Je takéto správanie učiteliek v MŠ vhodné?

gabika20
23. sep 2020

Ahoj dievčatá. Syn nastúpil tento rok prvýkrát do škôlky, má 3,5 roka.. myslím, že nie je problémový, snaží sa robiť veci samostatne, ráno ide do škôlky bez plaču no niekedy sa mi zdá, že to berie skôr ako niečo čo musí absolvovať akoby sa nejak extra tešil.. ale dnes ma trošku zarazilo správanie učiteľky.. ako sa u Vás správajú pred Vami k deťom? Sú milé či ráznejšie? Netvrdím, že sa správajú zle, možno je chyba na mojej strane a veľmi si veci pripúšťam.. Syn bol ráno veselý, všetko ok..prišli sme do škôlky a ze ide cikať, vo dverách na mna ucitelka vybehla, ze ja nesmiem ( to samozrejme respektujem, rozumiem, je to normalne) len mna aj syna sokovalo to ako vystartovala, ja som cakala vonku a sledovala co sa deje, upokojovala slovne syna lebo som pocula ze uz place.. ona stala vo dverach a stale na neho tlacila nech sa uz konecne vycika, jasne ze mu to takto neslo..potom mu isla umyvat ruky len s nim tak kmasala.. aj ked vsetko s milym hlasom.. alebo som prisla pre neho do skolky, chcel ma objat a ona ho zastavila rukou, ze sa ma najprv obut.. je tam len 2 tyzdne, ma 3 roky, vsetko je pre neho nove.. tiez sa bojim aby tej ucitelke nejak "nepreplo" je tam 10 hodin denne s tymi malymi lebo nemaju druhu ucitelku.. alebo kludne mi napiste ci som ja taka citliva na svoje dieta? Ako si dokazete nepripustat taketo veci a preradit na stav ze vase dieta uz nie je to male babo? 😊

ankare
23. sep 2020

Fuha, toto by aj mna zarazilo. Chudak maly...

irusa
23. sep 2020

no v škôlke sú určité pravidlá a tie platia pre všetky detí...čim skôr sa naučí, tým lepšie..ja chápem učiteľku... a popravde učiteľky v škôlke majú môj veľký obdiv..lebo ja osobne by som po prvom dni skončila na psychiatrií..a tým , že ho poháňala na wc, tak treba myslieť, že v triede boli deti bez dozoru, ak ako tvrdíš je na deti sama....a tým, že ťa stopla, tak sú určite opatrenia , ktoré treba dodržiavať...

lucka_ke
23. sep 2020

tiež sme mali takú učiteľku, syn ju veľmi nemal rád, druhá bola milšia a pokojnejšia

jaass
23. sep 2020

@gabika20 nie je to normálne správanie učiteľky. Zrejme ma komplexy sama so sebou a vybíja si to na chuďatkach deťoch. Choď za ňou a povedz jej, že sa ti nepáči jej správanie k synovi, že jej reakcie nemajú byť také. Ona ho v škôlke má učiť, vzdelávať, hrať sa s ním. Teda so všetkými deťmi a nie ako ona, že chce byť veliteľka. To nie. Bolo by dobré, keby si jej to povedala aj s manželom. Predsa len, muž keď to povie ráznejšie, tak bude z toho mimo.

ukulela
23. sep 2020

@irusa škôlka to má mať zariadené tak, aby deti neboli samé na wecku. Okrem toho nemôže byť 1 ucka na triedu. Ak náhle druhá ochorie, ok. Ale treba zabezpečiť striedanie.

gabika20
autor
23. sep 2020

@irusa ešte tam nikto iny nebol

@lucka_ke tak snad coskoro dostanu aj druhu ucitelku 😊

jaass
23. sep 2020

@irusa pravidlá áno. Ale nie, ako píše autorka, že tlačila na jej syna, aby sa uz vycikal? Halo? Co je to za ucitelku??????? Alebo chce objat syn mamku a ona zakaze? Kebyže mne toto povie učiteľka ešte len by videla ten cirkus!!!!! Škôlka je škôlka. Nie nejaký teror. Veď by ju objal a potom sa obul predsa!

