Deti sa nechcú v škôlke hrať s mojou dcérkou preto, lebo je cigánka

lauriema
6. okt 2020

Ahojte ženy, idem sa vyzalovat, ako potešiť moju dcérku 5 ročnú, akurat sa rozprávame a povedala mi ze sa snou nikto nechce v škôlke hrať pretože je cigánka 😪Tak mi je jej ľúto no ako ju potešiť... Pýtam sa jej a co si robila potom celý deň, povedala mi ze som sedela a pozerala do okna. Ze keď sa ide hrat s deťmi povedia jej ze nechcú sa hrať s nou... Joj ženy neviete si ani predstaviť ako mi je clivo preto. Poraďte mi niečo prosím... Ďakujem

sapetka
6. okt 2020

@lauriema a ucitelky robia co? Porozoravala by som sa s vychovavatelkou , aby pekne krasne zaclenila dieta do hry.

sissy27
6. okt 2020

@lauriema určite by som to riešila s učiteľkou, neexistuje aby toto tolerovala. A neverím, že si nevšimla, že jedno dieťa je úplne mimo kolektívu.
Na druhej strane nechcem určite spochybňovať slová tvojej dcéry, ale deti si občas dokážu navymýšľať naozaj kadečo 😅 ale jednoznačne za učiteľkou a spýtať sa, ako sa dcére darí, či je všetko v poriadku, ako zapadla do kolektívu... ak povie, že všetko je v poriadku, tak jej povedz, že dcéra to asi vníma inak.

jarmila2010
6. okt 2020

och,toto je smutne... ☹ len cez vikend mi kamaratka spominala,ze jej vnucku(3,5r) oznacilo dieta v skolke za inu...jej dcera si ju,ako 2mesacnu adoptovala a je poloromka..ale tak pekne dievcatko..a mile...tiez,im to prislo luto..aj si poplakali..a hlavne kvoli buducnosti malej...ja osobne si myslim,ze deti to nejak nevnimaju a neriesia..ze su skor poinformovane z domu od dospelakov..co je smutne a ubohe...ja osobne by som isla za ucitelkou a prosila ju o pomoc,aby dceru pomohla zaclenit do kolektivu...

deti95060810
6. okt 2020

jedine povzbudiť dieťa a povedať učiteľke o probléme...
inak deti vedia byť kruté .

lauriema
autor
6. okt 2020

@sapetka
@sissy27 Ahojte, ďakujem za reakciu, viete ka už ani neviem ci mam ísť za učiteľkou, bojím sa pretože syn mal nedávno tento problém a nechávali sa to tak ze to sú deti a nedá sa to ovplyvniť, že to rodičia musia zvoliť iný prístup, až a naliehanie nie moje inej mamičky, ktorá má v škole dcérku, tiež Rómka sa to začalo riešiť, triedna zavolala výchovného poradcu. A to môj syn bol na tom fakt ešte lepšie jemu sa len smial jeden či dvaja chlapci z triedy, ale tomu dievčatku normálne chúďatko plul na ňu jeden, potom sa pridalo viac detí, kopla ju jedna a dvaja ju držali za ruky, desiatu jej hádžu do kosa😪Dievčatko zlaté šikovné aj do ZUŠ chodí... Tak preto sa tak stránim ísť robiť poriadok do škôlky, pretože ktovie akú odpoveď dostanem...

solange7
6. okt 2020

@lauriema urcite dat pokec s ucitelkami. Rasizmus sa v slusnej spolocnosti nesmie tolerovat. Mohli by trosku deti nasmerovat k tomu, aby pochopili, ze medzi tvojou dcerou a ostatnymi, nieje ziaden rozdiel. Deti farby pleti nevnimaju negativne, ale tieto separacne nazory maju asi od rodicov. Bohuzial.

lauriema
autor
6. okt 2020

@deti95060810 Jaj sak toto že deti vedia zatat, dcérka veľmi smutná je. Brala dnes náramky, babka jej veľa nakúpila a chcela rozdať dievčatám ale vraj jedna ho hodila do koša

jarmila2010
6. okt 2020

@lauriema ale spytat sa musis ist..inak,nebudes vediet ,co sa deje...ved,nie utocit,ale poprosit o pomoc

lauriema
autor
6. okt 2020

@solange7 ach vieš čo ja už rasizmus neriešim, bol tu a vždy bude.... Amerika aká vyspelá krajina a aha co sa. Tam deje a nie to ešte malé Slovensko...

mirabelia
6. okt 2020

Samozrejme okrem toho čo ti radia iné ženy, by som tiež skúsila, aby vaša dcérka v školke ostatné deti zaujala nejakou hračkou, ktorá je teraz v móde, niečo IN 🙂 neviem aké postavičky, bábiky, hry atď. teraz letia medzi deťmi, ale možno ak by prišla do škôlky s niečím čo je teraz veľkým hitom, tak by mohla zaujať ostatné deti a neriešili by či je biela, čierna... 🙂

lauriema
autor
6. okt 2020

@jarmila2010 Presne, majú to proste z domu bohužiaľ. Je to krásne že si adoptovala dievčatko ❤️

lauriema
autor
6. okt 2020

@mirabelia Véd o to sa stále snažím, moderné ju obliekam stále, stále čosi nosí do škôlky. Tak ešte voľačo skúsime a uvidíme

lauriema
autor
6. okt 2020

@jarmila2010 Pôjdem zajtra rano

missdiva
6. okt 2020

@lauriema tak to by som spravila iny cirkus v skole keby na dieta niekto naplul a kopal do neho.
No najhorsie je, ze asi by to moc ani nepomohlo 😕 (ale preventivne by som to urcite spravila), ak maju raz deti primitivnych rodicov robia a vidia co im hovoria doma... Len clovek bez mozgu rozlisuje ludi podla farby pleti.
Tu zial niet rady len sa zdekovat niekam do zahranicia do velkomesta.
Drzim palce.

