Dve škôlky pre dieťa

25. jan 2024

Máte niektorá tak, že váse dieťa navštevuje po rozvode alebo rozchode dve školky ? Keď rodičia sú z iných úplne okresov že sa vraj tak dá sa ex vyhrážal že pôda návrh čo nesuhlasim taku záťaž na psychiku dieťata. Že vraj ale nato potrebuje súhlas, čo mu isto nedám. Že si môže podať taký návrh na súd.

luliu
25. jan 2024

Je to choré a kvôli rodičom budem trpieť dieťa. Bola tu už taká téma, dieťa veľmi trpelo

autor
25. jan 2024

@luliu presne to si myslím aj aj že môj malý by trpel. Ale ex nemyslí na dieťa len na seba. A ani by som mu isto taký súhlas nedala

viestta
25. jan 2024

Otec je rovnaky rodic ako matka, to je jedna stranka veci. Druha je ta, ze obidvaja by mali konat v najlepsom zaujme dietata a dohodnut sa. Ked sa dohodnut nevedia, tak rozhodne sud. Rozhodne v najlespsom zaujme dietata bez ohladu na to ci s tym jeden alebo druhy rodic suhlasi. Pockaj ako rozhodne sud.

pribinak
25. jan 2024

Dúfam, že sudca či sudkyňa ho tak pošlú do prdele, že sa z toho nespamätá

Mat zle vzťahy je jedna vec, ale tyrat a trestať dieťa je fakt choré

aaadkaaa
25. jan 2024

Ano, kamaratka to tak mala...

lienka.7
25. jan 2024

@viestta keby súd rozhodoval v najlepšom zaujme dietata, tak toto nikdy nenariadi... skolkari si nevedia zvyknúť na 1 skolku, nieto na 2. Detto v škole. Som zvedava ako by pani sudkyňa zvládala robiť 2 rôzne prace. Najlepšie je rozhodovať "od stola".

luccija
25. jan 2024

Ja som mala také dieťa v škôlke u nás v súkromnej u mamy v štátnej.Brala to normálne ako to, že týždeň je u mamy týždeň u otca mala 4 r

viestta
25. jan 2024

@lienka.7 ja predikujem co nariadi sud? Kde to citas?

lienka.7
25. jan 2024

@viestta ja reagujem na to tvoje: Rozhodne v najlespsom zaujme dietata.. čítaj prosím s porozumenim🙏

autor
25. jan 2024

@pribinak presne ja tiež dúfam, že ho sudca) sudkyňa pošle do prdele s takým návrhom

viestta
25. jan 2024

@lienka.7 no a co je zle na tom ak sud rozhodne v najlepsom zaujme dietata? My nevieme co je najlepsi zaujem dietata, ale ty si si uz vygenerovala, ze ja sa nazdavam, ze schvali tie dve skolky. NIe, nenazdavam

autor
25. jan 2024

@luccija ale ex chce celý mesiac že bude raz v jednej skolke a raz v druhej a ešte sú to úplne iné okresy tak 189km od seba škôlky

autor
25. jan 2024

@lienka.7 presne mám taký istý názor

autor
25. jan 2024

@aaadkaaa môžeš mi napísať, že keď tak kamarátka mala, že koľko km boli od seba školky? A že si to sám sudca tak schválil navrh alebo musí byť súhlas aj druhého rodiča

ariannazara
25. jan 2024

Áno u nás tak chodia 2 týždne sz v našej a 2 týždne v BA na opačnom konci SK

luccija
25. jan 2024

Mesiac mu nikto nedovolí v takom veku.A možno mu to neprejde vôbec a len vydiera.Toto dieťa bývalo 80 km od otca, keď súd rozhodne o striedavke podľa mňa tvoj súhlas s druhou škôlkou nepotrebuje, ale to len tipujem.Za ten týždeň čo je u neho môže mať opatrovateľku čo chce ..neplas sa dopredu

compra
25. jan 2024

Moje dieta chodilo do 2 skolok v dvoch roznych statoch. 2 tyzdne a 2 tyzdne. Podla mna to nemalo na neho nejaku psychicku ujmu. Obcas prisiel o besiedku alebo nejaku inu aktivitu,lebo bol prave v druhej skolke, ale inak to bolo ok. Bol na to uz zvyknuty.

aaadkaaa
25. jan 2024

60 km boli od seba... mali streidavku, s ktorou tiez nesuhlasila,tak ako ani so skolkou,ale nikoho to nezaujimalo. Hrozili im aj 2 skoly...

mogaa
26. jan 2024

nič nie je len čierne alebo biele....v prípade striedavej starostlivosti je možné, aby dieťa navštevovalo 2 škôlky, dokonca aj neskôr 2 školy.....a súkromná MŠ ti vezme dieťa aj bez súhlasu druhého rodiča, dokonca aj niektoré štátne MŠ nevyžadujú súhlas druhého rodiča.....rodičia sú obaja a ostávajú nimi aj po rozvode.....

sinusoida
26. jan 2024

Zriedkavo súd rozhodne na strane otca, to len vtedy, ak matka má nejaké vážne závislosti, choroby....čiže nemyslím si, že to tvojmu ex prejde, či sa vyhráža, či nie. Skôr si skopíruj jeho vyhrážky, aby to tvoj právnik na súde vedel prezentovať pre dobro vášho dieťaťa.

katka5161
26. jan 2024

@lienka.7 neviem preco tak reaguješ na viestta. Ved ona nepovedala ze najlepsie pre dieta bude mat 2 skolky.
Rozhodne sud na základe správ od kolízneho opatrovníka, popripade moze vypočuť sam dieťa. Ak bude problem, bude potrebné súdnoznalecke dokazovanie

lienka.7
27. jan 2024

@katka5161 vieš čítať s porozumením? Asi nie keď máš problém tu mudrovat... plus vieme veľmi dobre, ako rozhodujú niektoré nase sudy

katka5161
27. jan 2024

@lienka.7 😅😁😅moja zlatá

martul
27. jan 2024

@luccija kamoška takto bola roky. Vzdialenosť asi 120. Každé dva týždne v inej škôlke, potom v škole. Súd sa nepýtal matky, otec žiadny jej súhlas nepotreboval, proste sudkyňa rozhodla a hotovo.

martul
27. jan 2024

@sinusoida veľmi sa mýliš.

luccija
27. jan 2024

@martul neviem tu otec povedal, že budú takto fungovať do školy, že potom to asi nepôjde aj si trocha neviem predstaviť zisťovať si úlohy z druhej školy a pod, keď zase nabehne druhý týždeň...
@sinusoida prečo si to myslíš?Dnes sa dávajú bežne deti do striedavky a vôbec nie preto, že by mama mala nejaký problém.Konecne sa začalo pozerať na záujmy deti čo povedia s kým chcú byť a pod

martul
27. jan 2024

@luccija ale to sa tak deje aj keď si to nevieš predstaviť. Dieťa chodilo do dvoch škôl, učitelia komunikovali medzi sebou a súd určil ktorá škola bude ,, hlavná " to znamená z ktorej školy známky išli do vysvedčenia.

luccija
27. jan 2024

@martul nespochybňujem len už to nie je také ľahké ako v skolke, ale áno, aj toto prinesie život.Ja mám len takých známych čo bývajú blízko, takže škola je jedna