Fľaška s mliekom na obedné spanie v škôlke

lady511
24. aug 2014

Ahojte...chcem sa poradit,,hlavne takých mamičiek ktorých detičky piju mliečko aj na obedný spánok,,ideme do školky a doteraz sa mi nepodarilo ju odnaučiť od flašky s mliekom na obed..ako pekne sa mi na obed napapa,,aj polievku,, ale vždy aspon par deci mliečka..si vypýta ...inak mi nezaspí,,vysvetlovala som jej že v školke nemože mat flašku len večer dáme,,mliečko,,ona totiž s tým aj zaspí,,neviete že či keby som doniesla mliečko a novu čistu flašu dali by jej ho?..ale radšej by som bola aby ho vobec nepila ,,ale nechcem aby im tam vystrájala,,je možné že ked uvidí že ide deti nepiju tak ani ona nebude ale troška mam z toho obavu..hlavne ma zaujíma nazor mamičiek ktorých dietatko tiež takto na obed pilo mliečko a ako ste si zvykli ,,,dakujeeem

maminaba
24. aug 2014

Zalezi od skolky, resp. od ochoty uciteliek. V statnej skolke, kam moje dieta donedavna chodilo, by ucitelky neboli ochotne. Svoje dieta som sa snazila pripravit do skolky tak, aby sme do nastupu mali odstranene vsetky detske zalezitosti (plienky, cumel a pod.). Podarilo sa nam to len tak tak. Mate na to este tyzden, za ten cas sa este vselico da. V sukromnej skolke sa mozete stretnut s ustretovejsim pristupom.

mamulienka30
24. aug 2014

@lady511 - asi je na case zbavit sa flase s mliekom na obedny spanok, ved je uz velka az az, ved v roku sa uz dava mlieko len rano, vecer, noc 😕 😕 😕 Ostatne tiez pit nebudu, nebude ani ona, zvykne si, urcite jej nebudu zohrievat mlieko do flase, by ju aj ostatne deti vysmiali, ze je ako babo..

sandrasofia
24. aug 2014

moja dcerka pije z flase doteraz..ma 4a pol roka,do skolky isla ako 2,5rocna,ale ziadna flaska ani mliecko...ked uvidi ze deticky spia bez flasky,zaspi aj ona,neboj 🙂

sandrasofia
24. aug 2014

alebo by si aj ostatne deti zmysleli,ze chcu tiez flasu s mlieckom....a to by bol teda problem :D

lady511
autor
24. aug 2014

@mamulienka30
@sandrasofia
@maminaba tak na sukromnu nemám niesom rokefeler :D ,,kedže mi ju zobrali do štátnej,,musí si zvyknúť ..dakujem baby tiež mi to príde divné aby jej zohrievali lebo to by chceli všetky detičky,,no uvidíme ,,zajtra skusime znova,,u nás je to strach a hroza s obedným spánkom pokial pri nej neležím ani nezaspí,,len sa hra na posteli spieva si,,ale nezaspí,,len ked ležím pri nej,,
@mamulienka30 no mi ráno nedávame ,,,je odmalička naučená na obed

luciaq
24. aug 2014

:D. mame rovnaky problem moj syn ma 3apol roka a stale ho pije. rano ked sa zobudi musi mat flasu a takisto aj na obed pred spanim a tiez vecer . ma to ako taky ukludnujuci ritual. tiez neviem ako to tam prezije bez jeho mliecka. budu si musiet zvyknut tam sa s nimi nikto nebude maznat ako my doma. neboj preziju to 🙂

mamulienka30
24. aug 2014

@lady511 - ved si zvykne podla mna doma je rezim uspavania s mliekom, v skolke s rozpravkou, pojde to.

lady511
autor
24. aug 2014

@luciaq tak prvé dieta tak som taka z toho naprašky :D ...ale ako teší sa na detičky a rýchlos a prisposobuje a dost opakuje,,ašla som raz video kde si umývali detičky zubky v školke a odvtedy chcela aj moja tak pohladam také video kde zaspávaju a možno aj zahodí flašu 😀

taktika
24. aug 2014

Ahoj, viem, že ťa zaujíma názor mamičiek.ale ja som učiteĺka v MŠ.--- Môj názor: Z praktického hladiska neviem, kde by som to mliečko mala mať, aby do poobednajšieho odpočinku neskyslo a dieťatko nemalo nejaké problémy. My konkrétne chladničku v MŠ nemáme, iba v kuchyni, a tam iná strava ako kuchynská byť nemôže/kvôli hygiene, kontrole a pod) AAAAle zo skúsenosti niekoľkoročnej si dovolím povedať, že v škôlke má dieťatko tooolko veľa nových podnetov, že unavené zaspinká a na nejaké mliečko si ani nespomenie 🙂

janickacrazy
24. aug 2014

@lady511 Bude si jednoducho musiet zvyknút, možno bude prvé dni plakat, ale to je úplne normálne a učitelky sú na to zvyknuté. Moj starší tiež bol naučený na mliečko, ale hold musel si zvyknút. Mladší mi chodil len na pol dna do školky, takže ten mal výhodu, lenže ten mi cez obed nespáva už od 2 rokov, takže ani mlieko nechce.

