Dieťa v škôlke celý deň plakalo

5. sep 2022

Ahojte,chcem sa spýtať či ste mali dnes podobne s dieťaťom,že celý deň plakalo?A či sa to zlepší časom?Malý dnes nastúpil do škôlky na celý deň.Rano som ho zamiešala,dala pusu a išla preč.Neplakal.Poobede keď som išla preňho,učiteľky hovorili že celý deň plakalo,stal v okne a vykrikoval mama mama.Ze od jedu sa aj docikal.Ze nič nejedol ani nespal,aspoň ticho ležal v posteli.Vraj veľa detí plakalo ale môj bol najhorši.Od zajtra ho mám nechať len na pol dňa a ráno nech si zoberie plyšáka z domu.Mate skúsenosť,polepší sa to časom,zvykne si na škôlku dieťa?

nikpa
5. sep 2022

Polepší, neboj 💚 je malé percento detí, ktoré to majú ťažšie a dlho im trvá zvyknúť si ale nakoniec to príde.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
5. sep 2022

To sa zlepší. Veď je to len 1. deň. Chce to len trpezlivosť a veľa vysvetľovania
My s muzom sme hovorili, že my chodíme do veľkej prace a on - syn do skolky do malej prace

autor
5. sep 2022

@elizabet173 Pri zápise riaditeľka hovorila že hneď na celý deň aby si zvykli.Ze po plat hodinách si nezvyknú potom na celý deň.No a takto sme dopadli.Zajtra mu dám ráno plyšáka z domu a na obed pôjdem preň.

autor
5. sep 2022

@pribinak To som mu povedala aj ja.A ešte učiteľka hovorila že on je z triedy najstarší a najviac reval.Ze ho nevedeli nejako odpútať pozornosť.Pritom keď som došla preň dnes tak sa hral pekné a nemal ani oči červené že by plakal.

janage
5. sep 2022

No vidíš a u nás zas opačne deti musia chodiť len na 2 hodiny a potom iba doobeda celý mesiac, dva a mamy majú pochopiteľne nervy, lebo tie co chodia do práce na 8 hodín sa môžu zblázniť.
Ja fakt nerozumiem načo takto z extrému do extrému a pritom každá riaditeľka argumentuje, že systém je taký, aby si dieťa čo najlepšie zvyklo.

autor
5. sep 2022

@janage Aj pre mňa by bolo lepšie keby si čím skôr zvykol a mohla ísť do práce

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
5. sep 2022

@elizabet173 Neviem,učiteľky hovorili že do konca týždňa nech chodím preň na obed a ďalej uvidíme.

luna11
5. sep 2022

Riaditelka neriaditelka, matka si ty. Poznas si dieta a konaj tak aby to bolo v jeho zaujme. Supnut ho v prvy den na cely den to asi nebude ok... A ked dieta stoji celu den pri okne a place to ti ucitelky nezavolaju ? Ja som tak bola dohodnuta-3 skolky a vzdy sa dalo.

perthes
5. sep 2022

Toto isté sme mali aj my so synom. Boli týždne skvelé a bili týždne ked išiel s plačom lebo nechcel spať v škôlke

autor
5. sep 2022

@luna11 Nie nevolali mi,ktovie či ozaj celý deň plakalo.Ked som išla poobede preň vôbec nevyzeralo že by plakal.

autor
5. sep 2022

@perthes A ako si zvykol,čo zaberalo?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dievcacitajucelist
5. sep 2022

U nás sú drobci celý týždeň len na hodinu, druhý týždeň dve až tri a takto to budú stupňovať až kým neostanú spať...môj nema ešte tri roky

veronika3110
5. sep 2022

Zlepší sa to, len to chce trpezlivosť… mala som v triede nejedno take dieťa.. ale je chyba, že hneď po prvom dni ti kazu, aby si ho brala na obed domov.. adaptačný proces trvá 2 mesiace.. keby bol taký aj po 2 mesiacoch ok.. ale po prvom dni…
Je to síce na tebe, ale učiteľka takto reagovať nemá… viem, že je to náročné aj pre ňu, ale sú to deti a sú v škôlke prvý deň… ten je najhorší

veronika3110
5. sep 2022

@veronika3110 plus ja tvrdím že je najlepšie na cely deň rovno a hotovo…
Horšie je, keď si dieťa zvykne na to že ide domov, zrazu ma ostať spat a oni caka mamku ktorá tam vždy bola a zrazu nie je..

