Je na prihláške do materskej škôlky potrebný podpis obidvoch rodičov?

14. mar 2022

Ahojte, možno mi budete vedieť poradiť.
Dcérka bude mať v novembri 3 roky.
Od septembra by som ju chcela dať do škôlky.
Prosím vás, na prihlášku do MŠ, je potrebný podpis oboch rodičov?
Môj manžel nechce aby chodila do škôlky (pretože nechodil ani on a podla neho je to p...) a nedá si to absolútne vysvetliť, že to dieťa potrebuje kolektív, potrebuje rovesníkov.
A keď sa ho opýtam, kto teda s nou bude doma, keď nebude chodiť do škôlky, tak je ticho.
Tak mojou otázkou je to, či potrebujem na to aj jeho podpis?
S manzelom spolu už nežijeme.
Ďakujem za vaše odpovede

dievcacitajucelist
14. mar 2022

Možno, keď vysvetlíš tvoju situáciu v škôlke...neviem, ale asi treba...

drzaopica
14. mar 2022

Je, ale takýchto prípadov je veľa a veľa ľudí odovzdá len s jedným súhlasom

lienka.7
14. mar 2022

Pises, ze spolu nežijete... mate nejako spolu upravený styk? Mas dieta zverené ty?

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
14. mar 2022

@lienka.7 dieťa je v mojej starostlivosti, manžel si ju moze kedykoľvek zobrať, ešte sme rozvod neriešili

elizabet173
14. mar 2022

ok, nech ostane s dieťaťom doma on, lebo ty nastupuješ do práce. Uprac si vzťah, rieš rozvod, lebo takéto problémy budeš mať dookola.

ja_mama
14. mar 2022

U nas bol potrebny podpis len 1 zakonneho zastupcu, skolka je sice sukromna ale myslim si ze to musi stacit aj v statnej. Vela zien je rozvedenych, pripadne ani netusia kde sa momentalne otec dietata nachadza takze je niekedy naozaj nemozne ziskat oba podpisy.

basska_b
14. mar 2022

Presne tak, normalne v skolke povedz, ako sa veci maju, hlavu ti neodtrhnu. Povedz,ze otec od vas odisiel, formalne este rozvedeni nie ste, na dieta si sama, musis ist do prace a komunikovat sa s nim neda. Nebudu urcite robit problemy...

rachel36a
14. mar 2022

Nie nepotrebujes...mala som dve deti v skolke a vzdy som prihlasku podpisovala len ja

autor
14. mar 2022

Ďakujem vám všetkým za odpovede. Vážim si vašu pomoc.

horalka1986
14. mar 2022

Ani pri jednom dietati sa ich otec nepodpisoval na prihlasku a to uz som podavala 4x. Do štatnej.

sajmi2009
7. jún 2022

To isté mám aj ja len my sme svoji neboli. Ale tiež malého otec vymýšľa že mi ne podpíše a v škôlke mi povedali že bez toho mi malého ne vezmú. 🙈 alw malý veľmi už chce ísť

miiceencoovaa
7. jún 2022

Niekde vyžadujú podpis oboch rodičov, stretla som sa aj s tým už. Ale teraz som dávala prihlášku, nevypisala som ani údaje o otcovi (je len v rodnom liste, nie sme vôbec v kontakte), vysvetlila som riaditeľke situáciu a vzala mi prihlášku aj bez jeho podpisu a údajov..

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
palicka
7. jún 2022

Áno, musia. Aj v prípade rozvedených rodičov….

miiceencoovaa
7. jún 2022

@miriam11 nemôže, ak s tým nesúhlasí...mala som rovnaký nápad, ale ak by to zistil, tak by riaditeľka mala veľký problém...

maris5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz