Jeden deň bez škôlky

veronikadamianko
19. sep 2020

Dobry den vedeli by ste mi poradit ohladom toho ci mozem syna nedat jeden den v tyzdni do skolky? Ma 5 rokov a chodi do školky na 4 hodiny viem ze povinna predskolska dochadzka je povinna az od 2021 ..potrebujem so synom cvicit a ked pride o pol 1 zo školky viem ze uz cvicit nebude pretoze je vzdy unaveny mam problem aby sa vtedy najedol nie to este cvicit🙈 potrebovala by som to aspon do konca roka nemate niekto taku skusenost ci mi moze skolka v tom vyhoviet? Samozrejme v skolke sa spytam to mi pisat nemusite

zaujali nazory mamiciek

ibrunova
19. sep 2020

Jasné, neviem, aký problém by v tom mal byť.

veronikaszabova
19. sep 2020

Neviem, aky problem v tom vidis - staci ked v skolke povies, ze napriklad na druhy den nepride.
Nepotrebujes ziadne zvolenie skolky.

veronikadamianko
autor
19. sep 2020

Lebo tu na vsetko pytaju potvrdenie🤦tak sa obavam ze aj na toto..

veronikaszabova
19. sep 2020

@veronikadamianko urcite na to nepotrebujes potvrdenie

hettinka
19. sep 2020

@veronikadamianko keby aj pýtali a má zdravotný problém, že musíte cvičiť, lekár ti ho dá, či nie?

deti95060810
19. sep 2020

ja som takto dieťa nedávala do MŠ viac ako rok. Vždy v piatok sme mali volno.... Odhlásila som ho na každý piatok....žiaden problém...

janulik2008
19. sep 2020

Pozri my sme min týždeň boli v kine s malou. Jednoducho sme len nahlásili že nepríde a tým to haslo 🙂

veronikadamianko
autor
19. sep 2020

@veron
@hettinka nasa dr.vie ze mam tie pristroje doma a cvicime dokonca v BA tiez nas pochvalili za pokroky takze v sprave ma napisane ze cvicenia doma ale dr.by sa tym asi viac nezaoberala aby mi nieco pisala

veronikadamianko
autor
19. sep 2020

@deti95060810 toto som potrebovala pocut 🙏realnu skusenost dakujem

veronikadamianko
autor
19. sep 2020

@janulik2008 no toto som aj ja ze jeden den lebo by som nestihla ist pre neho..ale ja to teraz potrebujem 3 mesiace aby bol vzdy v skolke iba 4 dni tak som chcela vediet ci ej to realne a niektore maminky to tak tiez robili ci budem chciet nieco nezvycajne od nich

lenka2710
19. sep 2020

@veronikadamianko určite môžeš, ja proste len deň pred tým poviem učiteľke že nepríde, ona je na celý deň a v piatok ju beriem vždy na obed, a užijeme si spolu deň a ma predĺžený víkend a to už chodí do predškolskej a nikto s tým nemá problém
Rodič moze ospravedlniť dieťa na 3 dni, takže jeden deň keď nepríde nevidím problém

veronikadamianko
autor
19. sep 2020

@lenka2710 dakujem tak to skusim nane vyrukovat som zvedava ako pochodim

janulik2008
19. sep 2020

@veronikadamianko škôlka neni povinná 😉 takže klídek 😉

turga
19. sep 2020

@veronikadamianko nemusis im nic dopredu oznamovat, len zakazdym povies ze zajtra nepride a bodka.

budemmamca
19. sep 2020

@veronikadamianko jasné že môžeš, ja alebo muž keď máme voľno tak si zvykneme nechávat malú doma.akurat v ten deň ráno zavolám do jedálne a vyhlasim zo stravy na ten den

lesna_vila
19. sep 2020

aj ja mávam dieťa doma každý piatok. nahlásila som to na pol roka dopredu. len tak, lebo som doma a chcem s ním byť viacej. škôlka naozaj nie je povinná

lenuliatko84
19. sep 2020

Moj je uz tyzden doma lebo ma sople a nebola som ani u lekarky a nic nepytaju

veronikadamianko
autor
19. sep 2020

Dakujem vam maminky za skusenosti a informacie ❤️

eriksonka1234
19. sep 2020

@veronikadamianko pracujem v MŠ, žiadne potvrdenie nepotrebujete. Iba nahlásiť deň, kedy dieťa do MŠ nepríde.

elviku11
19. sep 2020

@lenka2710 inac ako je to s tymi troma dnami bez ospravedlnenky - su to tri dni za sebou? a potom napriklad dalsi mesiac to mozu byt dalsie tri dni ci ako?

veronikadamianko
autor
19. sep 2020

@eriksonka1234 dakujem za radu

lenka2710
19. sep 2020

@elviku11 ja si myslím, že ano 🤷‍♀️ teraz by to malo byt 5 dní, kvôli covidu, ale niesom si istá ako to berú na školách

ivky
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hablko2
15. nov 2020

@elviku11 Teraz je to 5 dní za sebou - môže ospravedlniť rodič, na viac dní už musí byť od lekára. Ale nie je to na mesiac, môže napr. chodiť pár dní do školy a potom zas byť doma, opäť rodič ospravedlní...

lucia13022023
25. sep 2023

Sestra si nechavala jej syna 2x do mesiaca, keď sa mal vrátiť jej muž domov (chodil pracovať prec)
Vracal sa v štvrok poobede a robili si ich "piatočky" kedy malý nešiel do škôlky ale išli niekam s ocom alebo ako rodina. Keď bol v predškolskej tak to nerobili. 🙂 inokedy to neskúšal, vedel ze sa to deje len vtedy keď sa ma jeho otec vrátiť, nie v iné dni keď mu nič nebolo.