Dieťa sa v škôlke pocikáva

mediana
25. sep 2023

Ja to vyhodnocujem ako formu protestu, vzdoru? Dcérka má 2 a trištvrte, od septembra v škôlke, prve 2 týždne nič, 3.tyzden sa začala pocikavat, raz obednom spánku, raz len tak, postaví sa a spustí. Odplienkovana je skoro rok, aj na noc, nikdy nemala nehodu. Mate skúsenosti? Ako k tomu pristupovať? Tento víkend mi to urobila aj doma. Nevšímat si? Len napominat, že ma ísť na zachod nabudúce?

samimami777
25. sep 2023

@mediana no neviem ak to aj doma spravila , ak by to bolo kvôli vzdoru v škôlke tak by nemala dôvod to robiť aj doma. Nemá nejaký zápal močového mechúra ? Skúsila by som najprv hľadať príčiny, ak sa pocikáva aj doma môže to mať zdravotné /psychické príčiny. Pýtala si sa dcéry prečo sa pocikala ?

januska12323
25. sep 2023

Daj vyšetriť moč. Buď je nachladnuta alebo to odkladá až kým nevydrží.

samimami777
25. sep 2023

@mediana môžeš aj domov kúpiť test v DMke a otestovať

trgypadl
25. sep 2023

Ahoj, ja mam zial tiez skusenost, ze je to urcity typ vzdoru, dokonca mam niekedy pocit, ze to robi naschval.

mediana
autor
25. sep 2023

@samimami777 že nevie, že ju to baví raz cikat a raz nie. To bola odpoveď, a usmieva sa.

mediana
autor
25. sep 2023

@januska12323 práveže sa pyta pričasto, ale aj veľa vycika

mediana
autor
25. sep 2023

@trgypadl áno presne mam aj ja ten pocit. Aj keď mala obdobie vzdoru, pred 4 mesiacmi, tak keď sa rozculila tak sa pocikala

andreatytler
25. sep 2023

@mediana Myslim ze to moze byt vzdor. Nas syn bol odplienkovany v 2.5 rokoch. Nehody mal minimalne, neznasal ked bol mokry, takze si to sam dosledne sledoval. Ked zmenil skolku v 3.5 rokoch boli jeden den oba zachody obsadene a nevydrzal cakat a vsetko pustil do nohavic. Da sa pochopit, takze som neriesila. Potom na druhy den nehoda znovu, tentokrat vravel ze sa ani nesiel pytat a pustil v triede. Zase som to neriesila. Potom o par dni sme sa hrali doma a vravi ze mu treba ist a ze nejde na zachod ale urobi to do nohavic a to som uz riesila. Len pokojne vysvetlila ze nie, ze nech radsej ide na zachod, ze male deti tak robia, ked sa este nevedia pytat ale on je uz velky. Ma vela vyhod ako velky chlapec ale ma aj povinnosti a jednou z nich je cikat do zachoda.

Urcite by som riesila pricinu toho protestu, lebo ak na to pojdes direktivne a zacnes hresit, prikazovat, trestat, tak sa ten protest bude iba stupnovat. Zda sa ze sa na teba za nieco hneva. Zisti co to je.

mediana
autor
25. sep 2023

@andreatytler no hneva sa, že nechce ísť do škôlky a ja ju tam vodim, každé ráno riešime, že musíme. S kľudom vysvetľujem, netrestam, opakujem dokola. Koľko krát sa pýta, vždy vysvetľujem, nekricim 😃 bola som kúpiť ešte ten rýchlotest, ale na 90% si myslím ze to nie je príčina

mediana
autor
25. sep 2023

@samimami777 dik, bola som kúpiť, keď príde krpec domov, urobím

nikdenikto
25. sep 2023

Môj sa niekedy povolal v noci alebo v škôlke cez obedný spánok vždy pred chorobou a viac x po sebe. Napríklad pocikal sa 2 noci po sebe a potom mu vyskočil sopel. Ale za bdela nie.

81anina
25. sep 2023

@nikdenikto presne aj môj syn. Nezvykne sa v škôlke pocikavat ale stalo sa že sa pocikal počas obedneho spánku a to vraj ani nespal len ležal a predtým sa bol vycikať. No a hneď na to sople naposledy sa pocikal a dostal ešte v ten deň do večera kiahne. Takže teraz viem že keď sa v škôlke v posteli pocika tak bude chorý

mediana
autor
25. sep 2023

@81anina tiež jej začínal sopeľ, ale ten zmizol. Robila som aj test na zápal, nemá. Ona aj v spánku a vždy raz za deň vedome

catherinah
25. sep 2023

Mozno nie vzdor, len nevie spracovat novú situaciu, tak to rieši takto.

