Dievčence musia v nosiť v škôlke pod sukňou kraťasy

ivaja34
16. máj 2018

Ahojte maminy, chcem sa len opýtať,či ste sa už stretli s tým, že v škôlke dievčatká musia pod sukňou nosiť kraťasy, aby im nebolo vidieť gaťky? Keď som sa pýtala, aký je na to dôvod, povedali mi, že deti skôr dospievajú.. Tak neviem, či som už ja nejaká chybná, ale príde mi to pritiahnuté za vlasy...🤔

danalop
16. máj 2018

@ivaja34 nie si chybná ale učiteľky musia robiť takéto opatrenia asi. Mám kamarátku, ktorá robí v škôlke a hovorila mi, že deťom normálne musia kázať aby mali ruky na paplóne keď idú spať. Lebo že vraj prišli na to, že chlapci sa potom hrajú s pipíkom..

beky1813
16. máj 2018

Ci musia alebo nie, ja mojej davak 3/4 leginy pod suknu do skolky. A nie kvoli vyspelosti, ale zo zdravotneho hladiska, vsade si sada, von sa hraju v piesku

wieruska1
16. máj 2018

Haha, zachvylu tie deti budu chodit v skafandroch. Pre istotu 😂

novana
16. máj 2018

Žiadne z týchto, v mojich očiach "chorých" opatrení, ktoré tu boli spomenuté, učiteľky v škôlke robiť nemusia. Evidentne je to vlastná iniciatíva niektorých učiteliek.

marylynn
16. máj 2018

@danalop ale veď to je v školskom veku normálne 🙊

marylynn
16. máj 2018

@marylynn *predškolskom, mobil opravil zle.

pininka
16. máj 2018

Viem ze mi sme len malo nariadenie,ze nesmu byt iba v puncochach, tak nosili na to niektori kratasy. Ale o tych sukniach, to neviem teda. A o detskej masturbacii by som mohla pisat eseje. A vobec neslo o chlapcov.

pralinka25
16. máj 2018

neviem no. decka su take a podla mna vzdy aj boli. ja si pamatam ze ked som chodila ja do skolky uz vtedy sme si ukazovali kto co ma pod gatami (ti ktori nemali doma surodenca opacneho pohlavia boli skratka zvedavi. a to bolo pred 33 rokmi. neviem o ziadnom deviantovi z nasej triedy v dnesnej dobe. jasne ze ich v tom netreba podporovat ale ani sa tomu neda zabranit. ked chcu sposob si najdu a podla mna to nieje vzrusenie ako maju dospeli je to proste zvedavost na nieco co sami nemaju a nepoznaju.

ale ja by som tiez nenechala malu v skolke len v sukni presne pre to zdravotne hladisko. ze gatky ma kolko krat vselijako potocene a sada si kade tade a aj piesok a rozne veci sa tam mozu dostat. ale to uz asi zalezi od konkretneho dietata a asi aj veku. neviem no. kazdopadne ak to mate ako nariadenie asi s tym moc neurobis

pribinak
16. máj 2018

co im sibe?

mimikas
16. máj 2018

@ivaja34 ja si nemyslim ze to je az take divne , z hygienickeho hladiska to dava zmysel

mila23
16. máj 2018

ja tiez davam dcerke pod suknu kratke leginky alebo kratase. Tiez z hygienickeho hladiska - hocikde si sadne - aj vonku. Hlavne ked je suknicka kratsia, reps. siroka, ze ked si sadne nesedi na nej,ale mimo...

volterra
16. máj 2018

@mila23 a krátke leginky alebo kratase bez sukne nemôže mať ? Nechápem, načo dávať ešte navrch sukňu decku do škôlky. Veď im to len zavadza pri hraní.

sasesoe
16. máj 2018

@volterra lebo sukna sa toci a chcu byt pekne 😉

volterra
16. máj 2018

@sasesoe a v kratkych leginkach a kratasoch nie sú pekné? A to sa celý deň v škôlke len točia dookola ?

alobalka
16. máj 2018

Ja dávam najradsej, keď je teda teplo, tuniku alebo kratšie šaty a leginky 3/4.
Je to aj pekné, praktické, hygienické.

zuzka38
16. máj 2018

@danalop a co ze sa hraju s pipikom? vzdy sa hrali a vzdy budu, v kazdej dobe...

@ivaja34 ja by som dala leginy len z hygienickeh dovodu ako bolo spomenute, ak sa zda ucitelkam chora doba je to smiesne..

mima86
16. máj 2018

Moj sa tiez zvykne hrabat v gatiach, vadi mu, ze sa mu pipik lepi k vajkam. Mam mu preto zaviazat ruky za chrbat???
@danalop inak to je uz riadny stredovek toto, hlavne ze v skolke maju spolocne wcka bez kabiniek ... 😱

mila23
16. máj 2018

@volterra moze mat aj leginky bez sukne...ale ked chce suknu,nech ju ma 😉

katren
16. máj 2018

@volterra mas dievca doma?

laska201
16. máj 2018

Moja mala ked sme na dvore a chce sa jej ciky tak da dole gate a a chyti si cikulku presne ako chalani.Tak ju vzdy zoberem na sed a vysvetlujem ty si dievcatko a pipik nemas musis len tak to cikat inak by to slo po nozickach.Uz 2rocne si to vsimaju co kto ma.

sense
16. máj 2018

U nas ziadne take nariadenie niez je

petruldo
16. máj 2018

@volterra predstav si, že áno a ešte sa predbiehajú, ktorej sa lepšie sukňa točí

montemotherone
25. jún 2019

@volterra niektoré sa ozaj len točia 😂 a keď sa ide cvičiť tak zahlásila Ja dnes nemôžem cvičiť, lebo mám dlhé šaty a pokrčia sa mi 😂 Na tom sa pekne zasmejem a šup do cvičenia 😉 Ale veru, niektorým maminám by som dala po prstoch ako tie dievčatá nevkusne čančajú 🤦‍♀️ to prídu ráno samé elzy s umelými vrkočmi, kadejakými silonovými sukňami a šatami... Ako na maškarádu. A v škôlke sa pritom seriózne pracuje, učí, cvičí... Baby ovešané náhrdelníkmi, náramkami, čelenkami s korunkou... To pred cvičením dávame najskôr dole celú túto výzbroj a potom konečne môžeme začať 🤦‍♀️ je to des