Dieťa bude mať 2 roky v decembri. Môže od januára nastúpiť do škôlky?

21. aug 2024

Ahojte moja otázka znie syn bude mať 2 roky v decembri a chcela by som ho dať do škôlky. Da sa aj od januára ? Či až v septembri? Chcela by som nastúpiť do prace ale nechcem jo dávať do jasiel.. preto sa pýtam či berú deti aj od 2 rokov. Alebo až keď bude mať 2roky a 9 mesiacov

rachel36a
21. aug 2024

To si zisti v skolke kde ho chceš dat....niekde beru deti mladšie, niekde nie...podla kapacity...samozrejme odplienkovane a malo by sa vediet najest a s pomocou obliect....ale to ti povedali na zápise...bola si keď chceš dat dk skolky dieta?

petko81
21. aug 2024

U nás berú od 2 rokov.plienku,by nemuselo mat.ale nieje to nejaký veľký problémm

lienka.7
21. aug 2024

Prihlášku do skolky môžeš podať v roku, keď bude mať 3 roky. Skôr nie.

belllinka
21. aug 2024

Prihlášky sa podávajú v máji, čiže tento školský rok už nemáš šancu. Áno, niektoré škôlky berú aj od januára, treba sa popýtať v konkrétnej škôlke. A ak majú málo detí, zoberú aj mladšie ako 3 roky. Z ktorého mesta si? Máte tam v škôlkach nátresk?

pink_lady
21. aug 2024

mne nevzali 3 rocneho, lebo nie je kapacita.. Ked je kapacita, beru mladsich, ale podmienka je plne odplienkovanie, samostatnost, /obliect sa, obsluzit sa na wc, ziadny dudlik atd)

pribinak
21. aug 2024

Závisí kde byvas. Vo veľkých mestách je problém dostať 3 ročne dieta do statnej skolky

januska12323
21. aug 2024

Ak si podala prihlášku a vzali ho tak áno. Ak si sa len teraz zobudila tak ťažko, málokde berú také malé a uprostred roka. V septembri je to tiež otázne, podaj prihlášku a uvidíš.

luliu
21. aug 2024

Závisí odkiaľ si, ani v septembri v 2r9m ti ho nemusia vziať a vo veľkých mestách ani nevezmú

ninusa221
21. aug 2024

Nechcú veľmi brat od januára februára atd lebo na dieťa nedostanú príspevok takže je najlepšie dať v septembri akurát to riešila kamoska.

simca06022011
21. aug 2024

musis sa opytat v skolke, u nas naskor od 2,5roka boli deti,mladsie nebrali a nad 2,5r tiez len vynimocne, ak boli deti ako tak samostatne, pre taketo 2r sme mali jasle. A miesto je dalsia vec...

misinka0611
21. aug 2024

Ako kde, u nas neberú ani 3,5 ročné 🫣😁

dame2
21. aug 2024

Závisí veľmi od miesta. My bývame na dedine a zobrali mám od septembra dcérku 2 roky a 5 mesiacov. Ale bude tam úplne najmladšia. A to nejdem ani do práce ešte, som doma s mladším. Jediné podmienky boli odplienkovanie a bez cumlika, s ostatným pomôžu. V susednom meste niekedy ani 4ročné nezoberú.

amelie2017
21. aug 2024

2 rocnemu dietatu bude urcite lepsie v jasliach ako v skolke.

simona92101
21. aug 2024

Do skolky urcite nie,do jasli ano.ale to trebalo uz mat davno prihlasky podane.my sme v january sa informativne pytali po jasliach v meste a teda kazali cim skor podat prihlasky.dcerka bude mat v oktobry 2 roky,tento tyzden zacala chodit do jasli.zatial sa jej paci a s pristupom som velmi spokojna.je tam mensi kolektiv,viac uciteliek a aktivity prisposobene veku.starsia nastupila do skolky pred 3 narodeninami,uprostred roka,,a bolo vidiet ze tie aktivity inak zvladala ako deti ktore mali napr.3.5 roka.a to bola teda maximalne samostatna.skus skor tie jasle..

sashka22
21. aug 2024

Dedinská škôlka...mne vzali 2,5 ročnú aj v priebehu roka ale musela byť bez plienky a samostatná pri jedle.

11bodka11
30. aug 2024

U nas 2 rocne nezoberu aj ked je miesto. Take dieta patri do jasiel, povedala nasa riaditelka. 2,5 rocne vzala ale len na doobeda. A musia byt odplienkovane.

kris_tin257
30. aug 2024

Syn chodil od dvoch rokov do škôlky (je to škôlka zapísaná v sieti materských škôl kde chodia deti od 2 rokov) neodplienkovany, ale išlo o súkromnú škôlku, nemali s tým problém 😊 treba si zistiť podmienky prijatia v okolitých škôlkach