Do škôlky od januára

ericka11
6. máj 2013

Mamičky milé neviete ako je to s prijímaním detičiek do školky do januára? nevzali nás od septembra lebo Ondrejko má 3 roky až koncom novembra. Sme z Vrakune a je to tu husté... :( ale čo robiť keď do práce musím... :(

kvetinka211
6. máj 2013

@ericka11 mozes dat odvolanie (asi zbytocne), vyvolavat pravidelne do skolky ci sa nieco neuvolnilo (zrejme tiez), dat ho do jasli (to mi povedala riaditelka skolky) alebo platit sukromnu (das za nu vacsinu platu). Nie som velky fanusik skolok ale kedze ekonomicka situacia je nastavena tak ze musia pracovat obaja, tak je velmi sproste ze stat ktory nas poriadne kasiruje nezabezpeci dostatok miest v skolkach ...

jerryjanka
6. máj 2013

záleží od škôlky niektoré prijímajú deti len v septembri iné aj v januári lebo medzičasom sa pár detí zo škôlky odhlási - sťahovanie, časté choroby, urazy, prípadne mamina zostane na druhej materskej tak dieťa do škôlky nedáva - my tiež ideme od januára do škôlky, vzali by mi ju aj od septembra ale ona ma 3 roky až v januári a dieťa do dovršenia 3 rokov zaberá v škôlke dve miesta a kedže detí je vela a škôlok málo tak to vyriešili takto. držím palce - treba sa spýtať či budú robiť nové prijatie v januari

vefi89
7. máj 2013

@ericka11 asi si urobila chybu, že si do prihlášky hneď nenapísala od januára. ja som sa počas zápisu rozprávala s riaditeľkou, či by mi vôbec malého vzala (3 roky mal v marci), ona povedala, že od sept nie, ale od jan. už áno, tak som do prihlášky písala január 2013 a vzali mi ho. teraz budeš musieť počkať už len ďalší rok, alebo to skúsiť po známosti. ale škôlka už nie je povinná vziať prihlášku

ericka11
autor
7. máj 2013

Ja som dala do prihlášky september, lebo som myslela, že od oktobra by som už mohla ísť do práce... september som si chcela nechať taký "zvykajúci" 🙂 Ale v januári už musím nastupiť do práce... nerada by som o ňo prišla. Takže mi neostáva asi nič iné len volať, chodiť volať chodiť... celý december... :( Pri našej hypotéke platiť ešte 400€ za škôlku je dosť tragicke... nerada by som vídavala syna len cez víkendy lebo bude u starkej alebo babky ďaleko od BA... :( a myslíte, že môžem skusiť aj školky mimo trvalého pobytu? trebárs niekde blízko mojej práce?

jerryjanka
7. máj 2013

@ericka11 určite to skus - škoda že si nedavala tak prihlašky do viacerych škôlok možno by bola nejaka vyšla ono uzatrvaranie prihlašok už bolo ale možno ešte nejaka škôlka by ho vzala

ericka11
autor
7. máj 2013

my sme mali prihlášky do 4 školok... 🙂 ale nemáme 3 roky a podľa Vrakunského miestneho zastupiteľstva alebo kto rozhoduje o podmienkach prijatia nemáme tu ešte dva roky trvalý pobyt... len rok... tak sme úplne mimo hru... :(

clarita
11. máj 2013

Milé mamičky, ponúkam Vám opatrovanie detí v peknom RD v BA Rača s vlastným dvorom. Ak Vám vyhovuje lokalita a zaujala Vás ponuka, kľudne sa ozvite a rada zodpoviem Vaše otázky. Sme malý kolektív, preto je aj nižšia chorobnosť. Vítané sú aj zdravotne znevýhodnené detičky,.

mamavera
11. máj 2013

@kvetinka211 asi len keď sa uvolní miesto, že by sa napríklad niekto odsťahoval