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronika3110
5. sep 2022

@elizabet173 učíš deti? Dostala si triedu 2 ročných deti niekedy? Ja áno, viem porovnat dieťa čo ostane a s ktorým sa takto saskuje - raz ide, raz nejde, raz ostane, raz nie… a viem o čom hovorím..

veronika3110
5. sep 2022

@elizabet173 okrem toho nie každý si môže dovoliť nechodiť do roboty… takze inu možnosť ten rodič niekedy nemá..

autor
5. sep 2022

@veronika3110 Keď učiteľka odporúča na pol dňa tak ja musím súhlasiť,ony majú skúsenosti s deťmi.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luccija
5. sep 2022

@veronika3110 mala som 2 3r prevaha boli ti mensi.Chodili tyzden na 2 hodiny, ak boli v poriadku po 3 dnoch doobeda...dalsi tyzden..., ak neplakali tak mohli spat.Pre dieta to je obrovsky sok byt hned bez rodicov 8 hodin.Takto to tam prereval, mamy nikde a bude mat brutal stres.Su deti co zacnu plakat po tyzdni, lebo prve dni nove hracky, super zabava a potom im to pride, ze kazdy den....
Nikdy a to som bola v 3 skolkach nebolo dieta hned pol den ci cely.Vzdy po 2,3 hodinkach.U nas, ked sa dieta zadusalo placom, nejedlo, nepilo volali sme rodicom naco to silit?chce to cas autorka ubezpec ho, ze prides, pojdete na zmrzlinu...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronika3110
5. sep 2022

@luccija u nás to tak napr vôbec nefunguje a taka možnosť ani nie je… bud pol dňa alebo cely.. je jedno či sú to 2 ročne deti alebo 6 ročne

veronika3110
5. sep 2022

Samozrejme, ale po prvom dni by som určite nerobila take závery.. tuto baby to berú že hovorím niečo strašne… ale keby som ja v našej ms toto povedala tsk sa na mna sťažujú na meste a u riaditeľky… Môžem odporúčať, rodič nemusí poslúchnuť, ale toto by mi ani riaditeľka neschválila, že po prvom dni nakazat rodičovi chodit na obed

perthes
5. sep 2022

Nezvykol si nikdy. Až v predškolskej triede. Učiteľky sa menili každý rok aj to bolo zlé a hlavne ten spánok..to každé ráno riešil. Kmaratkina dcéra plakala dlho a až tak že ju doma nemohla ani obliecť, v pyžame ju doniesla párkrát do škôlky

autor
5. sep 2022

@veronika3110 Keby bolo na mne tak necham ho normálne na celý deň,no keď sa nedá

mikadooo
5. sep 2022

Ahoj, áno, stalo sa mi. Učiteľky to s ním ťahali cca mesiac, potom si ma zavolala riaditeľka, že to proste nejde, že malý nezvláda adaptáciu. Neplakal pritom ani keď šiel do škôlky, ani keď šiel zo škôlky, ani sa mi veriť tomu nechcelo. Vraj spustil vždy okolo deviatej a skončil po olovrante, keď sa šlo von. riaditeľka mu posunula nástup do škôlky o tri mesiace. Potom prišla korona (šk.rok 2020/2021), takže z troch mesiacov bolo 6. Ale potom, keď v máji nastúpil, tak zvládol adaptáciu ľavou zadnou. Každopádne, určite by dom nehádzala flintu do žita po prvom dni a po poriadku ani učiteľky by nemali.