Dcérku obchytkával spolužiak

11. nov 2023

Ahojte . Som strašne šokovaná čo mi dcérka dnes povedala . Nebudem tu písať práve meno , tak si vymyslím …
Osprchovala som ju, natrela olejcekom a chytila si cikulu .. vravím jej nechytaj si , to sa nerobí .. a ona mi na to že aj Kubo ( meno vymyslené ) mi to robil tak ..
ja som taká ostala taká že som tomu nemohla uveriť najskôr .. a potom som sa o tom s ňou po chvíľke rozpravala a povedala mi že v škôlke v triede , kde bolo ďalších 20 deti +učiteľka že ju spolužiak zavolal za stôl a keď si sadla že jej chytal cez legíny cikulu .. vravela mi že nebolelo ma to len ma to trochu steklilo.. a pitam sa však učiteľka musela vidieť .. vraj nie lebo dcérka že mala nohy pod stolom .. že sa išla postaviť zo stoličky a ten spolužiak jej vravel nechoď nikam .. ostan .. bolo to minulý rok , povedala mi to až teraz 🥹🥹jed som sa jej pitala prečo to nepovedala hneď učiteľke a nám doma , povedala mi na to že on by sa vyhováral že to neurobil … povedala som jej na to že to sa nerobí a v žiadnom prípade jej to nikto robiť takéto veci nesmie , a hneď to musí povedať učiteľke a nám doma !! Že jej to robil keď sa jemu chcelo a stále proste .. a povedala mi ze teraz to robí mojej spolužiačkee .. určite si toto 5 ročne dieťa nevymyslelo … ja neviem čo robiť :(

autor
11. nov 2023

Dakujem že ste dočítali cele .. dlhšie som si všimla že ho nechce predomnou pozdraviť .. minule sme ho streli vonku on ju išiel objať a dcérka nechcela .. vravela mi dnes že vies prečo som ho nechcela objať a prečo ho nechcem pozdraviť ? Lebo mi to robil v škôlke 😔😞 teraz že už vôbec jej nič nerobí…

stanielka17
11. nov 2023

Ejha, toto musite urcite riesit s rodicmi a ucitelkami, ale priprav sa, ze to bude velmi neprijemne, lebo takto sa prejavuju deti, ktore niekto sexualne zneuziva. Reflektuju spravanie pachatela na inych detoch. Toto je kludne aj na socialku a policiu.

taga
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
11. nov 2023

@stanielka17 ja neviem , povedala som to večer mužovi ,ten tiež ostal z toho taky vyvaleny dcérka povedala keď išla spat že ráno to poviem aj tatovi .. ale cely čas mlčala až teraz povedala.. pitam sa ho že ako to budeme riešiť a povedal že čo vyriesim keď to bolo minulý rok .. keď som bola s dcérkou na ihrisku prišiel tam aj ten spomínaný chlapec a pital sa dcérky že budeš moja manželka , vtedy mi to prišlo take mile , detske ale to som ešte nevedela že jej takéto veci robil .. ja neviem či o tom povedať učiteľke .. majú tu istú učiteľku čo minulý rok len druhu majú inú ..

autor
11. nov 2023

@taga ja som tomu tiež nechcela uveriť ale dcérka mi to tak opísala že som nechápala .. muž hovoril že take čosi by si určite nevymyslela .. a ja dcérke na 100%verim ona by to nemala odkiaľ vedieť take veci 😌

danyelia
11. nov 2023

Ahoj, tak stalo sa to minulý rok medzi malými 5- ročnými deťmi v škôlke, teraz jej to už nerobí, rok to nespomenula, čo znamená, že nejakú veľkú traumu z toho našťastie nemala. Neviem, čo by si chcela robiť viac, porozprávali ste sa o tom, ešte jej zdôrazni, že ak by sa niečo také znovu opakovalo, nech to určite povie pani učiteľke aj Tebe, samozrejme v tej chvíli aj tomu chlapcovi, nech okamžite prestane, že sa to nerobí. Neviem, čo by si teraz vyriešila so sociálkou a políciou, toto je už podľa mňa prehnané, veď v tom čase to bolo 5-ročné dieťa, ktoré to urobilo zrejme zo zvedavosti...A nehovorím, že to Tvoje, ale veľa detí si podobné veci aj vymýšľa, to len z vlastnej skúsenosti, ktorú sme nedávno riešili...

stanielka17
11. nov 2023

@taga Take malicke deti este nemaju schopnost vnimat kamaratov sexualne, ak ich to niekto “nenaucil”. To je potom sposob vyrovnavania sa s traumou. Pripadne vo vela pripadoch obeti pachatel hovori, ze jej to robi preto, lebo ju lubi, a obet potom rovnako “prejavuje lasku”. Samozrejme nemozem na 10000% povedat, ze je to tento pripad, ale pripravila by som sa na tuto moznost.

