Dieťa v škôlke nič nepapá

7. sep 2024

Zdravim, syn začal škôlku ale nič tam nepapa. Zevraj mu nechuti . S jedlom problémy nemal nikdy je pravda že natierky doma nerobím je zvyknutý na vajíčka peazenice kase atd. Obed tiež len rozrýpal.. beriem ho domov poobede a keď už sme doma ani nestíham naložiť obed ako veľmi place od hladu.. v skolke však vraví že hladný neni. Ako postupovať ďalej ? Veď nemôže mat prvé jedlo doma o 13:00

dusankomoj
7. sep 2024

Môj za celú dobu škôlky nazjedol nič, občas suchú ryžu, občas bábovku (kuchárky frustrované žalovali aj keď ma stretli v obchode) robila som to tak, že ráno dostal poriadne raňajky, keď bol veľmi hladný,tak zjedol na olovrant kúsok SUCHÉHO chleba a najedol sa až doma. Nepomohla som si nijak(dokonca som istú dobu varila to isté, čo v jedálni) doma zjedol,v škôlke nie.

biglovemom
7. sep 2024

No nijak nepostupovat.. ked mu nechuti ma smolu…mozno casom zachuti..ja to mam 4 rok,odkedy je v jasliach… zje co jej chuti, ked nezje jej problem🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️

mogaa
7. sep 2024

Nemôžeš dieťa prinútiť jesť....čo by si chcela robiť? Je zvyknutý na iné jedlo, iba dúfať že časom ak uvidí jesť iné deti začne jesť aj on.....Do škôlky nemôžeš nosiť vlastné jedlo z hygienických dôvodov, nemáš teda čo iné robiť. Teda okrem toho že raňajky si dá doma a niečo mu vezmeš na cestu zo škôlky....Naša jedávala aj v škôlke, napriek tomu po ceste zo škôlky bola vždy hladná, lebo poobede boli vonku a tam sa vybehali....

brendaa
7. sep 2024

Ahooj môj mladší nejedol nič iba pil, nechcel a keď ho nutili nechcel potom už vôbec.... Učitelkam som vysvetlila nech nenútia, bodka.
Syn naraňajkoval doma, pečivo a jogurt alebo na čo mal chuť. V Mš je desiata, to nejedol ani obed.
Po obede som ho brala domov, doma zjedol pekne obed. Ak ho nutili nechcel ísť do mš... tak sme si to zas vysvetli pred ucitelkami...
Poznám dieťa ktorému dávali lyžičkou piť vodu, aby mala nejaké tekutiny... ani doma nebola veľkou jedáčkou, vyrástla z toho...
Netreba dieťa nútiť jesť v mš ani zš... Možno sa rozpapá držím palce...

lius
7. sep 2024

Preco by nemohlo jest prve jedlo o 13:00? Pokial mu nachystas plnohodnotne jedlo, nevidim v tom problem

miladienka
7. sep 2024

Moja dcérka tiež nechcela jedavat, v škôlke ju nútili do toho, zvracala, keď jej to nešlo, tak som im povedala, nech jej to nasilu netlačia a s dcérkou som sa dohodla, ze musí vždy z každého zjesť aspoň polovicu, skúste sa so synčekom ti4z porozprávať, nech spapka aspoň to, co mu chutí 🙃 napr. keď mali mäso s ryžou, nechutí jej mäso, dá si iba ryžu... Cereálie s mliekom, nech vypije aspoň to mlieko 🙂 tak nebude taký hladný, keď príde domov 😊 veľa šťastia 🍀

lius
7. sep 2024

Este ma napadlo k tomu placu, predtym ako dostane jedlo...nachystala by som mu do krabicky nakrajanu zeleninu (cherry paradajky, kalerab, mrkvu, uhorku, papriku) a cestou domov zo skolky by som mu to dala

zuzka0605
7. sep 2024

bezny problem. moj prvy rok nezjedol nic.obed mi dali do dozy v skrinke.bolo to na nervy.casom sa to zlepsilo.nerobila som nic.doniesla som mu banan, jablko, zjedol po ceste.doma potom nieco zjedol.pevne nervy a trpezlivost.

januska12323
7. sep 2024

Keď mu nechutí má smolu. Daj doma raňajky a keď po neho prídeš nejaké jedlo do ruky.

ivanaks
7. sep 2024

Je to súčasť adaptácie. Môj syn dlho-dlho v škôlke nejedol, doma sa natlačil až po nos. Neskôr sa rozjedol aj v škôlke a chodieval aj na duple, ba dokonca párkrát otočil aj "tripľu" (tak si to nazval on sám). Chce to čas a neustúpiť. Deti skúšajú, či rodič neustúpi a nenechá si ich doma. Syn je už školák a tvrdí, že najkrajšie roky prežil v škôlke. 🙃 V prvom roku MŠ by Ti povedal, že nie je hnusnejšie miesto ako škôlka. 😉