Drzé dieťa

mamina123321
18. jan 2024

Ahojte mamičky som zúfalá už. Potrebujem poradiť a možno aj počuť že v tom nie som sama. Môj syn je ako utrhnuty z reťaze. Od septembra začal chodiť do škôlky a niekedy mám pocit že som neschopná matka. Skratka ide o to že malý už len čo príde zo škôlky tak po každom kričí, je drzý a neposluchne ked mu niečo povieme. Vždy musí mať posledné slovo. Niekedy je ako anjelik že by ste ho mohli na chleba natrieť ale v poslednej dobe je viac takýto zlý. Venujeme sa mu, chodíme s ním von, robíme aktivity. Rozprávame sa s ním, pýtame sa ho a vždy všetko v pohode. Už som naozaj zúfalá čím to môže byt že je takýto? Ma 4 roky ma nejaké obdobie vzdoru alebo čo? Je šanca že toto “obdobie” ho raz prejde a bude sa správať inak? Doma sa nehadame, všetko riešime vždy s kľudom. Preto nechápem v čom je problém. Môže to byt aj tou škôlkou? V každom prípade ďakujem Vám za akúkoľvek radu.

majlo1234
18. jan 2024

Moze byt, moj ma 2,5 a v poslednom case tiez nabehol na neviem kolktu vlnu vzdoru. Nechodi do skolky, ale ziape na nas, ked sa mu nieco nepaci, rozhadzuje veci, tazko sa s nim dohodnut. A vo mne sa to bije, minulogeneracna vychova ze by som mu najradsej jednu strelila a nazjapala na neho, aby sa choval. A na druhej strane sa ho snazim chapat, ze je to tiez maly clovek, so svojimi nazormi a chutami, tiez sa mu nepacia veci, tak ako mne, ziez je frustrovany a ma malo priestoru na to “vydupat si svoje” pretoze zivot zijeme podla nas dospelych 🙂 takze dookola opakujem, ze nie je pekne kricat, ze nici veci hadzanim a nove nedostane, pripadne ho smerujem na bezpecne vybotoe frustracie. Zaroven tiez nie som zrovna flegmaticka povaha, takze potom si navzajom vysvetlujeme svoje vybuchy😂
Jedine, co mne pomaha je byt dostatocne “zazdrojovana” ze ma proste nie je potom lahko vytocit a da sa ni riesit to spravanie vklude

pribinak
18. jan 2024

Tak v škôlke musí poslúchať, prispôsobiť sa väčšine a silnejším, musí rešpektovať učiteľku a vodcu triedy, musí sa podriadiť a tak doma potrebuje vypustiť paru

cookie29
18. jan 2024

no ja tvrdim ze terrible two nie je nic proti fucking four ....

ale teda ber to tak, ze v skolke je privela pravidiel, nemoze si robit co chce musi sa prisposobovat a casto to vecer ventiluje....

kacena4
18. jan 2024

ahojko a aky je v skolke? ak tam je ok, tak to moze byt opozicky vzdor a treba nastavit hranice co si moze a nemoze dieta dovolit

mimikarol
18. jan 2024

Aj moja bola taká. Do škôlky chodila rada, keď bola chorá aj si poplakala veľa krát ze nemôže ísť. Tam bola anjel ale doma musela vypustiť paru. My sme prišli domov, ešte sa ani nevyzula a vyzerala ako keby dostala záchvat. Musela sa vyvrestat, vynervacit a bolo dobre 😅 Našťastie toto pekné obdobie netrvalo dlho

liz_lemon
18. jan 2024

mam 2 deti, a ani jedno nemalo takuto "fazu", ale co si tak vsimam v okoli, tak deti, co su drze a neda sa s nimi, maju prilis makkych rodicov, co nemaju respekt, a deti s nimi potom takto zametaju

jaskolka
18. jan 2024

A aký je v škôlke? Lebo môj bol spočiatku ako "päť peňazí" ani necekol a doma šiel rozobrať izby. Proste potrebuhe sa vyburit

monika4487
18. jan 2024

Presne to iste. 4 roky, vzdy bol super, ale okolo 4 narodenin akoby nam vymenili dieta. To iste ako vy + este aj staršia sestra uz ho ma dost. V skolke je ukazkovy a tak si doma pusta emocie. Co uz, niekde to musi vypustit a snad casom ich bude lepsie spracovavat 🙂. Vydrzme to 🙂.

mamina123321
autor
18. jan 2024

@kacena4 v škôlke je dobrý, žiadne problémy tam s ním nie sú a dokonca tam chodí veľmi rad

vilma7
18. jan 2024

@mamina123321 tak svoju dobrotu potom ventilu je doma opakom. Ťažko povedať ako dlho to bude trvať kým sa to ustáli.
Aj môj syn bol to škôlky trosku nepríjemný, ale iba takú prvú polhodinu po príchode a potom bol kľud. Ani som nespozorovala kedy s tým prestal. Dcéra takú potrebu nemá.