Dieťa bije deti v škôlke

simona63
7. mar 2022

Ahojte . moja dcera 5r. Chodi do skolky od septembra , je sice dost ziva a sem tam neposluchala ( hadam ako aj ine deti ) ale nikdy sa mi v skolke nestazovali ze by bola zla prave naopak chvalili ju ze je sikovna vsetko spapa zapaja sa ,nasla si kamaratov no skratke vsetko okey . Akurat dnes ma ucitelka zavolala ze sa na bianku stazuje jedna mamicka ze jej dieta mala od nej modrinu a ze to nebolo prvy ani druhy krat . a ze vyplazuje jazyk detom ,nadava im , provokuje zle im robi .. zacala klamat , zavadzat na svoju obranu . doma zacala si vybijat zlost na inych , a ked nieco chce bude robit dovtedy pokial nedostane na zadok pretoze ja jej to aj tak nepovolim no vie ma vytocit az tak ze uz aj zakricim na nu . a ona to vie ale aj tal skusa . je viac agresivna na svoju mladsiu sestru , tak isto bije ju . sme momentalne u sestry ktora ma syna tak isto robi mu zle napriek nepocuva ma . hodi vsetko na synovca len aby sme na nu nenadavali ... Strasne sa zmenila neviem cim to . mate skusenost ? Navstivit psychologa ? Nespoznavam ju strasne

diamond007
7. mar 2022

@simona63 ty bijes ju, ona deti v škôlke a sestru...kolotoč. začni sebou

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanyan
7. mar 2022

Keď ty nedosiahneš svoje, tak jej dáš na zadok. Si pre ňu vzorom a preto používa tiež fyzický útok, keď chce dosiahnuť svoje. Ukáž jej iný spôsob riešenia konfliktných situácií a potom ho bude tiež používať.

simona63
autor
7. mar 2022

Vy mi chcete povedat ze ked dostane na zadok vychovnu tak si ma mysliet ze si to moze dovolit aj ona ? Ja ju nemlatim od rana do vecera . to som jedina mama ktora da vychovnu po zadku ? ALebo by bolo lepsie keby si vsetko vyrevala a vyvrieskala ? A to uz musi naozaj byt aby dostala po zadku . nemyslim ze by bol v tomto ten problem

letfenixa
7. mar 2022

@simona63 zrkadli ťa

terezia323
7. mar 2022

@simona63 bohužiaľ deti sa učia tak, že sledujú okolie. Ty si pre ňu najbližšia osoba, preto považuje za “najlepší model” to čo robíš ty, takze áno. To že budeš ty ju, ona posúva ďalej.

deny81
7. mar 2022

@simona63 veru pravda, robi to preto lebo to robis ty. Teraz jw dôležité,aby si v sebe nasla dostatok sil na to, aby ta mevytocila. Mimochodom, ako je na tom so sústredenim, pokojnym sedenim? Jej reakcie mozu sivisiet aj s tým,ze ma.pocit ohrozenia, neistoty a preto hocičo sa jej deje, povazuje za utok (aj ked iba a len v jej ociach) a reaguje utocne. Potrebuje nejako si byt sama sebou ista. Nereagovat na jej negatívne prejavy okrem zamedzeniu "zlych následkov". Mimo vyhrotenych situacii, ju vela objimat, vyjadrovat ju lasku a chváliť velmi ked niekomu pomoze a podobne. Pozitivna motivacia. U nej karhanie nepomôže

simona63
autor
7. mar 2022

@deny81 ano niekedy sa nevie sustredit a stym pokojnym sedenim je to v poriadku aj doma aj v skolke .. Ano aj reaguje utocne hocico ked jej poviem ci napomeniem tak " vybuchne " .. Teda to co sa jej nepaci .

deny81
8. mar 2022

@simona63 ak napominanie nepomaha (co asi nepomaha) tak nejakym sposobom jej vytvorit pocit "neohrozenia", takej tej podstatovej istoty v zivote, aby pravazovali dobre a uistujuce podnety. Samozrejme so stanovenim hranic, cez ktore sa "nejde". Ale v klude - kludny verklik bez zvysovania hlasu. Je to strasne tazke (sama viem na sebe) a dolezite je aby to robili obaja dospeli. Držím palce

deny81
8. mar 2022

@simona63 este na tie jej vybusne reakcie - napr reagovat tak, ze sa s nou budes diskutovat o pripadnej zmene az ked ti v klude bude odpovedať. Tiez rada od psychológa - nezacinat karajuce otazky "preco", ale inak. Napr. Ako sa to stalo? A podobne. A venovat vela pozornosti dietatu hlavne vtedy ked je dobre. Ale na to treba veru pevne nervy, to poznam. Drzim palce

mimikarol
8. mar 2022

Ty bijes ju, ona bije druhé deti. Bohužiaľ, ona robí len to, čo si ju ty naučila. Odkial mala vedieť, že bit druhých je zle, nie normálne, keď ona od mami dostane na zadok. Zbytočne budeš hľadať psychológa. Začni od seba, nauč sa konflikt s ňou riešiť inak ako bitkou a uvidíš že aj ona časom prestane bit druhé deti

diamond007
8. mar 2022

@simona63 dieťa je zrkadlom rodičov. Darmo sa budeš sťažovať ale opakuje správanie po tebe. To je pre deti typické. Nemá zakorene svoje správanie, možno povahové črty ale to čo vidí doma kopíruje. Skús si to vsimat a budeš to vidieť.
Ja som tiež mala tendenciu kričať, keď som to nerobila ja, nerobíla to ani dcéra. Ale začala som sebou. S deťmi treba komunikovať veľakrát ako so seberovnymi, ani dieťa nechce vyrastať v nadvláde a strachu