taktika
24. aug 2014

maminaba. myslím si, že ani tak nejde o ochotu učiteliek v štátnych MŠ, ale o blbé predisy, ktoré zo strachu musíme dodržiavať... a na to aby detičky neplienkovali a pod. máme my maminky TRI rôčky do nástupu do MŠ. Moja dcérka nastupovala do materskej školy a vodili ju do velkej skupiny aby predškolákom ukázali, ako pekne si vie obleicť sama pančušky...pekne sme sa to doma naučili. Veď sme mali kopu času jedna na druhú a ja som si MD nááádherne užíla 🙂

lady511
autor
24. aug 2014

@taktika jeeej dakujem,,určite ma mamičky chápe každa si tým prešla že prve dieta do školky,,no neviem zviera mi z toho srdce,,ako určite si rada oddýchnem moja je ako tajfun..ale viem že učitelky su zvyknuté aj na takéto detičky... 🙂

juliagregor
24. aug 2014

deti mi pili z fľaše dlho, starší do 5 rokov, ale len doma, v škôlke ho to ani nenapadlo pýtať... vôbec nerieš, v škôlke sa prezleču, prečitaju im rozpravku a pojdu spať... nepripomínaj, čo tam nebude len to čo bude ... 🙂

denise.v
24. aug 2014

Môj tiež pije mlieko z flaše ráno, na obed a večer a tiež ide od septembra do škôlky,ale akosi to neriešim,podla mna ked ostatny ju nebudu mat tak aj on zaspi bez nej.Starši tiež mal flašku do 4 rokov sice iba večer na mlieko a v noci na čaj a v škôlke si ju nepytal .Dokonca v našej škôlke respektuju aj dudel na spanie a oni im ho behom mesiaca postupne zoberu.To len aby mali na začiatku pocit že môžu mat so sebou veci na ktore su zvyknute a lahšie sa im zaspavalo.To mi vravela riaditelka na zapiseale medzitym sa mi odnaučil,tak nam ostala iba flaša 🙂

mummy01
24. aug 2014

@lady511 v skolke jej mlieko urcite davat nebudu,necakaj ziadnu individualnu starostlivost,proste sa bude musiet dcera prisposobit.Neviem kolko ma dcera rokov ale ak nieje poobede unavena tak ju uz nedavaj spat,moja dcera sla do skolky ako cerstvo 3rocna,pila mlieko poobede pred spanim ale strasne tazko zaspavalatak som jej proste spanok zrusila,ona mala dokonca ked sla do skolky aj dudel a v skole ju ani nenapadlo pytat flasku ci dudel.

katy1979
24. aug 2014

v skolke si na ziadne mlieko ani nespomenie. Deti ak su s maminkami sa spravaju uplne inac ako v skolke. Vobec sa ziadnym mliekom netrap. Sila kolektivu nepusti 😎 takze ziadny stres. a veru ziadne mlieko jej nepripominaj. Nieze jej zacnes vysvetlovat rano v skolke ze na obed ziadne mliecko nebude ze dostane vecer. Slovo mlieko flasa obed skolka vypusti zo slovnika.

ichbinich
25. aug 2014

Suhlasim s vacsinou, rychlo pochopi, ze doma je inak a v skolke inak... Ja som syna v case, ked nastupoval do jasli, uspavala dojcenim. A zvladol aj to zaspavanie bez dojcenia. Opatrovatelky to vedeli, aj jedna z nich povedala, ze ona uz ma na take deti fintu, ze to dobre funguje 🙂 Ona si ich prituli a mojka a tak zaspia. A naucil sa aj moj tazky zavislak 🙂

martinkaxp
25. aug 2014

nam riaditelka minuly rok, ked syn nastupoval do skôlky hovorila, ze aj cumel moze mat, ale ze oni ho oducia 😀 syn nemal ziadne taketo pomôcky na zaspatie, ale myslim, ze zavisi od skôlky a od ochoty uciteliek

dominix
25. aug 2014

ja som s dcerkou riesila prave taku istu dilemu s mliekom pred obednym spankom a vyriesila som to tak, ze jej to mlieko davam po spanku - teda ak ju napadne si vypypat potom (na to samozrejme malokedy zabudne🙂)) Prvy den bol cirkus pred spanim, ale neupustila som, dalsie dni uz ok, este mozno dvakrat mala trochu nervy, ale vcelku dobre to vzala. Mlieko pije i vecer (v noci som jej ho uz tiez zakazala, hoci sa budila tak raz na neho, ale uz chcem, aby si uplne odvykla). Chce to len pevne nervy a ak sa raz rozhodnes, tak trvat na tom a nemenit rozhodnutie...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sia293
2. sep 2014

Ahojte baby. Dnes sme boli prvý den v škôlke. Synček má 2a pol roka. Doma bol zvyknutý zaspavať somnou a samozrejme s flaškou mlieka. Ráno sme prišli do škôlky uuuplne v pohode ani si nevšimol kedy som odišla. U nas chodia deti spať o 12:00. o 12:30 mi volala učiteľka,že mam prisť po neho lebo plače,kriči mama . Prišli sme domou a hned zaspal. Dohodli sme sa ze bude chodit zatial iba do obedu. Dúfam,že sa to nejako napravi a bude chcel spať s ostatnymi detmi. Mate nejaka skusenoosti s tymto :(

sia293
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denise.v
3. sep 2014

@lady511 @sia293 ja som už pisala do tohto fòra a tak maly bol dnes prvykrát v škôlke a vôbec si nespomenul na flašu s mliekom iba žiadal aby si k nemu lahli aj učitelky a spali 😀,lebo doma si zvykneme k nemu lahnut kym zaspi

sia293
3. sep 2014

@denise.v chodim po neho do školky predtým než chodia deti spať . Musi inak ani ostattne deti nemôžu spať lebo kriči a plače. Doma už zaspava bez mlieka no ja musim pri nemu ležať. Budeme skúšať do konca týždna aj cez výkend aby sa naučil spať aj bez toho aby som pri nemu ležala. Dúfam,že od pondelka už bude spať v škôlke. ;)

denise.v
3. sep 2014

@sia293 som zvedavá či náš zajtra zaspí,dnes to bol iba prvý den,učitelka si lahla pri neho tak v pohode zaspal. Vám držím palce aby si malý zvykol 🙂