Je normálne, že škôlkari dostali na výlete sáčkovú polievku?

20. jún 2024

Je podľa vás normálne že škôlkari dostali na výlete v zoo sackovu polievku? Učiteľky mali plastové misky kde každému vysypali vrecúško a zaliali vodou z bufetu v zoo. Ako druhé mali bagetky čo pripravili v skolke. Obed mali mat v skolke tak som to pochopila ja. Nie zabezpečený škôlkou a teda už vôbec nie takto…. Ešte aj ta horúca voda v tom plaste. Bagetky mali zevraj u autobusára ktorý čakal na parkovisku pred zoo v chladnicke. Myslite že ma zmysel osloviť riaditeľku či je to podľa nej Ok?

ibrunova
20. jún 2024

Neriešila by som to vôbec.

michaelam2
20. jún 2024

boze zas tie sackove polievky 😀 nevadilo by mi to, neriesila by som to, nic sa tym detom nestane

minenkak
20. jún 2024

Však chceš vedieť prečo a povedať,že sa ti to nepáči,nič ti nebráni sa opýtať

vkatush
20. jún 2024

Úplne mimo, ale mne hneď napadla diskusia, čo tu bola pred pár dňami, kde bio-eco-raw matka vynadala švagrinej, že jej synovi dala sáčkovú polievku, kým mu ho strážila. Však tá by na najvyšší súd hnala škôlku 😂😂

A ja by som neriešila. Snažili sa dať teplú stravu v blbých podmienkach. Kým to nerobia pravidelne v škôlke, deti to nezabije raz za rok.

patka06
20. jún 2024

Obed v škôlke, keď boli n výlete? - to si odporuje
Raz sa im zo sáčkovej polievky nič nestane, vôbec by som to neriešila

7miriam77
20. jún 2024

Pokým nejedia sackove polievky každý deň, tak by som to neriešila. Z jednej naberačky nejakej sáč.polievky sa ešte nikomu nič nestalo

sisa_s
20. jún 2024

@vkatush nabehnu tu zeny z tej diskusie, preco ucitelka od 3 rana nevarila domaci vyvar a plny kotlik nedoniesla na vylet 😀 nehorazne

evinqua
20. jún 2024

Asi sa snažili zabezpečiť teple jedlo a v danej zoo asi nebola možnosť poriadneho obeda. Jednorazovu záležitosť by som určite neriesila

maranco
20. jún 2024

Ako by si to riešila ty, čo mohli urobiť lepšie?
Dať peniaze dieťaťu na výlet a nech si niečo kúpi v bufete?

basulaak
20. jún 2024

Ono nejde o tu sackovu polievku ale o ten zohriaty plast a uvolnovanie mikroplastov co maminu asi trapi. Tak to chapem. Ale tak, ak to nie je na dennej baze neriesila by som to. Aj na vianocnych trhoch daju horuce napoje do poharikov…proste hodim za hlavu

ankare
20. jún 2024

Mne by to nevadilo.

katka700
20. jún 2024

Nehnevaj sa ale riešiš hlúposť. Jedna sackova polievka nikoho nezabije.
To čo je dnes považovane za zdravé až tak zdravé byt nemusí. Pamätám si časy keď bolo maslo fuj a nebolo nad "zdravú" nátierku zo stuženého rastlinného tuku. Dnes je to presne naopak a trans mastné kyseliny sú známe ako jedna z pričiň srdcových chorôb. Koľko z tých dnešných "zdravých" potravín bude mať o 20 rokov negatívnu reputáciu nik nevie.
Rieš sáčkovu polievku a učiteľky nabudúce deti do žiadnej zoo nevezmu.

simca06022011
20. jún 2024

tie plastove misky su urcene na horuce jedlo....

kimina21
20. jún 2024

Ja by som sa isto ozvala,aby sa to neopakovalo.To,ze to inym mamickam nevadi,ich problem.Ja take nejedavam a uz vobec nie deti.Oslovila by som,ze v pripade dalsieho vyletu by som rada vedela,ako bude strava zabezpecena.Al by sa to malo opakovat,ze radsej dietatu nachystam jedlo sama.Normalne slusne vydiskutovat.

kimina21
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sisa_s
20. jún 2024