taga
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
11. nov 2023

@stanielka17 nemusí to byt sexuálne zneužívané dieťa, stačí že vidí doma akčného otecka a mamičku a kopiruje správanie lebo si mysli že je to normálne

My sme mali na škole prípad, kedy sa riešilo niečo podobne, nakoniec vysvitlo, že chlapec opakoval po bratovi a jeho frajerke

Porozoravala by som sa najskôr s učiteľkou. Toto si deti nevymyslia, ale vidia zo niekde a žiaľ niektoré aj zažijú

taga
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danyelia
11. nov 2023

@taga Aha, to mi ušlo...tak v prvom rade by som to povedala pani učiteľke, nech sa s tým chlapčekom porozpráva, že to, čo robí spolužiačke videla/počula o tom a nesmie to robiť, určite vie čo a ako sa ho opýtať, pozisťovať...ak by to nepomohlo, potom kontaktovať rodičov

dzulli1980
11. nov 2023

Proste kopíroval to, čo doma videl ... žiadneho sexuálneho devianta a rodičmi zneužívaného chlapca by som v tom nevidela ... hlavne kľud, treba to povedať učiteľke, nech si chlapca viac všíma ... dcéra mala narodeniny a jej spolužiak ju chytil, objal a bozkal ju, presne ako v tých ružových románoch, zrejme doma videl ... jeho rodičia, úplne normálni, žiadni úchyláci, socky atď. ...

mandarinka555
11. nov 2023

To nikomu nepríde divné, že ti to povedala PO ROKU??? Len tak, z čista-jasna? Veď predtým si ju tiež musela umývať tisíc krát a nikdy to nespomenula?

annm81
11. nov 2023

Nemyslím, že treba robiť predčasné závery. Jedna vec je, že dieťa okamžite ako začne chodiť do kolektívu bez dozoru rodičov treba učiť, že dotyky na intímnych miestach od iných ľudí ako lekár v prítomnosti rodiča a rodič pri hygiene nie sú akceptovateľné a ktokoľvek iný sa dieťaťa bude dotýkať, dieťa má rázne protestovať a okamžite to hlásiť rodičovi. Takto po roku si mohla všeličo prekrútiť, alebo rovno vymyslieť. Kontaktuj učiteľku, ona bude mať viac informácií (ktoré ti samozrejme neposkytne) a bude to pre ňu minimálne signál, že si má dané dieťa viac všímať.

autor
11. nov 2023

@annm81 určite ako píšem si takúto verziu nemohla vymisliet keď som sa jej pitala či si to všetko pameta povedala že ano . Ráno sa s ňou ešte aj s mužom o tom porozprávame a poviem jej nech sa s tým chlapcom nehráva vôbec .. toto si vôbec nemôže dovoliť .. ten chlapec ma šesť rokov a ma ešte dvoch mladších bratov

autor
11. nov 2023

@mandarinka555 bála sa to povedať …

autor
11. nov 2023

@danyelia neviem no .. povedať učiteľke keď teraz od začiatku roka jej nerobí nič .. povedala mi keď som sa jej pitala či jej to ešte robieva povedala ze nie teraz zasa linduske to robí …

annm81
11. nov 2023

Veľmi podceňuješ fantáziu svojho dieťaťa. Keby si vedela, čo bežné dieťa natára napr. učiteľkám v škôlke o svojej rodine, tak by si sa hanbila ju chodiť aj vyzdvihovať. Nevravím, že to máš ignorovať, ale nerob na základe toho závery, ktorymi môžeš drasticky zasiahnuť do života iných ľudí, ktorí nič nespravili. Dieťa- či už tvoje, alebo to druhé- mohlo niečo zazrieť na ulici, v bežnom filme (sexuálnych scén je v nich dosť), u pribuzného, mohlo si len deň predtým pozerať encyklopédiu a videlao tam rozdiel v pohlaví, tak bolo zvedavé možností je kopec.

autor
11. nov 2023

@annm81 čo mám podľa teba robiť ? Dcérka ms v škôlke kamarátky dokonca aj kamarátov keď ide domov objímu sa , len s tým jedným nechce ani ho pozdraviť ani nič .. ale aj dobre robí keď ho bude ignorovať ..

autor
11. nov 2023

@annm81 ako zasiahnuť do života iných ľudí ??

annm81
11. nov 2023

Čo som písala vyššie. V prvom rade pracovať na sexuálnej výchove u dcéry, lebo je alarmujúce, že (ak sa to reálne stalo) to povedala po dlhej dobe (mohol to byť kľudne len mesiac, deti ešte nedokážu odhadovať čas) a že sa bála zdôveriť sa rodičom. Musí vedieť, aké dotyky sú a aké nie sú v poriadku, na koho a kedy sa obrátiť (v škôlke hneď povedať učiteľke a ešte v ten istý deň aj doma rodičom). Musí vedieť, čo robiť, ak sa jej niekto vyhráža, že za vyzradenie ju potrestá, keď ju upláca, alebo zastrašuje tým, že ju za to potrestáš ty atď.