ivanakaka
25. sep 2023

@mediana toto ja mam teraz s 5! rocnou, mava take obdobia raz za pol roka? to iste na noc davam plienku aj teraz musim,…bola som u urologa, moc ma stale negat, mam zaznamenat 24 hodinovy dennik ako moci…nemyslim ze to robi naschval aj ked obvas to tak vyzera ale ona podla mna nestiha tak tadsej naplno hoc aj na posteli na stojaka…krik nic nevyriesi len sa boji…:(… kupila som kapucinku bez alkoholu idem jej davat do dzusu…to je aj na imunitu…podla mna to ma ked sa trochu nachladi…v 10 mes bola v nemocnici koli podozreniu na zapal moc ciest

andreatytler
26. sep 2023

@mediana Skus tu skolku vysvetlit ako nevyhnutnost.
Nechces ist do skolky? Dobre, mozes ostat doma, ale potom ani ja nemozem ist do prace a nezarobim peniaze a potom si nebudeme moct kupit jogurty, chlebik, hracky (sem uz dodaj nieco co ma ona velmi rada). Vysvetli ze aj ty by si chcela ostat doma, ale kedze potrebujes peniaze, do prace musis a ona tym padom musi do skolky. Aby si to nebola ty kto ju do tej skolky kazde rano nuti, ale nevyhnutnost zivota.

mediana
autor
26. sep 2023

@andreatytler to vie, presne toto si vysvetľujeme stále, žiaľ teda asi len prečkať, opakovať a vysvetľovať

andreatytler
26. sep 2023

@mediana Je to velmi kratka doba. Urcite je to vsetko cerstve. Len clovek sa boji ze ci si z toho cikania do nohavic neurobi zvyk.
Skus pridat na intenzite toho vasho spolocneho casu po skolke ak sa ti da.

miska1145
26. sep 2023

Mojej kamošky syn ja pokakal v škôlke a mama mu to zjistila doma lebo učiteľkám sa nechcelo a jej kamoškin syn sa pokakal aj pocikal v jasliach a tiež mu to zistili doma.

patulieenka
14. okt 2023

@mediana ahoj upravilo sa to malej? tiez riesime presne to iste akurat s malou 🥲

mediana
autor
14. okt 2023

@patulieenka áno áno, pár dní to bolo také ze 2x sa pocikala, aj doma sa potom naschvál a potom prešlo. Teraz občas v spaní v škôlke, ale to tiež je asi naschvál, lebo už bola hore..

patulieenka
14. okt 2023

@mediana u nas to bolo zatial vzdy len v skolke, 2x pocas spanku, ale, ze to tak tuho spala, ze bola az spotena na hlave. A dalsi den, ze boli o 9:30 rano cikat vsetci spolu, a o 10:10 sa zevraj pocikala na nitku. Az papucky mokre aj tricko. (Ja si myslim, ze ona vtedy 9:30 necikala, kedze vydrzi necikat 2-3 hodky c pohode aj celu noc neciká az rano) . A ked som sa jej spytala preco sa nevypytala, ze ona chcela druhu pani učiteľku. A toto uz bolo druhykrat, s tou istou učiteľkou co bol takyto incident, aj ked som prisla po nu o 3 len co ma zbadala , tak bezala ze kakat, akoby sa jej bala povedat. nerozumiem fakt, doma chodi od 2,5r sama cikat a nikdy nemala nehody , tak som z tiho taka rozcarovana. A dneska cez obed sa tiez pocurala , co sa jej nestalo hadam este ani raz doma .

juliacenc
14. okt 2023

@mediana psychika uraduje podla mna. Paci sa jej v skolke?

mediana
autor
14. okt 2023

@patulieenka aj ja som bola z toho smutná, tiež doma nikdy nemala nehodu, ale môže byť toho veľa. Tam majú zrazu sladké čaje, tak vypije všetko a potom furt cika. Doma pije čistú vodu, tej toľko nevypije. Tiež kto vie ako to je s ucitelkami, ale už je to lepšie. Podľa mňa aj stres, zmena, a všetko dokopy

mediana
autor
14. okt 2023

@juliacenc áno vyzerá ze áno, recituje doma, hovorí o škôlke, ale jasne ze podvedome je jej smutno asi

juliacenc
14. okt 2023

@mediana chudatko mrzi ma to. Mozno ze je toho na nu vela. Tiez sme mali nieco podobne, ale zas mojej sa v skolke nepacilo. Vyzera to na take to obdobie ktore proste prejde. Drzim palce

mediana
autor
14. okt 2023

@juliacenc ďakujem, teraz bola týždeň chorá, tak uvidíme v pondelok 🙂

patulieenka
14. okt 2023

@mediana Ano presne, my tiez iba cistu vodu doma, a tam caje ,malinovky kadeco. Aj nasej sa paci, sama od seba sa pyta do skolky, tesi sa ze budu tancovat tiez vie zo 4 básnicky. Tak neviem ci to je len take podvedome, no clovek to tak preziva s nimi 😅 lebo ucitelka mi vravela, ze uplne v pohode vsetko, ze je s nou spokojna. Popapa vsetko vzdy aj duplu pyta, spolupracuje, aj sa zasmejú. Tak snad to prejde cim skor, držme si palce 😇

mediana
autor
14. okt 2023

@patulieenka presne aj u nás je chvalena, že je šikovná, papa, spinka. Ale tiež aj učiteľka si myslí, že je to nejaký vzdor, upútanie pozornosti možno... ale myslím ze aj podvedomie, lebo aj v spánku sa jej to stalo. Veru, držme palce 🙂 u nás sa teraz ešte aj vzdor zhoršil, no kalamita