Hisáky, keď iné deti plačú

janapeterjana
3. apr 2022

Ahojte maminy. Syn bude mať 3 roky a asi polroka chodí do jaslí. Je tam skôr samotársky, moc sa nezapája, ale na druhej strane si tam ako tak zvykol, nerobí scény. Od určitého momentu mi však učiteľky hlásia, že robí strašné hisáky, keď iné deti začnú plakať. Že je až v takej panike. Všimla som si to aj doma, keď pozeráme rozprávky a napríklad krtko plače, že si pri tom syn zapcháva uši, nechce to vidieť, chce vypnúť telku. O 4 mesiace sa nám narodí druhé bábo, takže viac nad tým začínam uvažovať, či sa mu dá pomôcť, preklenúť nejako to, že sa tak bojí plaču. Učiteľky vravia, že je na ne dosť nafixovaný a detí sa skôr bojí. Celkovo je taká úzkostlivejšia opatrná povaha. Ako mu mám pomôcť, aby to lepšie zvládal, aby prejavy iných detí bral lepšie? Prejde to? Ďakujem.

diamond007
4. apr 2022

@janapeterjana hysaky má lebo sa asi bojí deti a v jaslach vkuse niekto reve... Rozhodne by som ho nechala doma a kašľala na jasle

maciatkolulu
4. apr 2022

@janapeterjana neviem koľko má mesiacov, ale teda pokiaľ nie si v práci, tak by som ho nechala doma, evidentne mu tie hesle nerobia dobre....

ladybug138
8. apr 2022

@janapeterjana och joj, no, celkom sa bavim tymi komentarmi, mam podobne stare dieta, tiez chodi do jasliciek, velmi fixovane na mna, takze prve tyzdne rano v satni plac, ale po zatvoreni dvier to bolo jedno vesele dieta, teraz uz sme uplne dobre, ale na zaciatku sme mali problem so zvoncekom, dole je zvoncek s kamerou, ked chodia rodicia pre deti a akonahle zvoncek zvonil, tak moja dcera zacala strasne plakat...myslela si, ze idem pre nu a castokrat som to vobec nebola ja, ale iny rodic...trvalo jej to asi 2 tyzdne nez sa prestala strhavat na zvuk zvonceka, ale zvykla si a je uplne ok
Aj tak pojde maly uz do skolky, pravdepodobne je to len faza, ale nechavat ho doma, lebo mu vadi, ze druhe deti placu? Ved s placucim dietatom sa stretne aj doma o chvilku, ked bude mat surodenca...kvoli tomuto by so. Ho urcite z jasli nebrala ako ti radia hore. Ja vnimam vela pozitiv od casu, kedy dcerka nastupila.

janapeterjana
autor
9. apr 2022

@ladybug138 aj môj má s tým zvončekom problém... Ale skôr preto, že vtedy idú učiteľky k dverám otvoriť a stratí osoby, na ktoré sa fixuje. 🙂 Človek chce dieťaťu najlepšie, preto uvažuje všetkými smermi, ako mu pomôcť.

ladybug138
9. apr 2022

@janapeterjana aj moja dcerka na zaciatku sedela len pri ucitelke, ale uz sa to zlepsuje a konecne sa zapaja viacej 😉 dala by som tomu este sancu