V druhom rade informovať učiteľku s tým, že nevieš, či a ako k tomu došlo, nech ale má informáciu.

Že ho dcéra nechce pozdraviť, neznamená vôbec nič, možno ho nezdaví, lebo ho nemá rada, alebo ho nezdraví, lebo je doň naopak zamilovaná (detská láska, žiadny sexualny podtón). Z rovnakých dôvodov si možno túto vec vymyslela práve smerom k nemu. Fakt nemôžeš vedieť, čo sa tým drobcom preháňa hlavou a čo si ako dokážu dezinterpretovať. Ak by si len na základe tejto informácie kontaktovala sociálku a políciu, ako ti radia vyššie, môžeš extrémne skomplikovať a znepríjemniť život rodine toho chlapca. Učiteľka ho pozná viac, vie či sa niečo podobné už stalo, vie ako sa kedy správa, vie nakoľko fantazíruje tvoje dieťa. Ak bude mať viac signálov, iste kontaktuje sociálku ona, ale nespraví to len na základe jedného údajne rok starého pribehu vyrozprávaného päťročným dieťaťom.

vanilkovazmrzka
12. nov 2023

Vies co, keby sa to stalo raz alebo parkrat, este by som z toho nerobila nejaku paniku. Deti su zvedave, spoznavaju svoje telo a vedia, ze opacne pohlavie ma ine telo. Takze do istej miery by som to brala ako zvedavost, ale ked hovoris, ze to robil rok a teraz pokracuje dalej s inou, uz to podla mna velmi normalne nie je a treba sa obratit na ucitelky.

bubuzu
12. nov 2023

Počuj, ako učka v škôlke ti poviem, že takéto objavovanie druhého pohlavia sa tam vie celkom často vyskytnúť. Nepanikarila by som myšlienkami na zneužívanie, deti to neberú tak ako my, nie je za tým nič sexuálne.Ako to tu už niekto písal, často to prinesie to škôlky niekto, kto má staršieho súrodenca, čosi videl a tak. Je to citlivá, zároveň svojim spôsobom normálna vec, to objavovanie. Dôležitá je miera toho objavovania a hlavne, či to tie deti robia dobrovoľne. Choď sa pobaviť s učiteľkou, ak to robí niekomu ďaľšiemu, nech o tom vie, zároveň pracuj na tom, aby sa dcéra vedela obrániť.

veve_ad
12. nov 2023

Autorka, vie tvoje dieta presne urcit co je "pred rokom"? Mam 5-rocne dieta a urcite nerozozna "pred mesiacom, pred pol rokom, pred rokom", dokonca ani "pred dvoma tyzdnami".

autor
12. nov 2023

@veve_ad tento rok ma jednu učiteľku inú a jednu tu istú ako minulý rok .. tak preto to viem že pred rokom lebo mi povedala .. robil mi to keď nás učila majka a hanka … teraz ich učí Slávka a hanka …

zuzanockamt
12. nov 2023

Autorka
Myslím si, že si vymýšľaš, v príspevku je veľa nezrovnalostí.

sense
12. nov 2023

Neriešila by som co bolo pred rokom... Ale učila by som dcéru ze nikto sa jej nesmie dotýkať pokiaľ to ona nechce a takisto ani tam kde ona nechce..A ak sa jje niečo také stane hneď to povedať učiteľovi alebo vám doma. A budovať jej dôveru vo vás.. Pretože ak to nie je vymyslene vzhľadom na nezrovnalosti, tak je zvláštne ze si na niečo také spomenie až po roku a bála sa to povedať....
Deti v tom veku "sa objavujú" a tiež opakujú co vidia doma alebo v televízore.

nitka1157
12. nov 2023

Povedz ucitelke s cim sa ti zdoverila dcera aby sa mohla zamerat na chlapca viac a odsledovat ho.urcite jej to povedz

autor
12. nov 2023

@zuzanockamt bodaj busom si vymislala , povedala mi to dcérka včera večer ,, dnes to chce ešte otcovi povedať

lienka9
12. nov 2023

Podla nadpisu som najprv myslela,ze sa to dialo v skole..ale v skolke mi to pride,ze su zvedavi.urcite ziadna sexualna uchylka v tom nieje..mali sme nieco podobne v okoli,ako prislo tak aj odislo. po dohovore a vysvetleni,ze sa to nemoze,z chlapca je normalny dospely muz,ma krasnu rodinu a ziadnu uchylku..
ak by sa to opakovalo,alebo ak by to opat povedala,ze to robil tomu druhemu dievcatku (ak by to videla),povedala by som to ucitelke,ale hnat to na socialku je trocha moc..pohovor si s dcerkou ako reagovat v takychto pripadoch.