpil v septembri do škôlky,ťažko si zvykal na to.Este doteraz úplne si nezvykol.Plakava ráno že tam nechce ísť.A nechce ani jesť v škôlke.Rano mu doma dávam kakao v pohári a chleba/rožok so šunkou alebo koláč,podľa toho čo máme doma.V škôlke desiatu neje vôbec a obed si dá len polievku,druhé nechce a nechce ani vody sirupy piť v škôlke.Ucitelka sa ma pýtala či vie piť z pohára a sám jesť,keď v škôlke nič nechce.Jasne že vie,veď doma pije kakao z pohára a aj vodu mu dávam z pohára a pekné vypije.Obed tiež doma pekné sám je všetko s lyžicou,neviem prečo v škôlke nechce jesť.Ako ho navnadiť aby sa nebál jesť v škôlke?

tosomja
12. sep 2022

Nijak. V škôlke odkuka od deti. Zatiaľ si zvyká. Stačí mu povedať, nech ochutná. Veď učiteľky by ich mali motivovať. Niekto dieťa plače, jedno sa nechce obliekať, umývať ruky, ďalšie spať, jesť. Doma sa správajú úplne ináč ako v škôlke.

viestta
12. sep 2022

Problém bude keď nebude vôbec jesť aj v októbri. Zatiaľ si len zvyka

deedol
12. sep 2022

mozno by som mu dala mensie ranajky - nasi maju v skolke chlieb, takze rano chlieb/pecivo nedavam, lebo by to mal 2x po sebe. doma ranajkuje jogurt, actimel, ovocie, musli...
a ako pisu baby, musi si zvyknut. u nas v triede bol minuly rok chlapec, ktory niekolko mesiacov nezjedol v skolke vobec nic.

simona20201309
12. sep 2022

Ak môžem poradiť, príliš to nerieš. Deti zvyknú veľmi rýchlo vycítiť, že cez jedlo sa dá veľmi ľahko manipulovať či už s rodičmi, alebo učiteľmi v MŠ.
Je to preto, že nám na tom veľmi záleží (kto chce, aby dieťa bolo hladné) a často krát sa snažíme to dieťa príliš motivovať a riešime to viac, než je potrebné. Ja som ešte nepočula, aby dieťa umrelo od hladu preto, že odmietalo v MŠ jesť 🙂.
Skús to chvíľu neriešiť, vôbec. Ak sa dá, tak informácie ohľadom jedenia v MŠ Skús nepreberať pred dieťaťom. Doma o tom nerozprávaj, nevysvetľuj, že musí a pod...
Ak zistí, že prostrednictvom ,,nejedenia " získa príliš veľkú pozornosť, môže sa to s nim vliecť veľmi dlho.
Držím prsty.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kormino
12. sep 2022

Ahoj,ja mám už dospelácku,ale pamätám do dnes,ako v škôlke prvé dva roky nejedla absolútne že nič.Pit píla ,to bolo tak všetko.Treti rok zjedla nejaké prílohy,suchý chlebík,prevedenu polievku.Vtedy to až tak neriešili,ja som bola zúfalá,ale prežili sme.Je z nej dospelá žena,matka šikovná inteligentná .Držím palce,snáď sa to u vás upraví.

martul
12. sep 2022

Nijako, nerieš a už vôbec pred ním nehovor stále o tom že nechce jesť. Zvykne si, je to ešte veľmi krátky čas. My sme dospelí a tiež si nezvykneme hneď v novom. Bude hladný a naje sa, neboj

ikonica
12. sep 2022

Nasa normalne varene jedlo neje ani doma, nie to este v skolke (bola tam 4 dni doobeda a nezjedla nic)... Tajne dufam, ze sa to tam nauci... Ale jedna mamicka skusila poprosit ucitelku, aby mohla na obed sadnut s dietatom k stolu a dala jej jest ona... Na druhy den uz jej mala co to zjedla aj sama... Tak vyskusaj, ci by to nepomohlo....

hnikoletah
18. sep 2022

Nedávať raňajky vôbec, príde hlad...bude jesť.Nedavam raňajky,ani by sme to nestihali a spapa tam všetko.

lilibili
18. sep 2022

@kormino môj syn to isté len píl vodu a jedol suchý chlieb občas cereálie nič iné a už je veľký chalan a doteraz sa nestavuje v školskej jedálni nosí si desiatu z domu

kormino
18. sep 2022

@lilibili moja doteraz zje asi desať druhov jedla,už má vlastnu rodinu,im varí normalne jedlá,sebe tých par druhov☺

ericka168
19. sep 2022

Ahoj no my máme presne ten istý problém. Drobec nastúpil do škôlky a už ani tak neplače snažím sa ho ráno namotivovať tak aby neplakal ale s jedením to je katastrofa tiež vôbec nič neje, nepije, nič nechce úplne odmieta stravu. A to tiež sa snažím ho nejak namotivovať, aby aspoň ochutnal, ale už doma mi povie, že nebude nič jest.Ráno mu tiež dávam doma papať, aby aspoň niečo mal v brušku. Ale verím, že si postupne zvykne aj na taku stravu tam.. Tak držím aj Vám palce😏😊