jarmila2010
6. okt 2020

@lauriema adoptovali aj chlapceka..tiez,po narodeni..takmer..uz bude mat 2r vo februari...a su to stastne deti,lebo cela rodina ich miluje 🙂)

deti95060810
6. okt 2020

@lauriema to je smutné...moja dcéra chodila s dvoma cigánkami do Mš, a potom spolu aj do ZŠ chodia... Dcéra s nimi bývala - s oboma keď boli v škole v prírode.... Normálne kočky. Učiteľka sa mi pýtala že ako s bývaním keď pôjdu a ja som povedala že nemám proti nikomu nič - nech spraví ako ona uzná za vhodné.... 😉

lauriema
autor
6. okt 2020

@missdiva Véd mne toho dievčatka bolo tak ľúto, jej mamka bola u nás na kávu a vravela ze ta mala nechce už ani do školy ísť že ťažko to nesie

lauriema
autor
6. okt 2020

@deti95060810 Ale chápeš ucitelka sa ta pýtala robila rozdiel je to smutné teda ťažko riešiť ja som sa len chcela vyzalovat ale v živote sa moje deti stretnú ešte veľa krát s rasizmom

lauriema
autor
6. okt 2020

@jarmila2010 jeeej úžasný ľudia teda klobúk dole

mirabelia
6. okt 2020

@lauriema a tiež by som skúsila nejako zamestnať dcérku počas prestávok, aby sa necítila osamelo....nech vyfarbuje antistresové omaľovánky, aj tým môže zaujať ostatné deti....alebo nech si lepí nálepky do zošita, nech tam nesedí ako segiňatko 🙂 je inak aj taká hračka, ktorá sa volá Hovoriaci kocúr Tom, skúste si vyhľadať cez google...myslím si, že to by mohlo byť pre deti lákadlom, zvedavosť ich môže spojiť s vašou dcérkou 🙂

martulienka58
6. okt 2020

@lauriema áno je to tak ako píšu dievčatá vyššie, je to z domu. Moji chalani chodia do škôlky, kde sú asi 2romske dievcatka a oni to vôbec neriešia...dieťa ako každé iné...ale je pravda, že my máme rómov aj v susedstve a normálne s nimi komunikujeme, často prídu i požičiate niečo...nikdy o nich nehovoríme že sú cigáni a pod...síce kto k nám príde na návštevu tak jasne, že podrypne a deti sa vypytuju, ale ja im vysvetľujem, že sú to takisto ľudia a slušní, nenazyvame ich takto...keď sa stretneme vonku, tak pokecáme normálne ako susedia. Čiže veľa robí výchova a to, čo deti doma počujú...verím,že dcérka si nájde kamarátov, držím prsty ❤️

lauriema
autor
6. okt 2020

@mirabelia skúsim, ďakujem za radu.

lauriema
autor
6. okt 2020

@martulienka58 Ahoj ďakujem ti za povzbudenie, je to z domu pravdaže, aj tie reči občas sa za hlavu chytám, v lete som bola v obchode šla som si skúsiť topánku, predavačka mi povedala nech sa paci ponozku lebo nemáte, nebojte sa cigánkam dávam inú. A ja na ňu že tak aj mne dajte tu inú lebo aj ja som cigánka, pani sa skoro pod zem prepadla

martulienka58
6. okt 2020

@lauriema predsudky a stereotypy tu budú stále, bohužiaľ s tým nespravíme nič :( teda, môžme svoje deti viesť k tomu, aby ľudí neskatulkovali... Viem,že je to pre teba a pre dcérku ťažké, ale isto si nájde priateľov...chce to čas 😊

bluka2
6. okt 2020

Asi len presťahovať sa do zahraničia. Deti to majú z domu

avril299
6. okt 2020

@lauriema to ma mrzi velmi, fakt asi jedina cesta vedie cez ucitelku, skus sa s nou porozpravat o probleme, ak je normalna, tak to pochopi a deti napomenie, ked sa budu spravat nevhodne... moc drzim palce, aby sa to vyriesilo ❤

lauriema
autor
6. okt 2020

@bluka2 Keď tu máme rodinu, super job aj ja aj manžel, nechcem odísť

lauriema
autor
6. okt 2020

@martulienka58 ❤️❤️❤️

lauriema
autor
6. okt 2020

@avril299 Ďakujem za podporu ❤️

bluka2
6. okt 2020

@lauriema chápem. Každý sme iní, ja by som všetkých brala a našla super Job inde, na takúto pripecenost nemám nervy