Dcéra sa v škôlke pokakáva

mimca140899
10. sep 2024

Idem si po radu . Tento rok dcéra nastúpila do škôlky . Nerozpráva , ale vie ukázať že chce ísť na wc . Vieme sa dohovoriť . Doma nikdy nemala nehodu . V škôlke sa pokaká každý jeden deň . Dohovaram jej , vysvetľujem ale zatiaľ nič nezaberá . Ma niekto podobnú skúsenosť s deťmi ? Neviem či jej mam dať pauzu od škôlky , alebo skúšať ďalej . V škôlke je inak celkom spokojná .

pribinak
10. sep 2024

@mimca140899 vie učiteľke “povedať” nejakym gestom že chce ísť kakat? Vie jej to naznačiť?

januska12323
10. sep 2024

Naučte ju nech zoberie učiteľku za ruku a ide na záchod alebo nejaký iný pokyn. Inak sa môže ľahko stať, že ju vylúčia.

vyrovnanaosoba
10. sep 2024

@mimca140899 mate adaptacny čas v škôlke, dovtedy by som nechala. Možno sa bojí, možno tam plaču deti, možno sa hrá a nechce nič zmeškať. Učiteľky ti povedia, keď to už bude veľa. Určite majú skúsenosti aj s takými deťmi.

sirka9
10. sep 2024

@mimca140899 mňa skôr napadá, vie aj tej učiteľke povedať ň, že potrebuje? lebo to, že vy sa doma dohodnete, je super. ale učiteľka tam má na starosť viac detí a môže tie signály, ktoré ty sleduješ doma prekuknúť. nemusí si to všimnúť. pokiaľ ju malá nevezme za ruku, že poď.

danyelia
10. sep 2024

Mňa trochu prekvapilo, že nerozpráva...predpokladám, že má 2-2,5 roka? Musíš jej vysvetliť, že to musí pani učiteľke nejako naznačiť, ísť na ten záchod, alebo aspoň povedať kakať...