lucka_ke
23. sep 2020

ber to ako školu života, syn pochopí, že sú rôzni ľudia - milí aj menej milí... zvykne si časom

gabika20
autor
23. sep 2020

@jaass ano manzel sa ma uz pytal ci jej ma nieco zajtra povedat ale ja som skor ustrachana aby potom nebolo horsie, kazdopadne budem sledovat ci sa to nezopakuje.. syn na nu doma nehovori nic zle iba, ze krici (aj ju potom napodobnuje pocas hrania 🙈) a raz ze ho capla po ruke..tak neviem
@ukulela nemaju zatial striedanie, nevedia zohnat preto ju aj chapem ze je na vsetko sama a nestiha ale deti za to nemozu a bojim sa nech jej z toho neprepne

asia83
23. sep 2020

@gabika20 Tak keď vy ku synovi ako k porcelánovej bábike, tak sa nečudujem, že vám vadí, keď učiteľka trošku zdvihne hlas či ho posúri. To ja bežne takto s dcérou. Oni majú teraz prísne nariadenia, kontroly, čiže sa boja. Pokuty mastné a podobne. Dospelý nesmie vstúpiť, zdržiavať sa v priestoroch škôlky. Takže ja učiteľku chápem.

zuzacka16
23. sep 2020

@asia83 porcelánovej bábike? to že nemohla ísť na WC s ním, áno to plne rešpektujem, rodičia tam nemajú čo ísť, ale aby keď príde pre neho a povie mu učiteľka, že nie najskôr sa musíš prezuť a potom ju objať, ako haló, to kde sme? zas odtiaľ, potiaľ to by som si vydiskutovala s tou učiteľkou, ak by sa to opakovalo..veľmi veľa záleží na učiteľke

hariet
23. sep 2020

Ja ta chapem, ale niektore ucitelky uz proste su v takom svungu nastavene... aj ked tiez som za citlivejsi pristup. Neboj casom aj on sa viac otuka a zvykne si aj na iny pristup, bude smelsi, bude poznat viac pravidla, uz to bude automatika- prezut az potom k tebe..

gabika20
autor
23. sep 2020

@jaass presne vobec by sme nezdrzovali len objatie a sup rychlo obut a prec
@lucka_ke asi sa budem musiet nastavit takto podobne inak sa zblaznim

jaass
23. sep 2020

@gabika20 manžel nech ide a rieši. Malý nemá čo dostať ani raz po ruke a už vôbec učiteľka nemá čo kričať. Katastrofa. A niektoré ženy čo tu píšu o 'skole života' alebo o nejakých pravidlách. Nie, krik v škôlke na deti nie je škola života ani učenie sa novým pravidlam. Nehnevajte sa......

sissy27
23. sep 2020

@gabika20 treba chápať aj tú učiteľku. Je tam sama na x detí a má sa ňuňkať s tvojim synom na toalete, kým si vyciká a umyje si ručičky? Jasné, že ho poháňala, lebo na jednej strane si ty s tvojimi požiadavkami, na druhej strane je xy rodičov s inými požiadavkami a veľmi ľahko sa to zvrtne na to, že keby nebola s jedným na toalete 10minút ale len 4min, tak sa nemuselo stať toto alebo tamto.
Netreba to tak prežívať, v škôlke sú nastavené iné pravidlá ako doma.
U nás tiež boli učiteľky rôzne, riaditeľka je napr. na prvý dojem "sekera" že aj dospelý stojí v pozore a potom ju stretneš cez víkend v obchode a decko sa k nej rozbehne, zavesí sa na ňu a nevie sa od nej odlepiť 😀 aj učiteľky boli také aj onaké, niektoré jemnejšie, niektoré prísnejšie, ale za mňa všetky super.

gabika20
autor
23. sep 2020

@asia83 ano uznavam, na svoje deti som dost citliva, budem musiet ubrat to mas pravdu.. ja to respektujem, ze dnu nemozem, cakala som poslusne vonku len nemusela tak vybehnut ..tu ide o pristup..

jaass
23. sep 2020

@asia83 čo trepeš o porcelánovej babike? Na deti nemá čo kričať nejaká zakomplexovana učiteľka!!! A asi autorke a jej manželovi záleží na synovi. Nie v každej rodine sú deti vychovávane v kriku. Sú aj harmonické rodiny, vieš? 🙂

lucka_ke
23. sep 2020

@jaass áno, škola života, čím skôr dieťa pochopí, že ľudia sú rôzni tým jednoduchšie to v živote bude mať, vlastná skúsenosť, deti si rýchlo zvykajú (môj syn si vyselektoval ľudí na tých čo má alebo nemá rád a podľa toho sa potom k nim aj správal - akcia a reakcia, mal v škôlke aj deti, ktoré mu robili zle a učiteľka to neriešila, vtedy som si myslela, že mala zasiahnuť, ale s odstupom času vidím, že to syna zocelilo a naučil sa brániť, v živote nebudú všetci len dobrí a milí ver mi (aj keď moje srdce a duša sú za milých a prívetivých, žiaľ aj ja sa stretávam s rôznymi ľuďmi v práci a celý život sa učím spracovávať agresívnejších a "ostrejších" ľudí)

