Jasle a škôlky v Bratislave

mirkacingel
5. máj 2017

ahojte maminy.
aj Vy máte problém, že vám východniari obsadzuju bratislavské jasle a škôlky?
narodila som sa v BA a neviem dostať dieťa do škôlky, no musím nastúpiť do práce a na súkromné zariadenie peniaze nemám.
aké máte skúsenosti vy?

zooeynka
5. máj 2017

@mirkacingel asi si to poistuju nejakym darom pani riaditelke...takto to vidim ja.

raszuz
5. máj 2017

@mirkacingel prepac, ale mne tato otazka pride ako provokacna ... "vychodnari obsadzuju skolku" a este aj nick zalozeny v maji 2017 .... podotykam, ze nie som "vychodnarka" ....

mirkacingel
autor
5. máj 2017

nie je provokačná, je to založené na faktoch, nie som prvá ani posledná, čo má tento problém,
počula som už aj ja, že dary a obálky riaditeľky dostávajú denne, tzv. verejné tajomstvo
som z toho znechutená

tortelinka
5. máj 2017

a ako si prišla na tých východniarov? predpokladám, že majú tp v Bratislave, či? A tiež nie som východniarka

raszuz
5. máj 2017

@mirkacingel v pripade akehokolvek podozrenia je predsa mozne dat podnet zriadovatelovi MS, ze mas podozrenie.
Uz mas vyjadrenie zo skolok, ze ti dceru nevezmu? Lebo podavanie prihlasok bolo iba nedavno.

mirkacingel
autor
5. máj 2017

sú medzi nimi aj moje kolegyne a nie nemajú tp v BA, ale napr. v Humennom a podobne kam platia aj dane.
je to nefér, keď sa postavia do rady už zavčas rána s úplatkami a ja čo žijem v BA od narodenia, neviem dostať svoje decko do škôlky

raszuz
5. máj 2017

@tortelinka u nas v skolke je jednou z podmienok prijatia "podla moznosti pokryt potreby uchadzacov s trvalym pobytom v nasej mestskej casti", mimo trvaleho bydliska az vtedy, ked to kapacita skolky dovoli .... a myslim si, ze takto to maju asi vsetky skolky ...

mirkacingel
autor
5. máj 2017

@raszuz sa poznáme? som myslela, že som tu nová. nemám dcéru ani som to nespomínala. mám syna 🙂
tento problém má aj kamarátka z Ružinova.
Kolega dostal dieťa do Petržalskej škôlky napriek tomu, že je jeho manželka doma s ročným decko.
Pani riaditeľlka to vie a nič s tým neurobí, všetko sa vždy ututle...
Ja ako občan Bratislavy si mám platiť súkromnú škôlku napriek tomu, že tu platím dane a ľudia, ktorí tu nie sú prihlásení na tp majú decká umiestnené tu.

raszuz
5. máj 2017

@mirkacingel preto bud treba ist skoro rano do radu, alebo ako som spominala vyssie, podat podnet na zriadovatela ...

tortelinka
5. máj 2017

@mirkacingel tak to sa čudujem, TP je v stanovách takmer každej škôlky ako jedna z podmienok

mirkacingel
autor
5. máj 2017

@tortelinka to učite, preto hútorí 3/4 škôlok

tortelinka
5. máj 2017

@mirkacingel tak sa opýtaj kolegýň ako sa to podarilo🙂

raszuz
5. máj 2017

@mirkacingel nepozname, neviem, preco som napisala dcera ... zrejme asi preto, ze buduci rok budem riesit skolku pre svoju dceru 😉.
To ze je rodic na MD, RD nevylucuje, ze starsie dieta bude prijate do skolky. Moze ist o predskolaka, ktory ma spolu s detmi s odlozenou skolskou dochadzkou pri prijati pred vsetkymi ostatnymi ...

ruzovazuvacka
5. máj 2017

z vlastnej skusenosti.... je to ako hovori @mirkacingel... bohuzial v Bratislave to tak funguje, ze kto pomasti vacok ten je TOP...

