Dilema ohľadom škôlky

ketinkamk
12. aug 2024

Ahojte Maminky 🌸 idem si k vám pre radu !!
Som na predĺženej rodičovskej , dcérka má tento rok 4 rôčky a v septembri nastupuje do školky 🙂 Mám dilemu nakoľko nemám zatial ešte prácu
- ostať na predlženej a dať dcérku do škôlky len na pól dňa?
Alebo
- dať dcérku na celý deň do škôlky a ísť na úrad práce ?
prosím poradte mi 🙏🏻🙏🏻

vyrovnanaosoba
12. aug 2024

@ketinkamk ak chceš pracovať, choď na úrad práce, popri tom co bude dcérka v škôlke si môžeš hľadať. Za 4 hodiny toho veľa nestihneš. Myslím hľadať prácu 😁

jvasenka
12. aug 2024

@ketinkamk asi bolo malo casu na hľadanie prace tak to treba využiť a predĺžiť si rodičovskú ;)

solinkarka
12. aug 2024

@jvasenka neviem ako by ju vyuzivala kedze je neplatena

jvasenka
12. aug 2024

@solinkarka naozaj? moja známa mi stale tvrdi že je platená takže neviem

ketinkamk
autor
12. aug 2024

ano ja som na tej neplatenej rodicovskej .

solinkarka
12. aug 2024

@jvasenka vasa znama ma platenu zo zdravotnych dovodov preto

nikpa
12. aug 2024

@vyrovnanaosoba a to ako si ma hľadať prácu 8hod denne? Dnes sa posielajú životopisy, to ma vybavené za pár minút. Popridade ak sa aj pôjde niekde spýtať osobne, netreba na to 8hod.denne.
@ketinkamk ja by som zostala na predĺženom rodičaku. Pôjdes na obed pre dieťa a môžete spolu tráviť viac času. Ak sa prihlásiš na úrad, budú ta posielať kade tade na podradne pohovory a všelijaké školenia o ktoré ani nemáš záujem... Neviem teda akú máš školu a predstavy. Ale ja mam VŠ a posielali ma na výberové konania za operátora výroby, prišla som tam, kopec našich spoluobčanov, všelijaké sociálne prípady a pod... Akože nehovorím, že som niečo extra ale bola som na úrade dokopy 2,5 mesiaca, nedostávala som ani euro a odmietla som chodiť na podobné výberové konania. Čize ma pani na úrade vyradila a aj tak som skončila na predlženom rod. kým som si našla prácu.

ketinkamk
autor
12. aug 2024

@nikpa ano rozmýslala som nad tým ze dám dcérku len na pol dna a popritom si budem hladat prácu 🙂 aby ma cez urad stale niekam neposielali 🙏🏻 nemam v okolí nikoho kto by mi poradil tak som skúsila tu a ďakujem za vašu odpoved 🙂

guiseppinka
12. aug 2024

@nikpa ked som si hladala pracu, tak mi teda poslat podklady netrvalo par minut... kedze ku kazdemu som pisala motivacny a to trvalo celkom dost. Plus hladat a vyplnat vserky tie online dotazniky, resp. upravovat cv...
@ketinkamk prihlas ju na cely den a dohodni sa s ucitelkami, ze ju budes vyberat zatial na obed... lebo ak sa ti podari najst si nieco, tak aby si nemala problem, ze nemoze ostat dlhsie vo skolke

andrejka1974
12. aug 2024

Dala by som dcérku na celý den však ju môžete vybrať o tretej a byt ešte vonku a pokiaľ by bola v škôlke našla by som si prácu a podrobila čo je treba

nikpa
12. aug 2024

@jvasenka trafená hus sa musí ozvať, že? A co keď si predĺži rodičak, ved aj tak nič nedostane. Predĺžený platený RP je len zo zdravotných dôvodov ale chápem, niektorí aj to závidia.

marianeta
12. aug 2024

@ketinkamk daj na celý deň..a nie preto že by ti hľadanie zabralo veľa času, ale preto, že keď tú prácu nájdeš nebude problém s adaptáciou na celodenku. Takto si zvykne že je pol dňa a zrazu pôjde na celý deň. S niektorými deťmi to vie celkom zamávať.

vyrovnanaosoba
12. aug 2024

@jvasenka platená možno len čo sa týka odvodov do zdravotnej. Ináč nemáš žiaden príjem.

vyrovnanaosoba
12. aug 2024

@nikpa nepíšem, že si ma hľadať prácu 8h.ale mne napríklad zaberie cesta do a zo škôlky hodinu a pol z času.

janickacrazy
12. aug 2024

@ketinkamk veď keď si hľadáš prácu, tak by to nemalo vadiť, že ťa pošlú niekam za prácou a okrem toho zase sa neboj, žeby ťa v kuse niekam posielali, zase až takí akční nie sú na tých úradoch 😅

tiika
12. aug 2024

Ja by som dala na cely deň, aby si potom nemusela nanovo zvykať. Vybrať zo škôlky ju môžeš i skôr. Z UP ma nikam neposielali. Musela som ísť len na jedno vyner. konanie a raz za mesiac doniesť doklad, že som si niekam poslala CV. Bola som tam 4 m. Zvyšný čas som využila na písanie CV, mot.listu, sebarozvoj, videoskolenia, zlepšovanie pc a jazyk.znalosti a samozrejme starostlivosť o domácnosť a nejaký volny čas sa tiež bodol.