gabika20
autor
23. sep 2020

@sissy27 ako písem ja tu ucitelku na jednej strane chapem..musim sa nastavit asi ja inak, menej veci riesit a rozoberat.no aj tak si dam uz pozor ako sa k malemu sprava.. nechcem aby mal kvoli nej odpor k skolke .. dcera chodi na 2. stupen do skoly, tie decka idu do puberty a daju ucitelom zabrat no vzdy sa spravaju slusne, milo k detom..

lienka21211
23. sep 2020

gabika20 Dobrý deň, podľa mňa je úplne normálne, že sa o syna bojíte... Doteraz ste s ním trávila každú chvíľku a zrazu ho musíte nechať na pomerne dlhý čas s niekým, koho nepoznáte a boli ste svedkom jej správania, ktoré neschvaľujete... Úplne Vás chápem.
Zase na druhej strane je pani učiteľka tiež iba človek... Musí dodržiavať isté pravidlá, má toho naozaj veľa, ale to ju neoprávňuje správať sa hrubo.
Určite by som to neriešila rozhovorom s učiteľkou. Aspoň zatiaľ. Zdá sa, že synček to zvláda na svoj vek veľmi pekne. Súhlasím, že je dobre, keď uvidí, že na svete sú rôzni ľudia, ktorí sa rôzne správajú. Dôležité je, aby ste mu Vy boli oporou.
Držím palce Vám aj synčekovi a želám veľa sily a trpezlivosti 🙂

brendaa
23. sep 2020

@gabika20 nie vsetky ženy mozu robit ucitelky v MŠ detto v ZŠ....

jaass
23. sep 2020

@lucka_ke nie je škola života to, že syn dostane po ruke. Ako ti to mam vysvetliť? Ja už neviem, aby si pochopila.

irusa
23. sep 2020

no a nakoniec učiteľka je harpya... veľmi zlá žena... je to len tiež človek a každý z nás má niekedy deň blbec, tak treba chápať aj druhú stranu...asi je na ňu veľa a žiaľ toto má zabezpečiť zriaďovateľ a nie učiteľka.. a nemyslím si, že je to až tak hrozné, ak mu kázala sa najprv obuť a pohnala ho pri cikaní....ja bežne syna poháňam..ono tak aj my ako rodičia máme zle dni a tiež nie sme k deťom 100 %... no ale učiteľka si niečo také nemôže dovoliť a nie to ešte niečo povedať

lucka_ke
23. sep 2020

@jaass lebo keď odídeš a zavrieš dvere aj tá najmilšia učiteľka môže capnúť decku po ruke akurát o tom nevieš... ty nechceš pochopiť, že ľudia sú rôzni a niektoré akurát hrajú milé pred rodičmi, keby si ich videla v súkromí možno by si sa čudovala ako vedia kričať

belllinka
23. sep 2020

A na druhej strane su rodicia, ktorych deti su same v triede a moze sa nieco stat kym je s jednym dietatom na wc. Ona sa tam s nimi nemoze a nema cas nunkat ako rodicia doma, ked tam ma x deti a rodicia ju chcu zlyncovat za kazdy skrabancek alebo zvysenie hlasu. Podla mna trochu prehanas.

salome123
23. sep 2020

spravanie ucitelky sa mi zda v norme....

jaass
23. sep 2020

@lucka_ke ja chápem všetko 🙂 ale neznášam, keď učiteľky v škôlke sú drzé, nepríjemné a kričia na deti. Už som veľakrát počula, že sú také učiteľky. Nech si nájdu inú prácu potom. Určite sú aj také, čo chcú byť učiteľky a boli by oveľa lepšie ako tie, čo kričia po deťoch.

lucka_ke
23. sep 2020

ono aj deti sú kadejaké, niektoré jačia, behajú, sú agresívne, neposlúchajú, bijú iné deti... treba na to pozerať aj z druhej strany

sissy27
23. sep 2020

@jaass zabúdaš na to, že občas prídu do škôlky tak rozmaznané a nevychované decká, že na ne jednoducho treba zdvihnúť hlas. A niektoré by si veru zaslúžili aj po tej ruke, aj viac.

asia83
23. sep 2020

@zuzacka16 A čo? Tak sa najprv prezuje, a potom objíme mamičku. Haló, čo sme také dôležité a malicherné?