@basulaak mikroplasty boli dokazane uz aj v materskom mlieku...takze z 1obeda by som nehystercila na mieste mamicky

basulaak
20. jún 2024

@sisa_s no ved preboha samozrejme. Chapem jak to myslela a ziadnu paniku

diewcatqoo
20. jún 2024

Ja neviem, ci toto su dnes realne temy alebo su niektore matky uz tak premotivovane.. najprv rano citam, ze chudak dieta, ked chyba v skolke, tak nedostava balicky od oslavencov, ktori vtedy oslavuju narodeniny a teraz toto tu. Nechcela by som veru byt ucitelka a toto riesit s tymi matkami 🙄
Ak to dieta zje raz za zivot sackovu polievku z plastaka, urcite z toho neumrie, ani nedostane rakovinu, ani nic podobne. Bolo by lepsie, keby ste mali nakazane dat detom drobne na to, aby si ako obcerstvenie nakupili blbosti/sladkosti z automatu?

mareka49
20. jún 2024

Presne preto niektoré učiteľky prdia na aktivity mimo škôlky.
Máš to stres, zodpovednosť, mimo rutinu skolkarsku.
Snažia sa dať deťom zážitok, robíš v rámci možností ako vieš a aj tak ťa
zdrbu.

basulaak
20. jún 2024

@diewcatqoo a na strednej bude aj tak polka tychto istych nasich deciek chodit do vyklenkov cez prestavky a bafkat vape 😅😅😅😄

lienka.7
20. jún 2024

Nie je. Mali im tam urobiť kotlilovy guláš 👍👍👍
Kks, ďalšia zbytocna téma o sackpvej polievke 🙈

viestta
20. jún 2024

@mareka49 👍

zzuunnaa
20. jún 2024

ja osobne by som to riešila tiež tak, že nabudúce nech Ti dajú vedieť a pripravis jedlo. A celkovo mne to príde ako dosť debilny nápad zalievať deťom na výlete sackove polievky.. Buď vôbec neriesim ako škôlka stravu a decká nech si vezmú nejaké jedlo z domu (čo je v teple asi tiež blbosť) alebo im nachystam niečo čo sa dá jesť aj studene, nejaké buchty a podobne a nie zalievať im sackove polievky v miske 🤷🏽‍♀️😀

lienka.7
20. jún 2024

@kimina21 jasne, a polievku ci iné jedlo by tej tvojej prihriala vonku učiteľka v prenosnej mikrovlnke, ze?

viestta
20. jún 2024

Dieta ti z jednej sackovej polievky nebude mat ziadnu ujmu, ani zdravotnu ani emocnu. Bud rada, ze sa tie ucitelky snazili, dopriali detom zazitok aj nad ramec svojich povinnosti.
Odkedy som chodila za veducu do tabora obdivujem kazdu ucitelku, ktora sa na toto da. Nie kvoli tomu, ze na vylete si nalozi na seba viac ako je povinna, ale kvoli rodicom. Keby som ja zacala spominat ake poziadaky mali niektori rodicia... Decka uplne v pohode, len ti rodicia...

deti95060810
20. jún 2024

učiteľkám treba diplom že sa snažili... 😉
druhé by možno poriešili len horálkou.

candii
20. jún 2024

Veď sa tak nestravuje každý deň a jedna sackova polievka .. ani dve,tri.. ešte nikoho nikdy nezabila. Neriešila by som to

viestta
20. jún 2024

@lienka.7 Nieeee! Mikrovlnka je smrt. Mala pekne zalozit ohnicek a uvarit spenatovu z cerstveho spenatu, nedajboze aby pouzila mrazeny

danica2711
20. jún 2024

bolo tvojmu dieťaťu zle od žalúdka? Ak nie, tak čo riešiš? Raz za čas mu to neublíži. A inak ti gratulujem k škôlkárovi, ktorý ti vedel tak podrobne opísať, ako im učiteľky pripravili polievku a kde boli uložené bagety. Či aký zdroj informácií máš? Lebo moje deti by ani nenapadlo rozprávať o tomto, popisovali by mi zvieratá

klip0
20. jún 2024

A myslíš si že v škôlke dostávajú poctivý 5h varený vývar ? Ver tomu že aj tam to ochutia bujonom alebo kľudne supnu sackovu polievku a do toho niečo ešte aby to nebola len čisto sackova