Farbičky a iné potreby pre ľaváka predškoláka

baran1982
10. jan 2016

Potrebovala by som radu. Doma mam predsklavak a je lavak. Potrebovala by som radu ktore farbicky a ostatne veci su pre nich lepsie. Nakolko farbicky pre lavakov su dost drahe

michi284
10. jan 2016

ahoj aj ja mám syna ľaváka je prvák a nekupovali sme okrem nožničiek žiadne iné špeciálne potreby. jediné, čo ti môžem odporučiť sú 3hranné farbičky aj ceruzky.

limetka69
10. jan 2016

Ja som lavacka a nemala som nic specialne, sice je pravda, ze strihat poriadne neviem dodnes 😀 jedine co mi tolerovali bolo cinske pero, kedze som atramentove rozmazavala zapastim a chodila spinava ako cert :D

janinah
10. jan 2016

jediné čo sme mali pre ľavákov bolo pero až v 1.triede,nič iné netreba 😉

mawka
10. jan 2016

mala dostala ako predskolacka vselico pre lavakov a teraz je prvacka a pre lavakov pouziva akurat noznice. tie farbicky pre lavakov take hrube, to sme zistili, ze s nimi ma otrasnu grafomotoriku, proste strasne nieco. vymenili sme jej za maped trojhranne tenke a zrazu bolo po problemoch. to iste pera. mala vselijake stabila a farber castely a neviem ake znacky, hrube to je. presla na klasicky Pilot tenky univerzal a hned aj krasne pise. takze asi nie vzdy je vsetko prakticke pre nich. je to hlavne biznis 😉 inak zo zaciatku sa jej robilo dobre s takym gumovym navlekom na pero/ceruzku. taky maly sulok za 2 eura, nasunies to na ceruzku.
uz som videla aj skrabku an zemiaky pre alavakov a ine veci. ono je to asi o zvyku.

timea7
10. jan 2016

@baran1982 okrem nožníc nepotrebuje nič špeciálne, tiež mám ľaváka

yanni
10. jan 2016

my name lavaka predskolaka a ma len noznicky. Ceruzky ziadne speci, ake mame, takymi kresli, pise. Ako stvorrocny mal na farbickach take to gumove cudo, co spomina aj @mawka ale to nebolo koli tomu, ze je lavak. On jednoducho nevedel spravne chytit ceruzku. Ta gumena pomocka je robena tak, aby ju mohli pouzivat aj lavaci aj pravaci.

pribinak
10. jan 2016

@baran1982 v Sevte mas nožničky, ceruzky a aj pero pre prváčikov vsetko pre lavakov, cena ako pre pravákov

pribinak
10. jan 2016

@timea7 neter je prvacka, ucitelka odporúča pero pre ľavákov

timea7
10. jan 2016

@pribinak reagovala som na to, že zakladateľka témy píše o predškolákovi, pero mal samozrejme syn tiež pre ľavákov, aby si napísané nerozmazával.

kurci
6. mar 2016

@mawka dobry den chcem sa opytat, kde ste zohnsli t . "Sulok". Dakujem velmi pekne....

mawka
6. mar 2016

@kurci ahoj, normalne v skolskych potrebach. videla som to aj v tescu, sevte a normalne v papiernictvach.
vyzera to takto:

kurci
6. mar 2016

Ja som z Krtisa a tu to nemaju..... Musim ist popozerat niekam do vacsieho mesta.....

mawka
6. mar 2016

@kurci no online to je, ale nasadka stoji menej ako postovne. urcite to niekde najdes 🙂