Depistas u predškoláka

miskaaa89
4. feb 2022

Dobrý deň mamičky.Dost má trápi môj 6 ročný syn...😑 Peťko má 6rokov v apríli bude mať Sedem už má odklad nástupu do školy minulý rok depistas nedopadla dobre.No tento týždeň mali opäť po roku depistas a nedopadlo to opäť dobre.Nerozumiem tomu doma snim pracujem rozumie všetkému čo od neho človek chce ešte mi aj vravel že tie úlohy boli ľahké... mám dosť strach z nástupu do školy či to zvládne...je tu nejaká maminka čo mala tiež takýto problém?zmenilo sa niečo ako zvládali školu dieťa? ďakujem

lucindav
4. feb 2022

@miskaaa89 skúsenosť nemám, ale skus si dať urobiť individuálny posudok, viac sa povenuju, možno to bude lepšie. Nás to estelen čaká, mame predškoláka júlového tak som rovnako zvedava, u nás ale ešte len bude mat 6r, tak mame možnosť odkladu.

tecko28
4. feb 2022

Ahoj, skus byt trosku konkretnejsia. Co nedopadlo dobre? Uz minuly rok vam museli povedat,kde je problem , ci bol len nezrely na skolu, alebo ma syn deficity a na tom sa malo zacat pracovat. A nielen ty ako mamina, ale hlavne mal navstevovat odbornika, ktorý by s nim pracoval-poradenske centrum. Same od seba sa nezmeni nic. Nespominas rodinnu anamnezu, nemal tatino poruchy ucenia, alebo niekto iny v rodine? Osobne odporucam cim skor navstivit najblizsie CPPPaP a zacat korigovat. Oni ho potom dokazu zastresit aj co sa tyka skoly a odporucanych pristupov k nemu, integracie atd.

miskaaa89
autor
4. feb 2022

@tecko28 pol roka navštevujeme centrum psychológie...každý týždeň chodí syn na sedenia dá mu robiť nejaké čiarky niečo kresliť potom mi to ukáže a to je celé...oslabené mal všetko nezískal dostatočný počet bodov s ničoho...Dnes ráno len pani učiteľka v škôlke povedala manželovi že to nedopadlo dobre a máme si zavolať do centra pôjdem pre malého do škôlky tak pozistujem a budem im volať.Manzel má poruchy čítania...môj syn je dosť nepozorný pracujem s ním denne tých 30minut venujem sa mu odmieta pracovať ale vždy trvám na svojom a úlohy dokončí síce to trvá dlhšie lebo potrebuje byť v pohybe ale vždy všetko chápe a spraví..len ten prístup u pani psychologičky mi príde veľmi slabí a nevidím žiadnu zmenu

miskaaa89
autor
4. feb 2022

@tecko28 vlastne centrum sme začali navštevovať na základe odporúčania pani psychologičky aj učiteľky keď robili tú depistaž minulý rok

miskaaa89
autor
4. feb 2022

@miskaaa89 a ešte veľa veci si uľahčuje kresba postavy je kruh ako hlava čiarka telo dve čiarky ruky dve čiarky nohy,takto to spravil keď robili depistaž pritom doma nakreslil postavu nebola síce jeho veku primeraná ale mala vlasy uši oči všetko päť prstov no jednoducho ako keby ho to nebavilo proste to nechce...ja fakt snažím už rozmýšľam že dám aj výpoveď v práci záleží mi na ňom moja dcéra má 15 rokov nechcem porovnávať každé dieťa je iné výnimočné je veľmi cieľavedomá jednotkarka tiež som snou začínala pracovať pred nástupom do školy venovala som sa jej od začiatku tak som ju nastavila že nemám snou absolútne žiadny problém do 3 triedy sme sa spolu ucievali potom úplne sama keď potrebovala preskusat požiadala má aj teraz keď ma 15 príde mami vyskúšaš má jasne není problém no tu asi bude iný problém chcem mu pomôcť aby nebol ten nástup do školy ťažký aby ho to úplne neznechutilo ešte viac tým že sa mu nebude dariť neviem ako už som úplne zúfalá 😭😭

tecko28
4. feb 2022

@miskaaa89 no a sme "doma" . Syn podedil. Skus este kontaktovat ine centrum, mozno sukromne, kde sa mu budu viac venovat, Inak jemu by sa mala venovat nie psychologicka, ale spec. pedagogicka. Ja mam syna cca o pol roka mladsieho, chodi na pripravu pre predskolakov a este aj do sukromneho centra. Okrem grafomotoriky trenuju spravny uchop, jemnu aj hrubu motoriku, pamet , pozornost. Chysta ho naozaj precizne a pokroky vidim po kazdom sedeni. Vo vasom pripade si zrejme flaka robotu pani v centre. A zvazovala by som aj skolu , kde je menej deti a lepsi pristup, Napr. pre deti s poruxchami ucenia, kde bude mat individualny pristup. Ma velke sance svoje nedostatky zvladnut, ale potrebuje pomoc

miskaaa89
autor
4. feb 2022

@tecko28 áno takéto centrum by som chcela vyhľadať aký to má názov?prípadne na strednom Slovensku je niečo?

tecko28
4. feb 2022

@miskaaa89 Centrum pedagogicko - psychologického poradenstva

mikadooo
4. feb 2022

@miskaaa89 ahoj robili to hromadne v škôlke? Lebo to je také dosť z rýchlika, ja by som s ním išla do CPPaP, je to zadarmo, len sa tam treba prihlásiť. A hlavne, keď dieťa vyšetria, tak potom aj rodičovi vysvetlia, že prečo neodporúčajú nástup. Prípadne, čo treba cez prázdniny ešte dotrénovať. Mojej dcére odporučili ako čerstvo 6-ročnej nástup (je narodená v lete), ale ma pani upozornila na pár vecí, čo jej ešte úplne ideálne nešli, aby sme docvičili.

miskaaa89
autor
4. feb 2022

@tecko28 ja som nás sem objednala majú skvelé hodnotenia a veľa deťom pomohli pracujú inak ako psychológovia v utorok máme prísť ideme do toho

miskaaa89
autor
4. feb 2022

@mikadooo áno hromadne..ale minulý rok keď robil tak to sme boli u psychologičky kde mal kľud a nedopadlo to tiež dobre 🤔

miskaaa89
autor
4. feb 2022
shaola
5. feb 2022

a čo hovoria jeho učiteľky v škôlke? depistáž je fajn, ale pani s nimi strávi koľko? hodinku so všetkými predškolákmi, učiteľky sú s nimi celý rok.. a dobrá učiteľka v škôlke vie odhadnúť, ako na tom dieťa je, a či je do školy pripravené a vie aj, kde sú tie medzery ;)

heln
5. feb 2022

treba s nim ist do centra pedagogicko-psychologickeho poradenstva a prevencie (v bb na mladeznickej) a uz tento rok mal navstevovat program pre predskolalov. napisu posudok, mozno bude treba otestovat poruchy ucenia v specialno pedagogickom centre ( to je v bb na kolarovej), dostane posudok, na zaklade toho dostane v skole integraciu a individualny plan a v skole s nim bude pracovat pedagogicka asistentka. nic neobvykle.

kvikina087
18. feb 2023

@miskaaa89 u nás úplne to isté.... Syn má 6, v júni 7.... Už ma odklad a včera nedobry výsledok z depistaze.... Na všetky body okrem jedného má výsledok "oslabený".... Prosím vy ste mali ake výsledky...? Budem ho musieť znova objednať do cpppap. Obávam sa čo bude....😵‍💫🤦