raszuz
5. máj 2017

@ruzovazuvacka dvojity nick?

ruzovazuvacka
5. máj 2017

@raszuz FBI? pride mi to dost trapne..dve zeny nemozu mat rovanky nazor?

celasapremenim
5. máj 2017

@mirkacingel veru tak je to ako pises, bohuzial, aj v nasom uzkom okoli, ja teraz cakam, ci mi maleho prijmu do skolky, ked nie, tiez mi nic ine neostava, ako sukromna skolka
v skolkach v nasom okoli su deti rodin, co nemaju trvale bydlisko tu....zvlastne ze to miestny urad neriesi a povoli, preco asi

raszuz
5. máj 2017

@ruzovazuvacka mozu, len je divne, ze ho maju dve zeny, ktore su zaregistrovane v maji a maju prvy prispevok, a to v rovnakej teme

janci27
5. máj 2017

Nie v kazdej skolke zapis funguje tak, ze kto sa prvy postavi do rady. Mnohe skolky robia zapis tak, ze nerozhoduje den podania prihlasky. Mozte prist aj posledny den a mozte mat sancu sa tam dostat, nez ten, kto pride ako prvy v poradi. Rozhoduje skor splnenie podmienok, ktore si skolka urci. Treba vyskusat dat prihlasku do viacerych. My sme napr. mali stastie, ze dceru vzali do skolky pocas roka, lebo mali volne miesto. Urcite v kazdej skolke nefunguje system podplacania, osobne s tymto skusenost nemam, neviem, na ktorej to takto funguje (avsak verim, ze sa taka skolka urcite najde, vtedy treba dat podnet).

raszuz
5. máj 2017

@celasapremenim a dal niekto podnet na ten miestny urad?

ruzovazuvacka
5. máj 2017

@raszuz na svete je tolko divnych nahod, ze by si sa cudovala. have a nice day 🙂

mirkacingel
autor
5. máj 2017

@raszuz vaše otázky sú akoby pani riaditeľlky zo škôlky 🙂

danielitta6
5. máj 2017

Presne ako pise raszus,provokacne a velmi podozrive,neviem co je zamerom 🙂 Nie som vychodniarka,ale netrpim fobiou z nich ako poniektori,skor to vyjadruje ich malost.A presne ako tu pisu maminy,vysledky prijatia budu okolo juna,resp.nie hned,takze som velmi zvedava ako autorka prispevku na to prisla,ze jej dieta nevezmu 🙂 A prihlasky sa mohli podavat do viacerych skolok.Neviem ci zamerom nie je skor rozduchat vasne a nudenie sa na materskej.Zoberte radsej dieta von,uzivajte si s nim do septembra ❤

mirkacingel
autor
5. máj 2017

@danielitta6 škôlka nie je škola. nie každému končí RD v septembri 🙂))

raszuz
5. máj 2017

@mirkacingel mylite sa, nie som riaditelka v skolke, robim uplne nieco ine ...

raszuz
5. máj 2017

@ruzovazuvacka aj tebe pekny den 😉

moni244
5. máj 2017

Jasne, za vsstko mozu vychodniari a Bratislavcania su utlacane hudatka, co su obetou vo vlastnom meste 😀 a teraz tu o troch prasiatkach

janci27
5. máj 2017

Ked skonci RD pocas roka, tak asi vatsina mamiciek bude riesit docasnu situaciu umiestnenim do sukromnej skolky (pokial nemaju nablizku napr. babku) na par mesiacov, kym zacne novy skolsky rok. Nie kazda skolka ma kapacitu vziat dieta pocas roka, ked matke skonci RD.

moni244
5. máj 2017

@xxxxxnnnnn ahoj, prosim preverit IP nickov @mirkacingel a @ruzovazuvacka obidve su novozalozene a prispievaju len tu 😉

danielitta6
5. máj 2017

@mirkacingel tak si uzivajte pokial vam neskonci.A neviem ako u vas,ale u nas boli prihlasky do skolky od druheho septembra 😀